App Store Google Play

Здоров’я мешканців Дніпропетровщині під загрозою: на території стадіону виявлено отруту

12.08.2016 17:20
Здоров’я мешканців Дніпропетровщині під загрозою: на території стадіону виявлено отруту

Нещодавно на Дніпропетровщині на території футбольного поля були знайдені поклади отруйних речовин. Про це повідомив голова Дніпропетровської райдержадміністрації Артем Фісунов на прес-конференції у Zabeba.li, передає Дніпроград з місця події.

В червні під час риття траншеї під водогін на глибині 0,8 м в самому центрі села Волоське, що на Дніпропетровщині, ремонтниками були винайдені залишки складу пестицидів. Небезпечна речовина, як виявилось, вже багато років знаходиться під стадіоном, де проводяться всі масові заходи селища.

Хлопчики та дівчата беручи участь у змаганнях, граючи у футбол, і гадки не мали, що бігають по отруйній землі, яка загрожує їх здоров’ю. Яку саме шкоду може заподіяти людині дана речовина поки не встановлено. Досвідчений еколог Тетяна Лампіка розповіла, що винайдені пестициди давно були заборонені на території України.

«Ця речовина є досить небезпечною, у радянський час вона використовувалася, потім була заборонена. Наразі навіть заборонено її ввезення на територію України», - уточнила Тетяна Лампіка.

На сьогодні орієнтовна площа поховання отрути досягає 1 га, проте цифра не точна, через те що пошукові роботи ще ведуться. Небезпечна територія зовсім нещодавно була місцем проведення різних заходів, напередодні знахідки на стадіоні зібрались мешканці селища для того, що разом подивитись футбол на великому екрані. Ніхто і подумати не міг, що під ногами знаходиться отрута, концентрація якої перевищує допустиму норму в 42 рази.

Винайдена небезпечна речовина була прикопана і залишена на місці, через те що у районної влади немає приміщення, де можна було б її розмістити без шкоди для оточуючих.

У райраді підрахували, що для утилізації небезпечної знахідки необхідно 27 млн грн. Сума досить велика і де шукати кошти поки невідомо. Проте це не єдина проблема - наразі головне хоча б знайти підприємство, яке зможе утилізувати винайдені пестициди. За словами  Тетяни Лампіки, в Україні такого немає. Еколог розповідає, що у 2012-2013 роках кинуті пестициди з території області вивозили на утилізацію до Польщі.

На даний час за фактом забруднення порушено кримінальну справу, поліція шукає винуватців. Припускають, що поховання пестицидів могло зробити одне з сільгосппідприємств району.



Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...