App Store Google Play

Після двох тижнів регати Козацький шлях яхтсмени причалили у Дніпрі

01.08.2016 20:00
Після двох тижнів регати Козацький шлях яхтсмени причалили у Дніпрі

31 липня опівдні регата "Козацький шлях" повернулася з Одеси додому. Дев’ять яхт провели в дорозі 17 діб, позаду – понад тисячу кілометрів водного шляху, яким ходили славетні запорожці. Двотижневий похід присвятили сучасним захисникам України. Про це повідомили в прес-службі ОДА, передає Дніпроград. Організатори водного ралі – Дніпропетровська ОДА, обласна асоціація воїнів АТО та крейсерський яхт-клуб.

За понад два тижні майже 40 яхтсменів побували в Запоріжжі, Нікополі, Каховці, Херсоні, Одесі. Вони пройшли місцями бойової слави козаків.

Сергій Овєчко тримав кулаки за учасників регати на березі. Каже, зазвичай не упускає нагоди вийти на велику воду. Цього разу похід не співпав з відпусткою.

"Кожного дня був з друзями на зв’язку. Дізнавався, де йдуть, яка погода, чи не потрапили в шторм. Під час подорожі були, звичайно, певні сюрпризи. Та в цілому, шлях здолали благополучно. Маршрут непростий, але цікавий. Так бувало і в козаків", – посміхається чоловік.

"Вражень море. Тільки маршрут короткий: ще не в стигли отримати задоволення, а вже Одеса. Хочеться похід подовжити до Варни. Мрія – дійти до Стамбула", – ділиться враженнями капітан "Бригантини" Володимир Толчинський. 

Хлопці повернулися загорілі та в піднесеному настрої. Кажуть, якби дув попутний вітер, повернулися б швидше. Судна перевірили на надійність під час шторму.

"Запам’яталося море. Воно нас об’єднало, вказало шлях. Пройшли бойовими шляхами запорізьких козаків. Побували на могилі Івана Сірка, Костянтина Гордієнка. Колоритно, це наша пам’ять. Нам, звичайно, легше ходити – мотори є. А козаки покладали надію на весла, паруси та прихильність моря", – розповідає про мандри штурман "Бригантини" Сергій Бойко.

На мандрівників чекало чимало несподіванок. Яхта "Бриз" вийшла з ладу ще в Запоріжжі. Екіпаж не відремонтував парусник і змушений був перервати подорож. Яхта "Надія" під Очаковом наскочила на мілину і загубила двигун. Дехто з мандрівників підхопив морську хворобу.

"Не всі витримали дистанцію. Але більшість справилася – і це приносить задоволення. Нас гостинно зустрічали протягом всього козацького шляху. Чекають і наступного року", – розповідає капітан яхти "Танго" Михайло Чижик.

У планах на 2017 рік – провести масштабну регату. Акваторія Дніпра планує зібрати яхтсменів з усієї України. Це вже буде не мандрівка, а спортивне змагання.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Мир дому твоему

Вчора відкрився 91-й сезон "Дніпропетровського Академічного Театру драми і комедії".Традиційно - "Мир дому твоему".І від тих бійців (та бійчинь)) АТО, добровольців та польових медиків, їх супутників,...