App Store Google Play

У Дніпрі встановлять інтерактивну дошку пошани бійцям АТО

01.08.2016 17:40
У Дніпрі встановлять інтерактивну дошку пошани бійцям АТО

Очільник Дніпра разом з головним архітектором міста провели оглядини двох потенційних майданчиків для встановлення майбутнього монумента. Це ділянки у парку ім. Т. Г. Шевченка (за Палацом студентів) і на Соборній площі (біля Музею АТО). Виїзна нарада відбулася 1 серпня. Мер Борис Філатов наголосив – пам’ятник, яким зможе пишатися місто, має бути створений на віки, повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події.

Міський голова зазначив – наразі вже зроблений перший крок до практичної реалізації проекту встановлення у Дніпрі меморіалу воїнів АТО, які виборюють свободу України. Визначитися з місцем розташування майбутнього пам’ятного знака в мерії обіцяють вже найближчим часом. 
 
Борис Філатов підкреслив – монумент не розділятиме бійців за окремими батальйонами чи бригадами. Дніпровська земля має велику кількість військових підрозділів. Тому, наголосив мер, жодних пріоритетів при встановленні пам’ятного знака не буде. «Меморіал буде спільний. Його присвятять як добровольцям, так і військовослужбовцям Збройних Сил України і волонтерам», – заявив він. 
 
Увічнити імена тих, хто віддав життя за свободу та незалежність рідної країни, хочуть за допомогою інтерактивної дошки. В режимі онлайн вона виводитиме на екран імена і фотографії загиблих бійців. За словами головного архітектора Дніпра Дмитра Волика, таку дошку планують встановити на обраній локації вже до кінця року.
 
Борис Філатов також повідомив, що для розробки власне монумента буде оголошено конкурс серед архітекторів. До роботи над проектом хочуть запросити відомих митців і монументалістів не тільки з України, а й з-за кордону. Серед вимог до проекту пам’ятника: він має вписуватися в архітектуру міста та мати поряд з монументом відповідний вільний простір, де люди могли б покладати квіти та влаштовувати заходи пам’яті.
  
Керівник міста звернувся до рідних і близьких сучасних українських героїв: «Ми пам’ятаємо, знаємо і займаємося цим питанням. Усе має бути зроблено не просто добре, а відмінно», – наголосив Борис Філатов.

«Потрібне спокійне місце, де можна поміркувати і згадати загиблого, вшанувати його світлу пам'ять, запалити свічку, або покласти квіти»,- зазначив головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.

І додав, що проект меморіалу тільки в розробці. Після встановлення інтерактивної дошки, планується розпочати конкурс, в якому приймуть участь провідні архітектори країни зі своїми ідеями щодо вигляду пам’ятника.

«Конкурс приблизно триватиме 4 місяці, а сама побудова – близько двох», - додав Дмитро Волик.

Обговорення деталей побудови між міським головою і головним аргітектором Дніпра
Сквер на Соборній площі
Парк Шевченка

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...