App Store Google Play

ДніпроОДА та Уряд Литви організовули дітям АТОшників навчання у Вільнюсі

03.08.2016 18:30
ДніпроОДА та Уряд Литви організовули дітям АТОшників навчання у Вільнюсі

П’ятнадцятеро дітей переселенців та АТОшників повернулися після навчання у Литві. Життєрадісні, на позитиві та сповнені приємних спогадів дітей на залізничному вокзалі Дніпра зустрічали батьки. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Дніпропетровської ОДА.

У Вільнюсі хлопці та дівчата провели майже дев’ять місяців. Таку можливість їм надали ДніпроОДА та Уряд Литви. Литовська сторона забезпечила українцям безкоштовне проживання, харчування, виплату стипендії та розважальні екскурсії. 

"Вже другий рік поспіль Дніпропетровщина відправляє дітей переселенців та АТОшників на канікули та навчання за кордон. У Хорватії, Німеччині й Литві побували майже три сотні хлопців та дівчат. Нещодавно до Данії відправилися шестеро школярів, ще десятеро найближчим часом поїдуть до Литви. Сьогодні з навчання у Литві повернулися 15 дітей. Литовська сторона забезпечувала їм безкоштовне проживання, харчування, стипендії та екскурсії", – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Майже рік у міжнародній школі "Вільнюський дім литовців" – це можливість побачити світ, знайти нових друзів та відволіктися від гірких спогадів війни.

"Ми довго думали, чи відправляти доньку на навчання в Литву. На сімейній нараді вирішили, що варто. У дітей була насичена програма. Крім навчання, вони ходили на екскурсії, відпочивали в таборі та на турбазі. Плануємо тепер поїхати в Литву всією родиною. Вже оформили закордонні паспорти", – посміхається Вікторія Машталер, переселенка з Донецька.

"У дочки відкривалася перспектива кандидата в майстри спорту з акробатики, тому хотіли відмовитися від навчання у Литві. Але не змогли, коли почули умови. Навчання, проживання, харчування – усе безкоштовно, плюс стипендія. Дочка жила в гарних умовах. Якби залишилися в Харцизьку, то про таке б і не мріяли. Немає лиха без добра", – каже Олена Баранчикова, переселенка з Донеччини.

Шестеро учнів продовжать навчання у Вільнюсі. За підсумками навчального року вони отримали високі бали. З 1 вересня діти підуть у спеціальний клас, де першим ділом інтенсивно вивчатимуть литовську мову.

"Запам’яталося, як їли равликів, – посміхається Єлисей Визиренко. – Побували з екскурсіями в музеях, державних установах. Знайшов там чимало друзів, навчання було в радість. Дещо вже знаю литовською. Ця мова складна, але доступна. Продовжу навчання у Вільнюсі й далі".

Найближчим часом 10 дітей поїдуть до Литви на відпочинок. Тиждень вони житимуть у готелі курортного міста Паланга. На них чекають активні розваги та екскурсії.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...