App Store Google Play

Дніпропетровські газовики погрожують відключеннями і колекторами

17.08.2016 14:40
Дніпропетровські газовики погрожують відключеннями і колекторами

Станом на 1 серпня 2016 року борг мешканців Дніпропетровської області за використаний природний газ становить 700 млн. грн. З них жителі Дніпра винні майже 313 млн. грн. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Інтерфакс-Україна.

За останні півроку рівень споживання газу населенням впав на 10%. І навіть у літній період клієнти ТОВ "Дніпропетровськгаз Збут" не в змозі погасити борги, що накопичилися за використаний взимку газ.

Зазвичай влітку, до початку нового опалювального сезону споживачі намагаються сплатити за раніше використаний газ. Однак вже кілька років поспіль спостерігається протилежна тенденція, особливо серед мешканців області, які живуть у приватних будинках і використовують газ як для приготування їжі, так і для опалення своїх будинків.

"Постійно зростаючий борг ставить під загрозу забезпечення області газом в опалювальний період, - коментує директор ТОВ "Дніпропетровськгаз Збут" Тетяна Соболь. – Адже, не одержуючи від населення у повному розмірі кошти за використаний природний газ, наше підприємство позбавляється можливості розрахуватися з його власником, тобто "Нафтогазом".

Складна економічна ситуація в державі змушує використовувати всі способи заощадження власного бюджету, аби уникнути боргів за комунальні послуги. Так, 45% наших клієнтів звернулися до органу соціального захисту населення за оформленням субсидії.

На жаль, субсидіанти замість того, щоб економити, нарощують витрати газу аби в подальшому їм не зменшили розмір субсидії. При цьому частина одержувачів субсидій зовсім припинила оплату за газ, не вносячи навіть обов'язковий платіж. Це пов’язано з відсутністю мотивації для енергозаощадливості через існуючу методологію нарахування субсидій.

"Найгірший рівень оплати за природний газ спостерігається в м. Дніпрі", - розповідає Тетяна Соболь. За ії словами, найдієвішим способом впливу на несумлінних споживачів залишається відключення їх від системи газопостачання.

Відповідно до Постанови КМУ від 30.09.2015 р. №2496 "Про затвердження Правил постачання природного газу" та Кодексу газорозподільних систем, газова компанія має законні права припинити постачання газу, якщо споживач систематично боргує. Споживачі, які не оплачують вчасно рахунки за газ, повинні усвідомити, що процес відновлення газопостачання здійснюється лише після 100% оплати боргів за газ та компенсації витрат працівників газової компанії на роботи з припинення та подальшого відновлення газопостачання.

ТОВ "Дніпропетровськгаз Збут" з 01 липня 2015 року виступає гарантованим постачальником газу для споживачів природного газу м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської області, с. Темирівка Гуляйпольського району Запорізької області та с. Радянське Кобиляцького району Полтавської області (згідно з рішення НКРЕКП №1588 від 21 травня 2015 р.). Компанія постачає природний газ майже 1,3 млн. побутовим споживачам, 922 бюджетним установам та 160 релігійним організаціям. Серед 4,8 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств, яким ми постачаємо газ, є такі підприємства, як ВАТ "Дніпротяжмаш", ДП "НВК "Електровозобудування", МП "Дніпродзержинський сталеливарний завод".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...