App Store Google Play

Податок на нерухомість: перевірте Укрпошту аби уникнути шрафу

16.08.2016 12:20
Податок на нерухомість: перевірте Укрпошту аби уникнути шрафу

Відтепер за право володіти своїм майном необхідно сплачувати податок на нерухомість. Даний податок громадянин має сплачувати раз на рік після отримання податкового повідомлення рішення, де вказана сума податку з урахуванням усіх пільг та рішень місцевих органів влади. Проте більшість людей таких повідомлень не отримує.

Про це на прес-конференції у Zabeba.li повідомили голова галузевої ради підприємців - учасників ринку нерухомості при Дніпропетровській ОДА Сергій Логутенко, член ради Ліги аудиторів України Михайло Крапивко та представник Клубу професійних ріелторів Олексій Алексеєнко.

Податкове повідомлення рішення (ППР) має бути надісланим громадянам до 1 липня, але на сьогодні 90% людей не отримали таке повідомлення.

"Проте заздалегідь радіти тому, що ППР вам не надійшло не варто, адже воно може бути зареєстровано в органах за місцем реєстрації нерухомості, як відправлене, а ви могли його просто не отримати", - наголосив Михайло Крапивко.

В такому випадку слід звернутися до відділення "Укрпошти" або у податковій інспекції за місцем реєстрації нерухомості та поцікавитися чи не надсилали вам дане повідомлення. Банальна цікавість може врятувати вас від нарахування штрафів та пені, адже податкова скоріш за все доведе те, що ППР було надіслано, а громадянин не сплатив.

Те, що далеко не кожен отримує повідомлення про необхідність сплатити податок можна пояснити тим, до Міністерство юстиції не володіє повним реєстром від БТІ, які мали ще з 2004 відцифровувати усі дані, тобто не вся нерухомість введена до реєстру, адже основою для виписки ППР є саме дані з реєстру.

"Я в свою чергу хотів би спростувати той факт, що податок на нерухомість зріс. Якщо до першого червня 2016 року податок складав до 2% від мінімальної заробітної плати, то зараз він максимально піднявся до 3%. Ця різниця в 1% від мінімальної заробітної платні, тобто 13 гривень 80 копійок на одному квадратному метрі. Я не вважаю, що це є колосальною різницею, враховуючи рівень інфляції", - зазначив Олексій Алексеєнко.

Експерти також зазначили, що такий податок ніяк не вплине на ринок нерухомості.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...