App Store Google Play

Працівники соцсфери Дніпропетровщини отримали досвід у Німеччині

30.06.2016 11:00
Працівники соцсфери Дніпропетровщини отримали досвід у Німеччині

Тренінги, візити до комунальних установ та громадських об’єднань, обмін досвідом та спілкування з іноземними колегами. Працівники соцсфери Дніпропетровщини повернулися з Німеччини, де їх навчали працювати за європейськими стандартами. Особливу увагу приділили роботі з біженцями та ефективному наданню соціальних послуг. Про це повідомили в департаменті соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА.

Навчалися у Німеччині шестеро  представників Дніпропетровщини – співробітники Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, керівники міських та районних управлінь соцзахисту. Протягом тижня вони відвідали відомства, установи та громадські об’єднання, які працюють у сфері соціального захисту населення в Берліні, Дрездені та Лейпцигу. Серед них – освітній центр, поселення для біженців, благодійна організація.

Приділили увагу й особистому спілкуванню з іноземними колегами. Німецькі фахівці розповіли про особливості надання соціальних послуг у їхній країні, поділилися досвідом.

У Німеччині соцзахистом населення здебільшого займаються громадські та волонтерські організації. В Україні усе навантаження лягає на державу. Значна різниця між системами полягає і в тому, що в Німеччині розмір грошової допомоги та виплат розраховується для кожної людини окремо і залежить від рівня доходів, сімейного стану та інших індивідуальних факторів. В Україні розмір соціальної допомоги, переважно, залежить тільки від статусу особи та її належності до певної соціально-демографічної групи.

«Дуже важливим виявилось саме спілкування з німецькими фахівцями. Ми могли задати практичні питання, дізнатися про досвід європейських спеціалістів. Соціальна система Німеччини складна, але ефективна. Тепер отримані знання застосуємо на Дніпропетровщині. Перш за все почнемо залучати до співпраці більше волонтерів та громадських діячів. Удосконалення потребує й діюче законодавство», - поділилася враженнями директор департаменту соціального захисту населення Вікторія Крупська.

Спеціалістам з регіону розповіли про систему соцзахисту в Німеччині, управління соціальними службами, контроль роботи співробітників, співпрацю з різними департаментами та волонтерами, ефективне управління персоналом.

Дніпропетровщина активно співпрацює з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Навчання фахівців області за кордоном – один з проектів в рамках цього партнерства.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...