App Store Google Play

В ході капітального ремонту Калинової ливневки прочистять але не одразу

10.08.2016 16:20
В ході капітального ремонту Калинової ливневки прочистять але не одразу

Комплексний ремонт вулиці Калинової у обласному центрі, якого місцеві мешканці чекали понад 20 років, крім певних незручностей та радісного очікування, породив і певні питання. Зокрема, громадськість зацікавило питання прочищення ливневок, замість яких комунальники поробили гарні бетонні колодязі... півметрової глибини, передає Дніпроград. 

Як відомо, зливова (дощова) каналізація - це система, основним завданням якої є швидкий і організований відвід атмосферних опадів, що випадають на території присадибних ділянок, промислових об'єктів або цілого міста. Крім того, іноді в таку каналізацію скидають не тільки талі або дощові, але і "умовно чисті" води, що залишаються після певних технологічних процесів на різних підприємствах.

Згідно зі статистичними даними, на дах середнього приватного будинку в наших широтах випадає близько 100 кубометрів води щорічно. Відповідно, на присадибну ділянку вологи потрапляє в кілька разів більше. Однак самі по собі калюжі не так страшні: справа в тому, що надмірно зволожена грунт здатна серйозно пошкодити будівлю, спровоцірововав просідання фундаменту будинку. В умовах міста зайва волога руйнує тротуари, вимощення і дороги, проникає в підвальні приміщення багатоквартирних будинків, сприяє розмноженню цвілі та грибів на стінах висоток.

9 серпня ввечері працівники дорожніх служб залишили на деякий час ливневки незакритими і громадяни побачили, що зливна система схожа на муляж - не було навіть поглиблення, не кажу вже про отвір, куди б дівалася вода з колодязів. Проте сьогодні вранці Екопатруль опублікував у Facebook фото та запис, що з лівневками вже все гаразд і їх почали прочищати.

Дніпроград взяв коментар у Тетяни Лампіка, яка вчора власноруч бачила зливову каналізацію та з'ясовувала подальшу долю колодязів.

"Провівши всю ніч на телефоні з Михайлом Лисенко та КП "Гідроспоруди", я з'ясувала, що чистка ливневок була запланована вже після дорожньо-транспортних робіт. Але це не логічно, після укладання асфальту, чистити їх, коли ремонтують сьогодні. Тому вже вранці працівники КП "Гідроспоруда" почали вичищати колодязі за допомогою трактора. А Борис Філатов пообіцяв закупити спеціальну машину з компресором на 500 атмосфер, за допомогою якої будуть продувати бруд у гідроспорудах. За словами працівників КП, вони жодного разу не чистили лівневі колектори на Калиновій. А на сьогодні вони забиті на 80-100%. Та ливневка, яку я сприйняла за муляж, просто була повністю забита". - пояснила екологічна активістка. 

Тобто вже на відремонтованих зливних спорудах "Гідроспоруда" встановлює нові дерев'яні опалубки, закриває їх решітками, а чистити буде вже після.

Як повідомлялося раніше, дніпряни перші в Україні зможуть слідкувати за станом доріг за допомогою нової програми Navizor.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Розчарування – відчуття, що не перестає переслідувати українців з року в рік. Чергове розчарування з присмаком зради відчули і дніпряни. У 2015-му був прилив енергії та віри, впевненості, що нар...
…ще не вмерла козацька сила, ще не згинуло козацтво! Воно розвинеться пишним квітом по землі, воно розіллється широкою повінню по всьому світу й буде жити, буде гріти серце наших дітей, покисто...
Масштаби еміграції з України вражають не тільки нас, а і європейську спільноту. Протягом останніх років для українців бажання виїхати на заробітки стало домінуючою ідеєю. Особливо це помітно серед мол...
Ярема ГАЛАЙДА

Хто кому переможець

Во, тввваю ж маму нехай. Навіть не знаю, що і сказати. Точніше знаю, але воно якось усе з області зоофілії та ненормативної лексики.Сиджу оце, гортаю стрічку новин аж тут, опа-на! Бачу ще раз розпрекр...