App Store Google Play

Як відновити Донбас: у ДніпроОДА три прифронтові області генерували ідеї для державної програми

05.08.2016 10:20
Як відновити Донбас: у ДніпроОДА три прифронтові області генерували ідеї для державної програми
Реконструкція пошкодженого житла, створення мобільних ЦНАПів на лінії розмежування, залучення інвестицій, пільгове кредитування підприємців – ці та інші пропозиції покладуть в основу держпрограми «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України». З пріоритетами визначалися за «круглим столом» в ОДА. Генерували ідеї влада та територіальні громади Дніпропетровської, Запорізької і Харківської областей, дослухалися – представники міністерств і міжнародної спільноти.
«Дніпропетровська область не вперше виступає майданчиком для обговорення проблем постраждалих від збройного конфлікту в Україні. Регіон одним з перших почав приймати переселенців з Криму та Донбасу. Ми багато чого робимо для них. Допомагаємо знайти житло, працевлаштуватися, відкрити власну справу. Сприяють цьому наші європейські партнери. Однак це реагування на місцевому рівні. Потрібна єдина національна стратегія відновлення миру в східних регіонах України», – зазначив радник голови Дніпропетровської ОДА Віталій Литвин.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука зауважив, що настав час переходити від декларацій до конкретних дій.

Своїм баченням національної стратегії ділилися прифронтові області – Дніпропетровська, Запорізька та Харківська. Для відвертої дискусії за «круглим столом» зібралися майже сто представників міністерств, місцевої влади, територіальних громад.

Учасники семінару продукували ідеї в трьох цільових групах. Враховували всі больові точки. Серед пріоритетних секторів – відновлення інфраструктури, соціальних послуг, економіки.

Результатом реалізації програми повинні стати реконструкція пошкодженого та будівництво нового житла, створення мобільних ЦНАПів на лінії розмежування, поліпшення інвестиційного клімату, пільгове кредитування малого та середнього бізнесу, покращення умов життя приймаючих громад.

Почути ідеї громад, які найближче знаходяться до зони конфлікту, завітали представники міжнародної спільноти. До обговорення проблем долучилися Світовий Банк, ПРООН. Міжнародні донори пообіцяли й надалі надавати постраждалим та прифронтовим регіонам фінансову підтримку.

За попередніми фінансовими оцінками, на реалізацію державної цільової програми «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України» необхідно понад 1,5 млрд. доларів.


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Мир дому твоему

Вчора відкрився 91-й сезон "Дніпропетровського Академічного Театру драми і комедії".Традиційно - "Мир дому твоему".І від тих бійців (та бійчинь)) АТО, добровольців та польових медиків, їх супутників,...