App Store Google Play

ОДА бачить нечесних чиновників наскрізь і веде облік

15.08.2016 10:00
ОДА бачить нечесних чиновників наскрізь і веде облік

Минулого тижня система моніторингу торгів в Дніпропетровській ОДА виявила спроби окремих співробітників в райдержадміністрації обдурити одночасно долю, ProZorro і, власне, систему моніторингу.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав радник голови ОДА Юрій Голик. За словами Голика, відзначилися Криворізька РДА, Магдалинівська РДА та один КЗ (комунальний заклад) з Петропавлівки.

Зокрема, однією з махінацій є розбивання суми на кілька частин. Зокрема,  так вчинила Криворізька РДА, очільником якої є пан Нагайченко.

"Щоб закупити "як звикли раніше" канцелярію, сума якої вище 3 000 грн,, розбили суму закупівлі на дві - кожна по 2 999,92 грн., Тобто на 8 (вісім) копійок нижче суми, при якій закуповувати вже треба через ProZorro. Приголомшлива точність.
При цьому, договір, який укладено першим, має номер 72, а договір, який укладено через тиждень, має номер 71", - прокоментував Голик.

В ОДА обіцяють: на перший раз чиновників лише попередять, якщо проступок повториться - звільнять.

"Система дуже проста. Перший "вліт" - дога. Другий "вліт" - друга догана і автоматичне звільнення", - пише радник.

Він також пояснив механизм звільнення чиновників, що впіймані на оборудках, я розповів, чому не звільняють людей одразу:

"По-перше, всім треба давати шанс на виправлення, а один випадок зальоту дає надію на виправлення.
По-друге, дешевше "відкоригувати" вже навченого процесам співробітника, ніж брати на його місце нового і вчити його заново.
По-третє, саме такою є послідовність в рамках чинного, вкрай заплутаного і громіздкого законодавства.
У цій послідовності є і розширення. Наприклад, якщо в окремо взятій РДА на махінаціях в ProZorro попадається спочатку один відділ, потім другий, то, проблема є системною, на рівні керівництва РДА."

Дана послідовність, стверджує Голик, узгоджена і з громадськістю, якою в ОДА називають Громадський Контроль, котрий разом із керіництвом ОДА активно лобіює саме впровадження ProZorro.

За словами радника, існує навіть єдина база таких порушень і покарань за них з усіма подробицями. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...