App Store Google Play

В ході капітального ремонту Калинової ливневки прочистять але не одразу

10.08.2016 16:20
В ході капітального ремонту Калинової ливневки прочистять але не одразу

Комплексний ремонт вулиці Калинової у обласному центрі, якого місцеві мешканці чекали понад 20 років, крім певних незручностей та радісного очікування, породив і певні питання. Зокрема, громадськість зацікавило питання прочищення ливневок, замість яких комунальники поробили гарні бетонні колодязі... півметрової глибини, передає Дніпроград. 

Як відомо, зливова (дощова) каналізація - це система, основним завданням якої є швидкий і організований відвід атмосферних опадів, що випадають на території присадибних ділянок, промислових об'єктів або цілого міста. Крім того, іноді в таку каналізацію скидають не тільки талі або дощові, але і "умовно чисті" води, що залишаються після певних технологічних процесів на різних підприємствах.

Згідно зі статистичними даними, на дах середнього приватного будинку в наших широтах випадає близько 100 кубометрів води щорічно. Відповідно, на присадибну ділянку вологи потрапляє в кілька разів більше. Однак самі по собі калюжі не так страшні: справа в тому, що надмірно зволожена грунт здатна серйозно пошкодити будівлю, спровоцірововав просідання фундаменту будинку. В умовах міста зайва волога руйнує тротуари, вимощення і дороги, проникає в підвальні приміщення багатоквартирних будинків, сприяє розмноженню цвілі та грибів на стінах висоток.

9 серпня ввечері працівники дорожніх служб залишили на деякий час ливневки незакритими і громадяни побачили, що зливна система схожа на муляж - не було навіть поглиблення, не кажу вже про отвір, куди б дівалася вода з колодязів. Проте сьогодні вранці Екопатруль опублікував у Facebook фото та запис, що з лівневками вже все гаразд і їх почали прочищати.

Дніпроград взяв коментар у Тетяни Лампіка, яка вчора власноруч бачила зливову каналізацію та з'ясовувала подальшу долю колодязів.

"Провівши всю ніч на телефоні з Михайлом Лисенко та КП "Гідроспоруди", я з'ясувала, що чистка ливневок була запланована вже після дорожньо-транспортних робіт. Але це не логічно, після укладання асфальту, чистити їх, коли ремонтують сьогодні. Тому вже вранці працівники КП "Гідроспоруда" почали вичищати колодязі за допомогою трактора. А Борис Філатов пообіцяв закупити спеціальну машину з компресором на 500 атмосфер, за допомогою якої будуть продувати бруд у гідроспорудах. За словами працівників КП, вони жодного разу не чистили лівневі колектори на Калиновій. А на сьогодні вони забиті на 80-100%. Та ливневка, яку я сприйняла за муляж, просто була повністю забита". - пояснила екологічна активістка. 

Тобто вже на відремонтованих зливних спорудах "Гідроспоруда" встановлює нові дерев'яні опалубки, закриває їх решітками, а чистити буде вже після.

Як повідомлялося раніше, дніпряни перші в Україні зможуть слідкувати за станом доріг за допомогою нової програми Navizor.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...