App Store Google Play

ОДА бачить нечесних чиновників наскрізь і веде облік

15.08.2016 10:00
ОДА бачить нечесних чиновників наскрізь і веде облік

Минулого тижня система моніторингу торгів в Дніпропетровській ОДА виявила спроби окремих співробітників в райдержадміністрації обдурити одночасно долю, ProZorro і, власне, систему моніторингу.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав радник голови ОДА Юрій Голик. За словами Голика, відзначилися Криворізька РДА, Магдалинівська РДА та один КЗ (комунальний заклад) з Петропавлівки.

Зокрема, однією з махінацій є розбивання суми на кілька частин. Зокрема,  так вчинила Криворізька РДА, очільником якої є пан Нагайченко.

"Щоб закупити "як звикли раніше" канцелярію, сума якої вище 3 000 грн,, розбили суму закупівлі на дві - кожна по 2 999,92 грн., Тобто на 8 (вісім) копійок нижче суми, при якій закуповувати вже треба через ProZorro. Приголомшлива точність.
При цьому, договір, який укладено першим, має номер 72, а договір, який укладено через тиждень, має номер 71", - прокоментував Голик.

В ОДА обіцяють: на перший раз чиновників лише попередять, якщо проступок повториться - звільнять.

"Система дуже проста. Перший "вліт" - дога. Другий "вліт" - друга догана і автоматичне звільнення", - пише радник.

Він також пояснив механизм звільнення чиновників, що впіймані на оборудках, я розповів, чому не звільняють людей одразу:

"По-перше, всім треба давати шанс на виправлення, а один випадок зальоту дає надію на виправлення.
По-друге, дешевше "відкоригувати" вже навченого процесам співробітника, ніж брати на його місце нового і вчити його заново.
По-третє, саме такою є послідовність в рамках чинного, вкрай заплутаного і громіздкого законодавства.
У цій послідовності є і розширення. Наприклад, якщо в окремо взятій РДА на махінаціях в ProZorro попадається спочатку один відділ, потім другий, то, проблема є системною, на рівні керівництва РДА."

Дана послідовність, стверджує Голик, узгоджена і з громадськістю, якою в ОДА називають Громадський Контроль, котрий разом із керіництвом ОДА активно лобіює саме впровадження ProZorro.

За словами радника, існує навіть єдина база таких порушень і покарань за них з усіма подробицями. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...