App Store Google Play

На Дніпропетровщині пам’ятник козаку Мамаю встановлять за кошти трьох меценатів

14.08.2016 11:00
На Дніпропетровщині пам’ятник козаку Мамаю встановлять за кошти трьох меценатів

В жовтні цього року у Кривому Розі з'явитися ще один пам'ятник козаку. 12 серпня заступник міського голови і скульптор проекту відвідали місце встановлення і розповіли за чиї кошти збудують бронзову статуру козака Мамая. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 0564.ua.

Споруда буде встановлена в металургійному районі міста Кривий Ріг. Менше кілометра розділятиме пам'ятники засновнику міста - Козаку Рогу і Козаку Мамаю - козаку-лицарю, якого називають уособленням українського народу в цілому.

«Планується поставити пам'ятник Козаку Мамаю, бо це такий національний український герой, в кожній хаті раніше була картина "Козак Мамай". Тепер він повинен постати в центрі міста Кривого Рогу, позначити, що це - козацький край», - говорить  автор ідеї Володимир Токар.

Заступник мера Олександр Катриченко наголосив, що спонсорами проекту виступили три людини, які побажали залишитися невідомими. Скільки все-таки стоїтиме пам'ятник з бронзи, висотою понад 2-х метрів, Олександр Катриченко також не вказав, проте зазначив, що гранітні камені з кар'єрів ГЗК надають безкоштовно, так як теж хочуть взяти участь у створенні даного проекту.

Зазначимо, для того, щоб пам'ятник був розташований на височині, а не в ямі штучно створюється курган і у парк завозиться багато великих каменів.

Пам’ятний знак на думку авторів повинен стати орієнтиром для молоді, вказівником на славне життя і на вміння проявити героїзм, мудрість і поетичність. Відомо, що Козак Мамай завжди зображується з бандурою, кобзою, що вказує на те що, він поет.

«Це як символ українського народу - поетичність, войовничість. Тільки це не войовничість щоб стати загарбником, а войовничість для захисту своєї Батьківщини», - зазначив Володимир Токар.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...