App Store Google Play

У Дніпрі активізувалися чорні ріелтори, які захоплюють квартири за допомогою правоохоронців

16.08.2016 17:20
У Дніпрі активізувалися чорні ріелтори, які захоплюють квартири за допомогою правоохоронців

З моменту змін у правоохоронній структурі на Дніпропетровщині почастішали випадки махінацій з нерухомим майном. А у зв’язку зі складною ситуацією на сході країни чорні ріелтори вигадали нові маніпуляції. Як уникнути проблем при купівлі-продажу нерухомості на державному і громадянському рівнях розповів Дніпровський адвокат Андрій Верба на прес-конференції у Zabeba.li, передає Дніпроград.

Нещодавно у Дніпрі чорні ріелтори незаконним судовим рішенням вибороли право розпоряджатися чужим майном. Знаючи, що законний власник квартири мертвий, суддя Індустріального районного суду виніс рішення про передачу квартири у власність іншої особи. Виходить, що мертва людина переоформила квартиру на іншу. За законом суддя повинен був призупинити розгляд справи про передачу майна до моменту встановлення спадкоємців померлого. Ймовірно він цього не зробив через домовленістю з особою, яка таки отримала нерухомість і пізніше воліла її продати.

Адвокат зазначає, що з часу переатестації поліції випадки махінацій почастішали. Також за його словами правоохоронні органи і юридичні інстанції Дніпропетровська співпрацюють з порушниками заради власної вигоди.  

«Порушникам вигідно мати своїх нотаріусів, які будуть виконувати роботу формально, без будь-яких перевірок. За те, що нотаріус менш прискіпливо поставився до справи за нашим законодавством його не засудять, а замовники за це й доплачують», - говорить Андрій Верба.

Ситуація на сході країни дає порушникам новий простір для махінацій. Нещодавно чорні ріелтори оформили документи про смерть трьох мешканців квартири, яка знаходиться на ж/м Перемога у Дніпрі і судовим рішенням привласнили її собі. У підроблених документах значилося, що власники нерухомості загинули. А насправді законні власники квартири до 2015 року проживали на Донеччині, а в силу обставин були змушені переїхати у Німеччину. Коли зловмисникам вдалося навіть продати квартиру, сусідка, яка мала доглядати покинуту оселю, помітила, нових мешканців і звернулася у поліцію, тим самим допомогла викрити злочинну справу.

«Наразі запобігти порушення допомагають літні сусідки, а не правоохоронці. Літні жінки являються джерелом інформації. Тож коли збираєтесь купити квартиру найкраща пересторога це попитатися у мешканців будинку про власників», - говорить Андрій Верба.

Зменшити кількість злочинників в сфері купівлі-продажі нерухомості на думку адвоката можна також і на державному рівні.

«Треба створити на сайті Мінюсту реєстр бланків цивільного стану і зобов’язати нотаріусів і адвокатів під час розгляду справ з нерухомості звертатися до нього за інформацією про стан браку, факт смерті тощо», - каже адвокат Андрій Верба.

За допомогою реєстру можна буде уникнути попередньо описані проблеми, або інші, які виникають, наприклад, коли люди продають квартири без згоди з родиною, а через роки дружина чи чоловік відсуджує майно у людей, які випадково купили кримінальну нерухомість. Якщо б вчасно нотаріус дізнався про існуючу дружину чи чоловіка, покупці не постраждали б від махінацій родини тощо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...