App Store Google Play

Здоров’я мешканців Дніпропетровщині під загрозою: на території стадіону виявлено отруту

12.08.2016 17:20
Здоров’я мешканців Дніпропетровщині під загрозою: на території стадіону виявлено отруту

Нещодавно на Дніпропетровщині на території футбольного поля були знайдені поклади отруйних речовин. Про це повідомив голова Дніпропетровської райдержадміністрації Артем Фісунов на прес-конференції у Zabeba.li, передає Дніпроград з місця події.

В червні під час риття траншеї під водогін на глибині 0,8 м в самому центрі села Волоське, що на Дніпропетровщині, ремонтниками були винайдені залишки складу пестицидів. Небезпечна речовина, як виявилось, вже багато років знаходиться під стадіоном, де проводяться всі масові заходи селища.

Хлопчики та дівчата беручи участь у змаганнях, граючи у футбол, і гадки не мали, що бігають по отруйній землі, яка загрожує їх здоров’ю. Яку саме шкоду може заподіяти людині дана речовина поки не встановлено. Досвідчений еколог Тетяна Лампіка розповіла, що винайдені пестициди давно були заборонені на території України.

«Ця речовина є досить небезпечною, у радянський час вона використовувалася, потім була заборонена. Наразі навіть заборонено її ввезення на територію України», - уточнила Тетяна Лампіка.

На сьогодні орієнтовна площа поховання отрути досягає 1 га, проте цифра не точна, через те що пошукові роботи ще ведуться. Небезпечна територія зовсім нещодавно була місцем проведення різних заходів, напередодні знахідки на стадіоні зібрались мешканці селища для того, що разом подивитись футбол на великому екрані. Ніхто і подумати не міг, що під ногами знаходиться отрута, концентрація якої перевищує допустиму норму в 42 рази.

Винайдена небезпечна речовина була прикопана і залишена на місці, через те що у районної влади немає приміщення, де можна було б її розмістити без шкоди для оточуючих.

У райраді підрахували, що для утилізації небезпечної знахідки необхідно 27 млн грн. Сума досить велика і де шукати кошти поки невідомо. Проте це не єдина проблема - наразі головне хоча б знайти підприємство, яке зможе утилізувати винайдені пестициди. За словами  Тетяни Лампіки, в Україні такого немає. Еколог розповідає, що у 2012-2013 роках кинуті пестициди з території області вивозили на утилізацію до Польщі.

На даний час за фактом забруднення порушено кримінальну справу, поліція шукає винуватців. Припускають, що поховання пестицидів могло зробити одне з сільгосппідприємств району.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Не знаю сірий він чи чорний? Він змушує задуматись.На площі однієї з столиць країн соцтабору - постать людини у скульптурі і монумент сотням тисяч загинувших людей. Одна країна для своїх завоювань вби...
Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...