App Store Google Play

У Дніпрі вершники змагаються у майстерності

05.08.2016 15:40
У Дніпрі вершники змагаються у майстерності

Сьогодні Дніпроград побував у КПНЗ "Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з кінного спорту" ДМР на старті Відкритого чемпіонату м. Дніпро з кінного спорту. 

Вже сьомий рік поспіль відкритий міський чемпіонат з кінного спорту проводиться у пам'ять заслуженого працівника культури і директора школи Людмили Кітаєвої. При керівництві Кітаєвої почався розвиток комплексу, заклад став приймати різноманітні конкурси та чемпіонати. 

"Ми проводимо паралельно і Чемпіонат, і турнір пам'яті Людмили Кітаєвої, щоб залучити людей різного рівню та віку, виступають як і аматори, так і майстри спорту. Цього року ми розділили змагання на два етапи: на першому виступають тільки вершники конкуру (у кінному спорті це подолання перешкод на певному маршруті від 200 до 1100 м), а на другому - тільки виїздка (мистецтво управління конем). На виїздку вже заявлено 54 учасника та понад 30 - на конкур. У змаганнях приймуть участь порядку 170 коней, а у турнірі команди з 8 міст України", - зазначила заступник директора СДЮСШОР, майстер спорту, суддя міжнародної категорії Лариса Велика.

Почалися змагання з подолання бар'єрів заввишки 80 см на маршруті, що дозволяє участь дітей та аматорів. Далі висоту перешкод збільшили до 90 см для тієї ж категорії учасників. Наступними виступають вершники з 14 років, а коні з 6 років на маршрутах, де висота перешкод становить 100 і 115 см. 

Лариса Велика розповіла, що кінь погано бачить зблизька, тому при виході на маршрут від бачить усі перешкоди як деяку масу. Тільки довіряючи вершнику, кінь йде на бар'єр. Під спокійним, впевненим вершником тварина показує кращі результати. Якщо порівнювати з керуванням автомобілю, то посил ногою - це педаль газу, легкий вплив рукою наче поворот керма. Спочатку вершник веде коня риссю, вітаючи суддів, далі галопом, надаючи коню вивчити територію. 

Призовий фонд змагань складає 30 тисяч гривень. Подолання перешкод триватиме до 7 серпня, а виїздка з 10 по 13 серпня.  

Для шанувальників тварин, нагадаємо, що вже пітора року на Дніпропетровщині існує спільнота з порятунку і реабілітації коней та інших тварин.

15-річна Світлана Євтехова вперше сьогодні дебютувала на 7-річній кобилі Буланісі, в якої доволі норовливий характер. До цього турніру дівчина готувалася два місяці.


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Мир дому твоему

Вчора відкрився 91-й сезон "Дніпропетровського Академічного Театру драми і комедії".Традиційно - "Мир дому твоему".І від тих бійців (та бійчинь)) АТО, добровольців та польових медиків, їх супутників,...