App Store Google Play

Школи намагатимуться перетворити на творчі розвиваючі заклади з фізкультхвилинками

10.08.2016 13:00
Школи намагатимуться перетворити на творчі розвиваючі заклади з фізкультхвилинками

В Україні запроваджено нову програму розвантаження для початкових шкіл. Яка за прогнозами допоможе дітям краще адаптуватись у навчальному закладі. Про це повідомила заступник директора методичного центру управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпропетровської міської ради Олена Саєнко на прес-конференції у ІА «МістДніпро», передає Дніпроград з місця події.

За словами Олени Саєнко, навчання дітей з 1 по 4 клас забезпечує підготовку до навчання в середній базовій школі, проте деяким дітям важко акліматизуватись у новому суспільстві під назвою - перший клас. Для того аби зробити навчання ефективнішим Міністерство освіти України запровадило нові методичні вказівки, в яких будуть прописані нові правила навчання.

Про заборону оцінювати малюків, впровадження правил написання робіт олівцем, виключення з програми великої кількісті теоретичних знань і поезії радянських письменників протягом літніх канікул обговорювали у соціальних мережах педагоги-практики разом з МОН.

Обговорення проблем у сфері педагогіки відбувалось у 4 етапи: обговорення, внесення змін, знов обговорення і кінцеве внесення змін.

За результатами інтернет дебатів близько двох з половиною тисяч працівників освітньої діяльності за допомогою МОН впровадили зміни, які будуть оприлюднені у вигляди методичних вказівок приблизно 18 серпня.

Олена Саєнко анонсувала, що серед змін буде виключення швидкості читання як обов'язкової складової системи оцінювання дитини. Мотивують таку зміну тим, що через вимогу читати "на швидкість" діти привчаються не вдумливо читати текст.

«Діти, як і всі ми, індивідуальні. В кожного свій ритм говоріння і читання. Читаючи швидко, діти часто не розуміють написаного», - додала Олена Саєнко.

Цікаво, що за новою методикою вчителям буде заборонено оцінювати дітей за допомогою балів. І тим паче заборонено це робити червоною пастою. На думку експертів дітям вистачить слів: молодець, постарайся, ти можеш краще. Вберігати дітей від стресів також будуть за допомогою правила писати олівцем, а не ручкою.

«Так діти зрозуміють, що помилятися не ганьба і все можна виправити», - пояснила Олена Саєнко.

До невеликих обмежень на вчителів додали свободу вибору. Відтепер вчителі матимуть право подовжувати, або скорочувати навчальні часи на свій розсуд.

«Це зроблено для того, аби діти могли освоювати матеріал у власному ритмі. Не засвоїли тему за 5 годин - продовжують вчити, ще урок, або два»,- уточнила Олена Саєнко працівник центру управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпропетровської міської ради.

А ще порівнювати дітей пропонують не з однокласниками, а з самим собою. Хвалити і сварити вчителі тепер повинні дитину за її власні досягнення, або поразки, не порівнюючи з іншими.

Рух - це життя. Відтепер за урок повинно бути мінімум дві фізкульт-хвилинки. Не відміняється також проводження навчання в ігровій формі. На фізкультурі дітей не будуть муштрувати, шикувати, а будуть з ними тільки грати. Проте деякі ігри в МОН вирішили таки заборонити, але які - поки не відомо.

На уроках музики дітки співатимуть нові пісні, гратимуть на інструментах і їм не забиватимуть голову теоретичними термінами.

Контролювати роботу вчителів зможуть батьки, бо нові провадження будуть доступні на сайті усім. Якщо, на думку батьків, вчитель не виконує правила, на нього можна поскаржитись керівництву школи, які повинні прийняти відповідні заходи.

Заступник директора методичного центру управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпропетровської міської ради також розповіла, що в МОН 18 серпня відбудуться обговорення з приводу впровадження новітньої української школи, яку збираються створити до 2018 року і навіть надрукувати нові підручники.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...