App Store Google Play

У вересні "Джаз на Дніпрі" зустріне Джамалу, Ренді Брекера, Сайруса Честната та інших зірок джазу

04.08.2016 15:00
У вересні "Джаз на Дніпрі" зустріне Джамалу, Ренді Брекера, Сайруса Честната та інших зірок джазу

Сьогодні на прес-конференції у Дніпропетровській міськраді організатори поділилися подробицями проведення Міжнародного фестивалю "Джаз на Дніпрі", що відбудеться 10 і 11 вересня, передає Дніпроград. 

Після 15 років перерви, фестиваль пройде у рамках програми "Культурна столиця". 

"Ми в ніякому разі не хочемо копіювати "Alfa Jazz Fest" у Львові чи інші джаз фестивалі. У нас є давні традиції, які ми хочемо відновити, вперше "Джаз на Дніпрі" відбувся у 1968 році. Він збирав музикантів та гостей зі всього Радянського союзу та дав старт музичним кар'єрам цілої плеяди джазових музикантів. Це буде якісний захід, де крім музичних open-air, відбудуться майстер-класи від Ренді Брекера та інших виконавців у консерваторії", - повідомив позаштатний радник міського голови Дніпра з культури Євген Гендін.

На фестиваль приїдуть музиканти світового масштабу: Сайрус Честнат (США), Пол Болленбек (США), Венсан Буржекс (Франція), Дениссена Пашкевич (Латвія), Олів'є Кер Оріо (Франція), Рікард Мальмстен (Швеція), Танел Рубен (Естонія), Валерій Щерица (Білорусія), молоді зірки Нью-Йоркського
Лінкольн Джаз Центру - Майкл Мвенсо і група "The Shakes", а також колишні дніпропетровці Андрій Кондаков, Ірина Роділес і Віктор Двоскін.
Вперше в Дніпрі виступить відомий трубач, 5-разовий володар премії "Греммі" Ренді Брекер. Спеціальний гість фестивалю - саксофоніст "Miles Electric Band" (США) Рік Маргітца. 

А також на основному майданчику фестивалю Україну представить квінтет Дмитра Александрова (Bobeen), легендарна крупа "Кредо" та переможиця конкурсу "Євробачення - 2016" Джамала.

"Дніпропетровські музиканти повернуться зі всього світу на свою малу Батьківщину, щоб зробити її великою. Вони з радістю погодилися взяти участь у "Джаз на Дніпрі", - зазначив Євген Гендін.

Своїми спогадами щодо фестивалю поділився один із засновників Дніпропетровського джаз-клуба Володимир Задонцев:

"Перша хвиля фестивалю тривала п'ять років. Організував джаз фестиваль комітет комсомолу Південмашу, а в особливості ентузіастка Галина Патова, яка не боялася підnримувати улюблену музику. Джазову музику тоді називали "музикою для товстих", казали, що "Сьогодні граєш джаз, а завтра Батьківщину продаш". 

У День міста організатори готові прийняти 10 тисяч мешканців та гостей Дніпра на фестивалі, що матиме три локації. Основну сцену побудують на Монастирському острові, там буде комбінований вхід, до культурно-ділового центру "Менора" треба буде придбати квитки. Що ж до майданчика у парку ім. Глоби, то там вхід вільний. Особлива увага буде приділена безпеці громадян та музикантів на вихідних та санітfрним нормам, виявилося, що у міста не вистачає біотуалетів. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...
Ярема ГАЛАЙДА

Про Махна

Сварять та лають того Нестора Івановича наші націоналісти-державники, женуть і в хвіст, і в гриву. Та от у мене він, чомусь, викликає симпатію. Мо’ через душевну спорідненість?Та і в більшості н...