App Store Google Play

Чи заплатить канал Діскавері на руйнацію найвідомішого довгобуду Дніпра?

18.08.2016 20:30
Чи заплатить канал Діскавері на руйнацію найвідомішого довгобуду Дніпра?

Легендарний готель "Парус" за довгі роки став для городян своєрідним символом Дніпра. Але для влади - такою собі валізою без ручки. З приходом нової міської влади на нього, як годиться, знову звернули увагу. І знову не знають, що з ним робити. Але на цей раз мерія схиляється до думки, що його все-таки потрібно демонтувати, а точніше ... підірвати. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Днепр.Вечерний.

"Ми ведемо переговори з власником "Паруса" про надання йому іншої ділянки у Дніпрі, і власник згоден", - повідомив заступник міського голови, директор Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровського міськради Михайло Лисенко. - На сьогоднішній день бажаючих інвестувати гроші в будівництво будівлі готелю "Парус" поки немає. Добудовувати його недоцільно. Швидше за все, ми будемо його підривати. Його можна епічно підірвати. Тим пак, ми проводили офіційні переговори з каналом "Діскавері". Коли підривають знакові об'єкти, вони приїжджають, і канал навіть фінансово в цьому бере участь".

"Зрозуміло, що на сьогоднішній день готель у таких параметрах, швидше за все, вже реалізувати неможливо. Добудовувати об'єкт під готель інвестору, напевно, вже нераціонально, але є перспективи використання будівлі під інші функції. Цей об'єкт цілком може бути реконструйований під бізнес-центр, як і передбачалося на той момент, коли він купувався. Про це і треба вести діалог з інвестором, спонукаючи його до активних дій", - вважає головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.

Як розповів пан Волик, ще в 2010 році на містобудівній раді розглядався і був затверджений проект створення на набережній ділового центру, основою якого повинен був стати саме "Парус". Він вважає цей проект дуже цікавим і знаковим для розвитку цієї частини міста.

"Планувалося багатоступеневе освоєння території. Приведення до ладу і запуск самого об'єкта у якості бізнес-центру - це була перша черга. Будівництво поруч з "Парусом" об'єкта більшої поверховості - друга. І освоєння території портового господарства - це була третя черга", - зазначив архітектор.

Чому ця масштабна програма так і не була реалізована, Дмитро Волик пояснив просто: "Це інвестиційні питання". Був договір з власником, який містить вимоги щодо освоєння об'єкта, але в обумовлений договором час це не відбулося. Коли він може бути реалізований на практиці - цілком залежить від інвесторів. Зрозуміло, що в найближчі роки реалізації такого глобального проекту навряд чи варто очікувати.

Дмитро Волик повідомив, що коли в останній раз років 7-8 назад піднімалося це питання, фахівці ДГІП "Дніпрогромпроект" провели візуальний огляд будівлі та прийшли до висновку, що з цим об'єктом можна працювати далі. Однак все частіше звучать думки, що за 30 років простоювання "готелю" під вітрами, дощами і снігами його конструкція зносилася настільки, що його треба знести.

"Всі подібні розмови про поступове руйнування "Паруса" - це гіпертрофоване сприйняття реальності, - вважає Волік. - Об'єкт стабільний, немає приводів турбуватися про його технічний стан. А ось перспектива його експлуатації - це багато в чому питання політичної волі".

Безумовно, авторитетним в цьому питанні є думка автора - головного архітектора проекту готельного комплексу "Парус", члена Містобудівної ради Дніпра В'ячеслава Товстика.

"Чи підлягає відновленню або не підлягає, вирішують фахівці, - заявляє В'ячеслав Павлович. - Повинен бути їх технічний висновок, а його на сьогоднішній момент ще немає. У об'єкта є господар. Як він вважатиме за потрібне, так і вчинить. Якщо "Парус" потрапить в руки доброго господаря, то його можна довести до ладу. Я - автор. Мені скажуть його добудувати, я знайду шляхи, як це зробити. Нехай навіть не готель, а просто житловий комплекс, або тимчасове житло, або для молоді, або офісний центр - головне, щоб була ідея продуктивна. Це залежить від бажання інвестора".

В'ячеслав Товстик впевнений, що, звичайно ж, є можливість добудувати будинок, бо каркас міцний, висота стель дуже раціональна 2,8 м. Свого часу це вважалося за недолік, а зараз, у Фінляндії всі готелі, все житло - 2,8 м. Тим більше це важливо під час енергетичної кризи - для опалення потрібно менше тепла.

Готель стоїть недобудованим майже 30 років. Його спорудження почалося в 1975 році, але в 1987-му було зупинено. У 2005 році будівлю готелю було продано на аукціоні за 4,7 мільйона доларів київській фірмі "Ромбус-Приват". Покупці зобов'язувалися добудувати "Парус" до 2015 року. Але, як бачимо, нічого з тих пір не змінилося.

За три десятиліття у будівлі загинули або покінчили життя самогубством більше 20 осіб. В основному жертви "Паруса" - це підлітки або любителі екстремальних видів спорту. 

Два місяці тому на сайті петицій міської ради Дніпра було зареєстровано звернення громадян з проханням демонтувати багатостраждальний готель. Автори петиції пропонують розібрати 29-поверхову недобудову і впорядкувати територію навколо.

"Нехай стоїть з тризубом як символ нашої стійкості! - закликає В'ячеслав Товстик. - Зараз, коли в країні йде війна, взагалі не знайти жодного інвестора. Поки війна не закінчиться, на цю тему в принципі можна не розмовляти. Коли переможемо, тоді і готелем будемо займатися. А підривати - це на користь ворогам України!".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


останні новини

Hoвини ПАРТНЕРІВ

Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...
Підбиваючи підсумки святкування Нового року постає питання, невже тисячі українців ще не знають, що йде війна? Чи вони вирішили, що вона вже закінчилася? Чи це просто недалекість і нерозуміння якої шк...
Ось надумав ділитися зі своїми френдами та читачами інформацією щодо деяких особливостей контактної мережі дніпровського електротранспорту. На перший погляд ця тема здається нудною та нецікавою. Але н...