App Store Google Play

Податок на нерухомість: перевірте Укрпошту аби уникнути шрафу

16.08.2016 12:20
Податок на нерухомість: перевірте Укрпошту аби уникнути шрафу

Відтепер за право володіти своїм майном необхідно сплачувати податок на нерухомість. Даний податок громадянин має сплачувати раз на рік після отримання податкового повідомлення рішення, де вказана сума податку з урахуванням усіх пільг та рішень місцевих органів влади. Проте більшість людей таких повідомлень не отримує.

Про це на прес-конференції у Zabeba.li повідомили голова галузевої ради підприємців - учасників ринку нерухомості при Дніпропетровській ОДА Сергій Логутенко, член ради Ліги аудиторів України Михайло Крапивко та представник Клубу професійних ріелторів Олексій Алексеєнко.

Податкове повідомлення рішення (ППР) має бути надісланим громадянам до 1 липня, але на сьогодні 90% людей не отримали таке повідомлення.

"Проте заздалегідь радіти тому, що ППР вам не надійшло не варто, адже воно може бути зареєстровано в органах за місцем реєстрації нерухомості, як відправлене, а ви могли його просто не отримати", - наголосив Михайло Крапивко.

В такому випадку слід звернутися до відділення "Укрпошти" або у податковій інспекції за місцем реєстрації нерухомості та поцікавитися чи не надсилали вам дане повідомлення. Банальна цікавість може врятувати вас від нарахування штрафів та пені, адже податкова скоріш за все доведе те, що ППР було надіслано, а громадянин не сплатив.

Те, що далеко не кожен отримує повідомлення про необхідність сплатити податок можна пояснити тим, до Міністерство юстиції не володіє повним реєстром від БТІ, які мали ще з 2004 відцифровувати усі дані, тобто не вся нерухомість введена до реєстру, адже основою для виписки ППР є саме дані з реєстру.

"Я в свою чергу хотів би спростувати той факт, що податок на нерухомість зріс. Якщо до першого червня 2016 року податок складав до 2% від мінімальної заробітної плати, то зараз він максимально піднявся до 3%. Ця різниця в 1% від мінімальної заробітної платні, тобто 13 гривень 80 копійок на одному квадратному метрі. Я не вважаю, що це є колосальною різницею, враховуючи рівень інфляції", - зазначив Олексій Алексеєнко.

Експерти також зазначили, що такий податок ніяк не вплине на ринок нерухомості.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

…ще не вмерла козацька сила, ще не згинуло козацтво! Воно розвинеться пишним квітом по землі, воно розіллється широкою повінню по всьому світу й буде жити, буде гріти серце наших дітей, покисто...
Масштаби еміграції з України вражають не тільки нас, а і європейську спільноту. Протягом останніх років для українців бажання виїхати на заробітки стало домінуючою ідеєю. Особливо це помітно серед мол...
Ярема ГАЛАЙДА

Хто кому переможець

Во, тввваю ж маму нехай. Навіть не знаю, що і сказати. Точніше знаю, але воно якось усе з області зоофілії та ненормативної лексики.Сиджу оце, гортаю стрічку новин аж тут, опа-на! Бачу ще раз розпрекр...
"Вийду с самогоном вєсной на цвєтущій пагост...І в честь сваіх радних праізнєсу я тост!"©Проголосую за того міського голову (чи кандидата), який побудує і запустить в експлуатацію в Дніпрі кремат...