App Store Google Play

В центрі Дніпра здійснюється незаконне будівництво: правоохоронцям байдуже

14.08.2016 09:00
В центрі Дніпра здійснюється незаконне будівництво: правоохоронцям байдуже

У Дніпрі на вулиці Старокозацькій 5 відбувається незаконне будівництво, а за сумісництвом руйнування об'єкта культурної спадщини. Правопорушник в цинічний спосіб демонструє зневагу насамперед до історії міста Дніпро, його цінностей та до суспільної думки. Про це журналісту Дніпрограда повідомив адвокат, який представляє інтереси громадськості.

У грудні 2015 року громадянка України Вілсон Марія Миколаївна придбала житлові приміщення 12 та 12а на другому поверсі багатоквартирного будинку 5 по вулиці Старокозацькій у місті Дніпрі. Згаданий будинок - це доходний будинок Губергріца, побудований у 1910-х роках, який є пам'яткою архітектури та містобудування місцевого значення. Даний будинок також взятий на державний облік Розпорядженням голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 12.04.1996р.

Приміщення, що належить пані Вілсон розташовані у крилі цього будинку по вулиці Січових Стрільців, на останньому поверсі, безпосередньо під дахом, горища відсутні. У червні 2016 року навстановленими особами здійснюються будівельні роботи з реконструкції приміщень 12 та 12а, а також прилеглої до них частини будинку. У ході робіт зруйновано та повністю демонтовано дах, наразі здійснюється прибудова третього поверху.

Проте на офіційному сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України у реєстрі дозвільних документів інформація щодо реєстрації дозволу на початок робіт відсутня.

Наведене вище свідчить про високу ймовірність повної відсутності як у Марії Вілсон, так і у будь-яких інших осіб права на здійснення будівельних робіт у будинку 5 по вулиці Старокозацькій.

За подібні дії, а саме руйнування частини даного будинку, який є об'єктом культурної спадщини місцевого значення, чинне законодавство передбачає кримінальну відповідальність - стаття 298 Кримінального кодексу України (умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин).

Мешканці будівлі неодноразово звертались за допомогою до прокуратури, обласної державної адміністрації, ДАБІ та інших установ з проханням вжити заходів щодо припинення руйнування пам'ятки архітектури.

Але навіть попри те, що Бабушкінський районний суд ухвалив заборонити Марії Вілсон або іншим фізичним та юридичним особам проводити будь-які будівельні, монтажні та підготовчі роботи щодо реконструкції верхньої частини двоповерхової будівлі на вулиці Старокозацька 5, роботи все ж таки продовжуються, а стіни будівлі тріскаються на очах.

Окрім цього, виявилось, що громадянка Вілсон має ще одну квартиру на даху, але вже за адресою проспект Дмитра Яворницького 46.

У 2007 році вона придбала квартиру на останньому, п'ятому поверсі, видалила дві стіні та розібрала дах, аби надбудувати шостий поверх. Мешканці того будинку так само обійшли зі скаргами не один десяток інспекцій, проте ніхто будівництву так і не завадив.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...