App Store Google Play

ОДА бачить нечесних чиновників наскрізь і веде облік

15.08.2016 10:00
ОДА бачить нечесних чиновників наскрізь і веде облік

Минулого тижня система моніторингу торгів в Дніпропетровській ОДА виявила спроби окремих співробітників в райдержадміністрації обдурити одночасно долю, ProZorro і, власне, систему моніторингу.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав радник голови ОДА Юрій Голик. За словами Голика, відзначилися Криворізька РДА, Магдалинівська РДА та один КЗ (комунальний заклад) з Петропавлівки.

Зокрема, однією з махінацій є розбивання суми на кілька частин. Зокрема,  так вчинила Криворізька РДА, очільником якої є пан Нагайченко.

"Щоб закупити "як звикли раніше" канцелярію, сума якої вище 3 000 грн,, розбили суму закупівлі на дві - кожна по 2 999,92 грн., Тобто на 8 (вісім) копійок нижче суми, при якій закуповувати вже треба через ProZorro. Приголомшлива точність.
При цьому, договір, який укладено першим, має номер 72, а договір, який укладено через тиждень, має номер 71", - прокоментував Голик.

В ОДА обіцяють: на перший раз чиновників лише попередять, якщо проступок повториться - звільнять.

"Система дуже проста. Перший "вліт" - дога. Другий "вліт" - друга догана і автоматичне звільнення", - пише радник.

Він також пояснив механизм звільнення чиновників, що впіймані на оборудках, я розповів, чому не звільняють людей одразу:

"По-перше, всім треба давати шанс на виправлення, а один випадок зальоту дає надію на виправлення.
По-друге, дешевше "відкоригувати" вже навченого процесам співробітника, ніж брати на його місце нового і вчити його заново.
По-третє, саме такою є послідовність в рамках чинного, вкрай заплутаного і громіздкого законодавства.
У цій послідовності є і розширення. Наприклад, якщо в окремо взятій РДА на махінаціях в ProZorro попадається спочатку один відділ, потім другий, то, проблема є системною, на рівні керівництва РДА."

Дана послідовність, стверджує Голик, узгоджена і з громадськістю, якою в ОДА називають Громадський Контроль, котрий разом із керіництвом ОДА активно лобіює саме впровадження ProZorro.

За словами радника, існує навіть єдина база таких порушень і покарань за них з усіма подробицями. Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...