App Store Google Play

Після двох тижнів регати Козацький шлях яхтсмени причалили у Дніпрі

01.08.2016 20:00
Після двох тижнів регати Козацький шлях яхтсмени причалили у Дніпрі

31 липня опівдні регата "Козацький шлях" повернулася з Одеси додому. Дев’ять яхт провели в дорозі 17 діб, позаду – понад тисячу кілометрів водного шляху, яким ходили славетні запорожці. Двотижневий похід присвятили сучасним захисникам України. Про це повідомили в прес-службі ОДА, передає Дніпроград. Організатори водного ралі – Дніпропетровська ОДА, обласна асоціація воїнів АТО та крейсерський яхт-клуб.

За понад два тижні майже 40 яхтсменів побували в Запоріжжі, Нікополі, Каховці, Херсоні, Одесі. Вони пройшли місцями бойової слави козаків.

Сергій Овєчко тримав кулаки за учасників регати на березі. Каже, зазвичай не упускає нагоди вийти на велику воду. Цього разу похід не співпав з відпусткою.

"Кожного дня був з друзями на зв’язку. Дізнавався, де йдуть, яка погода, чи не потрапили в шторм. Під час подорожі були, звичайно, певні сюрпризи. Та в цілому, шлях здолали благополучно. Маршрут непростий, але цікавий. Так бувало і в козаків", – посміхається чоловік.

"Вражень море. Тільки маршрут короткий: ще не в стигли отримати задоволення, а вже Одеса. Хочеться похід подовжити до Варни. Мрія – дійти до Стамбула", – ділиться враженнями капітан "Бригантини" Володимир Толчинський. 

Хлопці повернулися загорілі та в піднесеному настрої. Кажуть, якби дув попутний вітер, повернулися б швидше. Судна перевірили на надійність під час шторму.

"Запам’яталося море. Воно нас об’єднало, вказало шлях. Пройшли бойовими шляхами запорізьких козаків. Побували на могилі Івана Сірка, Костянтина Гордієнка. Колоритно, це наша пам’ять. Нам, звичайно, легше ходити – мотори є. А козаки покладали надію на весла, паруси та прихильність моря", – розповідає про мандри штурман "Бригантини" Сергій Бойко.

На мандрівників чекало чимало несподіванок. Яхта "Бриз" вийшла з ладу ще в Запоріжжі. Екіпаж не відремонтував парусник і змушений був перервати подорож. Яхта "Надія" під Очаковом наскочила на мілину і загубила двигун. Дехто з мандрівників підхопив морську хворобу.

"Не всі витримали дистанцію. Але більшість справилася – і це приносить задоволення. Нас гостинно зустрічали протягом всього козацького шляху. Чекають і наступного року", – розповідає капітан яхти "Танго" Михайло Чижик.

У планах на 2017 рік – провести масштабну регату. Акваторія Дніпра планує зібрати яхтсменів з усієї України. Це вже буде не мандрівка, а спортивне змагання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пару років тому, під час кваліфікацій до ЧС-2018, всі казали, що збірна Україна спеціально злила пару матчів аби не потрапити в Росію. Та навіть якби і не заливали, ніхто цього літа не полетів би в РФ...
Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...