App Store Google Play

Як відновити Донбас: у ДніпроОДА три прифронтові області генерували ідеї для державної програми

05.08.2016 10:20
Як відновити Донбас: у ДніпроОДА три прифронтові області генерували ідеї для державної програми
Реконструкція пошкодженого житла, створення мобільних ЦНАПів на лінії розмежування, залучення інвестицій, пільгове кредитування підприємців – ці та інші пропозиції покладуть в основу держпрограми «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України». З пріоритетами визначалися за «круглим столом» в ОДА. Генерували ідеї влада та територіальні громади Дніпропетровської, Запорізької і Харківської областей, дослухалися – представники міністерств і міжнародної спільноти.
«Дніпропетровська область не вперше виступає майданчиком для обговорення проблем постраждалих від збройного конфлікту в Україні. Регіон одним з перших почав приймати переселенців з Криму та Донбасу. Ми багато чого робимо для них. Допомагаємо знайти житло, працевлаштуватися, відкрити власну справу. Сприяють цьому наші європейські партнери. Однак це реагування на місцевому рівні. Потрібна єдина національна стратегія відновлення миру в східних регіонах України», – зазначив радник голови Дніпропетровської ОДА Віталій Литвин.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука зауважив, що настав час переходити від декларацій до конкретних дій.

Своїм баченням національної стратегії ділилися прифронтові області – Дніпропетровська, Запорізька та Харківська. Для відвертої дискусії за «круглим столом» зібралися майже сто представників міністерств, місцевої влади, територіальних громад.

Учасники семінару продукували ідеї в трьох цільових групах. Враховували всі больові точки. Серед пріоритетних секторів – відновлення інфраструктури, соціальних послуг, економіки.

Результатом реалізації програми повинні стати реконструкція пошкодженого та будівництво нового житла, створення мобільних ЦНАПів на лінії розмежування, поліпшення інвестиційного клімату, пільгове кредитування малого та середнього бізнесу, покращення умов життя приймаючих громад.

Почути ідеї громад, які найближче знаходяться до зони конфлікту, завітали представники міжнародної спільноти. До обговорення проблем долучилися Світовий Банк, ПРООН. Міжнародні донори пообіцяли й надалі надавати постраждалим та прифронтовим регіонам фінансову підтримку.

За попередніми фінансовими оцінками, на реалізацію державної цільової програми «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України» необхідно понад 1,5 млрд. доларів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Не знаю сірий він чи чорний? Він змушує задуматись.На площі однієї з столиць країн соцтабору - постать людини у скульптурі і монумент сотням тисяч загинувших людей. Одна країна для своїх завоювань вби...
Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...