App Store Google Play

Дніпропетровщина зміцнює зв’язок з ЄС і залишається другим в країні регіоном за показником експорту

16.08.2016 15:40
Дніпропетровщина зміцнює зв’язок з ЄС і залишається другим в країні регіоном за показником експорту

Не зважаючи на те, що порівняно з минулим роком імпорт і експорт Дніпропетровщини зменшився, регіон залишається одним із лідерів серед українських міст за показниками ввозу і вивозу товарів. До того ж Дніпропетровщина активно співпрацює з країнами ЄС. Про це повідомляє Дніпроград з посилання на головне управління статистики у Дніпропетровській області.

У І півріччі 2016 р. обсяги товарів з Дніпропетровщини склали:

  • експорту - 2764,7 млн.дол. США,
  • імпорту - 1561,1 млн.дол.

Порівняно з відповідним періодом 2015р. експорт скоротився на 20,3% (на 705,5 млн.дол.), імпорт – на 2,2% (на 35,6 млн.дол.).

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 1203,6 млн.дол. (у І півріччі 2015р. – 1873,5 млн.дол.). Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнював 1,8 (торік – 2,2).

Зовнішньоторговельні товарні операції область здійснювала з партнерами зі 141 країни світу. Серед регіонів країни Дніпропетровщина за часткою в обсязі експорту товарів (16,6%) посіла друге місце після Києва.

Також стало відомо, що за останні пів року Дніпропетровська область укріпила зв’язки з країнами Європейського Союзу. Попри зниження показників на всесвітньому рівні, на європейському ринку спостерігається позитивна динаміка.

У січні–червні 2016р. Дніпропетровщина до європейських країн експортувала товарів на суму 807,7 млн.дол. (29,2% експорту області), імпортовано з них - на 569,7 млн.дол. (36,5% імпорту області), і порівняно з аналогічним періодом 2015р. обсяги експорту товарів збільшились на 18,1%, імпорту – на 6,7%.

Серед країн ЄС значні обсяги експортних поставок здійснено до Польщі, Італії, Румунії, Угорщини, Чехії. Найбільше отримано товарів з Німеччини (на 136,5 млн.дол.), Польщі (на 122,7 млн.дол.), Італії (на 45,7 млн.дол.).



Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Мир дому твоему

Вчора відкрився 91-й сезон "Дніпропетровського Академічного Театру драми і комедії".Традиційно - "Мир дому твоему".І від тих бійців (та бійчинь)) АТО, добровольців та польових медиків, їх супутників,...