App Store Google Play

Турецька компанія розпочне будувати метро в Дніпрі вже 20 вересня, - Борис Філатов

10.08.2016 13:40
Турецька компанія розпочне будувати метро в Дніпрі вже 20 вересня, - Борис Філатов

Турецька компанія Limak, з якою міська влада Дніпра уклала контракт на будівництво метро, розпочне роботи 20 вересня. Про це в інтерв’ю журналістам телеканалу ICTV заявив мер Борис Філатов. Міський голова Дніпра каже, що обрали найвигіднішу пропозицію від підрядників.

"Незважаючи на те, що в Туреччині зараз неспокійно, компанія запевнила, що проблем з будівництвом не буде. Більш того, представник Limak сказав мені, що якби в Туреччині стався військовий переворот, то зі мною вже б спілкувалися армійські офіцери", – зазначив Борис Філатов.

Проект розрахований на п’ять років, але турецька сторона запевняє, що впорається за чотири. Завдяки цій угоді в Дніпрі з’являться три нові станції метро: "Театральна" – біля театру ім. Горького, "Центральна" – біля ЦУМу, а також "Музейна" – поруч з пам’ятником Слави.

Нині дніпровське метро – одне з найкоротших в Європі і налічує лише шість станцій. Якщо буде технічна можливість, першою хочуть відкрити зупинку в центрі міста, де найбільший пасажиропотік.

"Коли метро добудують, ми будемо думати про оновлення рухомого складу. Переговори поки не ведуться, проте вже є пропозиції від компаній щодо потягів, ескалаторів, обладнання. Цей великий контракт, який уклало місто, дуже оживив ринок", – каже Борис Філатов.

За словами головного ревізора з безпеки руху КП «Дніпропетровський метрополітен» В’ячеслава Щірова, від добудови метро місто тільки виграє: нові станції допоможуть розвантажити центр Дніпра від транспорту, а мешканці міста отримають нові робочі місця на будівництві. Наразі пасажиропотік у метро – приблизно 20-25 тисяч людей за день.

"Ми думаємо, що з відкриттям нових станцій, кількість людей збільшиться десь втричі. Ми до цього готові, адже наше метро може щодня пропускати 150-180 тисяч людей", – запевняє В’ячеслав Щіров.

Дніпряни з нетерпінням чекають на відкриття нових станцій. Мешканці міста впевнені, що метро забезпечить комфортніше й швидше пересування.

"Кожного ранку я добираюсь до роботи на метро з житлового масиву Червоний камінь. Зараз доводиться пересідати на вокзалі. Коли відкриють станцію "Центральну", я зможу їздити одним видом транспорту, а не двома", – каже мешканка Дніпра Ірина.

Як повідомлялося раніше, Борис Філатов прочитав лекцію про метрополітен для невдоволених дніпрян.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Мир дому твоему

Вчора відкрився 91-й сезон "Дніпропетровського Академічного Театру драми і комедії".Традиційно - "Мир дому твоему".І від тих бійців (та бійчинь)) АТО, добровольців та польових медиків, їх супутників,...