App Store Google Play

В ході капітального ремонту Калинової ливневки прочистять але не одразу

10.08.2016 16:20
В ході капітального ремонту Калинової ливневки прочистять але не одразу

Комплексний ремонт вулиці Калинової у обласному центрі, якого місцеві мешканці чекали понад 20 років, крім певних незручностей та радісного очікування, породив і певні питання. Зокрема, громадськість зацікавило питання прочищення ливневок, замість яких комунальники поробили гарні бетонні колодязі... півметрової глибини, передає Дніпроград. 

Як відомо, зливова (дощова) каналізація - це система, основним завданням якої є швидкий і організований відвід атмосферних опадів, що випадають на території присадибних ділянок, промислових об'єктів або цілого міста. Крім того, іноді в таку каналізацію скидають не тільки талі або дощові, але і "умовно чисті" води, що залишаються після певних технологічних процесів на різних підприємствах.

Згідно зі статистичними даними, на дах середнього приватного будинку в наших широтах випадає близько 100 кубометрів води щорічно. Відповідно, на присадибну ділянку вологи потрапляє в кілька разів більше. Однак самі по собі калюжі не так страшні: справа в тому, що надмірно зволожена грунт здатна серйозно пошкодити будівлю, спровоцірововав просідання фундаменту будинку. В умовах міста зайва волога руйнує тротуари, вимощення і дороги, проникає в підвальні приміщення багатоквартирних будинків, сприяє розмноженню цвілі та грибів на стінах висоток.

9 серпня ввечері працівники дорожніх служб залишили на деякий час ливневки незакритими і громадяни побачили, що зливна система схожа на муляж - не було навіть поглиблення, не кажу вже про отвір, куди б дівалася вода з колодязів. Проте сьогодні вранці Екопатруль опублікував у Facebook фото та запис, що з лівневками вже все гаразд і їх почали прочищати.

Дніпроград взяв коментар у Тетяни Лампіка, яка вчора власноруч бачила зливову каналізацію та з'ясовувала подальшу долю колодязів.

"Провівши всю ніч на телефоні з Михайлом Лисенко та КП "Гідроспоруди", я з'ясувала, що чистка ливневок була запланована вже після дорожньо-транспортних робіт. Але це не логічно, після укладання асфальту, чистити їх, коли ремонтують сьогодні. Тому вже вранці працівники КП "Гідроспоруда" почали вичищати колодязі за допомогою трактора. А Борис Філатов пообіцяв закупити спеціальну машину з компресором на 500 атмосфер, за допомогою якої будуть продувати бруд у гідроспорудах. За словами працівників КП, вони жодного разу не чистили лівневі колектори на Калиновій. А на сьогодні вони забиті на 80-100%. Та ливневка, яку я сприйняла за муляж, просто була повністю забита". - пояснила екологічна активістка. 

Тобто вже на відремонтованих зливних спорудах "Гідроспоруда" встановлює нові дерев'яні опалубки, закриває їх решітками, а чистити буде вже після.

Як повідомлялося раніше, дніпряни перші в Україні зможуть слідкувати за станом доріг за допомогою нової програми Navizor.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...
Ярема ГАЛАЙДА

Про Махна

Сварять та лають того Нестора Івановича наші націоналісти-державники, женуть і в хвіст, і в гриву. Та от у мене він, чомусь, викликає симпатію. Мо’ через душевну спорідненість?Та і в більшості н...