App Store Google Play

На Дніпропетровщині пам’ятник козаку Мамаю встановлять за кошти трьох меценатів

14.08.2016 11:00
На Дніпропетровщині пам’ятник козаку Мамаю встановлять за кошти трьох меценатів

В жовтні цього року у Кривому Розі з'явитися ще один пам'ятник козаку. 12 серпня заступник міського голови і скульптор проекту відвідали місце встановлення і розповіли за чиї кошти збудують бронзову статуру козака Мамая. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 0564.ua.

Споруда буде встановлена в металургійному районі міста Кривий Ріг. Менше кілометра розділятиме пам'ятники засновнику міста - Козаку Рогу і Козаку Мамаю - козаку-лицарю, якого називають уособленням українського народу в цілому.

«Планується поставити пам'ятник Козаку Мамаю, бо це такий національний український герой, в кожній хаті раніше була картина "Козак Мамай". Тепер він повинен постати в центрі міста Кривого Рогу, позначити, що це - козацький край», - говорить  автор ідеї Володимир Токар.

Заступник мера Олександр Катриченко наголосив, що спонсорами проекту виступили три людини, які побажали залишитися невідомими. Скільки все-таки стоїтиме пам'ятник з бронзи, висотою понад 2-х метрів, Олександр Катриченко також не вказав, проте зазначив, що гранітні камені з кар'єрів ГЗК надають безкоштовно, так як теж хочуть взяти участь у створенні даного проекту.

Зазначимо, для того, щоб пам'ятник був розташований на височині, а не в ямі штучно створюється курган і у парк завозиться багато великих каменів.

Пам’ятний знак на думку авторів повинен стати орієнтиром для молоді, вказівником на славне життя і на вміння проявити героїзм, мудрість і поетичність. Відомо, що Козак Мамай завжди зображується з бандурою, кобзою, що вказує на те що, він поет.

«Це як символ українського народу - поетичність, войовничість. Тільки це не войовничість щоб стати загарбником, а войовничість для захисту своєї Батьківщини», - зазначив Володимир Токар.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...