App Store Google Play

Чи заплатить канал Діскавері на руйнацію найвідомішого довгобуду Дніпра?

18.08.2016 20:30
Чи заплатить канал Діскавері на руйнацію найвідомішого довгобуду Дніпра?

Легендарний готель "Парус" за довгі роки став для городян своєрідним символом Дніпра. Але для влади - такою собі валізою без ручки. З приходом нової міської влади на нього, як годиться, знову звернули увагу. І знову не знають, що з ним робити. Але на цей раз мерія схиляється до думки, що його все-таки потрібно демонтувати, а точніше ... підірвати. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Днепр.Вечерний.

"Ми ведемо переговори з власником "Паруса" про надання йому іншої ділянки у Дніпрі, і власник згоден", - повідомив заступник міського голови, директор Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровського міськради Михайло Лисенко. - На сьогоднішній день бажаючих інвестувати гроші в будівництво будівлі готелю "Парус" поки немає. Добудовувати його недоцільно. Швидше за все, ми будемо його підривати. Його можна епічно підірвати. Тим пак, ми проводили офіційні переговори з каналом "Діскавері". Коли підривають знакові об'єкти, вони приїжджають, і канал навіть фінансово в цьому бере участь".

"Зрозуміло, що на сьогоднішній день готель у таких параметрах, швидше за все, вже реалізувати неможливо. Добудовувати об'єкт під готель інвестору, напевно, вже нераціонально, але є перспективи використання будівлі під інші функції. Цей об'єкт цілком може бути реконструйований під бізнес-центр, як і передбачалося на той момент, коли він купувався. Про це і треба вести діалог з інвестором, спонукаючи його до активних дій", - вважає головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.

Як розповів пан Волик, ще в 2010 році на містобудівній раді розглядався і був затверджений проект створення на набережній ділового центру, основою якого повинен був стати саме "Парус". Він вважає цей проект дуже цікавим і знаковим для розвитку цієї частини міста.

"Планувалося багатоступеневе освоєння території. Приведення до ладу і запуск самого об'єкта у якості бізнес-центру - це була перша черга. Будівництво поруч з "Парусом" об'єкта більшої поверховості - друга. І освоєння території портового господарства - це була третя черга", - зазначив архітектор.

Чому ця масштабна програма так і не була реалізована, Дмитро Волик пояснив просто: "Це інвестиційні питання". Був договір з власником, який містить вимоги щодо освоєння об'єкта, але в обумовлений договором час це не відбулося. Коли він може бути реалізований на практиці - цілком залежить від інвесторів. Зрозуміло, що в найближчі роки реалізації такого глобального проекту навряд чи варто очікувати.

Дмитро Волик повідомив, що коли в останній раз років 7-8 назад піднімалося це питання, фахівці ДГІП "Дніпрогромпроект" провели візуальний огляд будівлі та прийшли до висновку, що з цим об'єктом можна працювати далі. Однак все частіше звучать думки, що за 30 років простоювання "готелю" під вітрами, дощами і снігами його конструкція зносилася настільки, що його треба знести.

"Всі подібні розмови про поступове руйнування "Паруса" - це гіпертрофоване сприйняття реальності, - вважає Волік. - Об'єкт стабільний, немає приводів турбуватися про його технічний стан. А ось перспектива його експлуатації - це багато в чому питання політичної волі".

Безумовно, авторитетним в цьому питанні є думка автора - головного архітектора проекту готельного комплексу "Парус", члена Містобудівної ради Дніпра В'ячеслава Товстика.

"Чи підлягає відновленню або не підлягає, вирішують фахівці, - заявляє В'ячеслав Павлович. - Повинен бути їх технічний висновок, а його на сьогоднішній момент ще немає. У об'єкта є господар. Як він вважатиме за потрібне, так і вчинить. Якщо "Парус" потрапить в руки доброго господаря, то його можна довести до ладу. Я - автор. Мені скажуть його добудувати, я знайду шляхи, як це зробити. Нехай навіть не готель, а просто житловий комплекс, або тимчасове житло, або для молоді, або офісний центр - головне, щоб була ідея продуктивна. Це залежить від бажання інвестора".

В'ячеслав Товстик впевнений, що, звичайно ж, є можливість добудувати будинок, бо каркас міцний, висота стель дуже раціональна 2,8 м. Свого часу це вважалося за недолік, а зараз, у Фінляндії всі готелі, все житло - 2,8 м. Тим більше це важливо під час енергетичної кризи - для опалення потрібно менше тепла.

Готель стоїть недобудованим майже 30 років. Його спорудження почалося в 1975 році, але в 1987-му було зупинено. У 2005 році будівлю готелю було продано на аукціоні за 4,7 мільйона доларів київській фірмі "Ромбус-Приват". Покупці зобов'язувалися добудувати "Парус" до 2015 року. Але, як бачимо, нічого з тих пір не змінилося.

За три десятиліття у будівлі загинули або покінчили життя самогубством більше 20 осіб. В основному жертви "Паруса" - це підлітки або любителі екстремальних видів спорту. 

Два місяці тому на сайті петицій міської ради Дніпра було зареєстровано звернення громадян з проханням демонтувати багатостраждальний готель. Автори петиції пропонують розібрати 29-поверхову недобудову і впорядкувати територію навколо.

"Нехай стоїть з тризубом як символ нашої стійкості! - закликає В'ячеслав Товстик. - Зараз, коли в країні йде війна, взагалі не знайти жодного інвестора. Поки війна не закінчиться, на цю тему в принципі можна не розмовляти. Коли переможемо, тоді і готелем будемо займатися. А підривати - це на користь ворогам України!".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...