App Store Google Play

Комбінат Тарути не хоче платити 100 мільйонів штрафу за сировину, самовільно використану у 90-х

03.03.2016 10:00
Комбінат Тарути не хоче платити 100 мільйонів штрафу за сировину, самовільно використану у 90-х

Прокуратура програє позов в інтересах Державного агентства резерву про повернення матеріальних цінностей і стягнення 101,19 млн грн. штрафних санкцій з ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського». Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 17 лютого.

З початку 90-х на відповідальному зберіганні комбінату знаходилися матеріальні цінності мобілізаційного резерву, які є державною власністю.

У 2000 році інспекція Державного агентства з управління державним матеріальним резервом виявила, що підприємство у 1993 – 1994 використало матеріальні цінності на власні виробничі потреби. Встановлено самовільне використання силікомарганцю 82% в кількості 3601 тонн, феросиліцію 45% в кількості 2735 тонн, алюмінію вторинного в кількості 14 тонн, нікелю в кількості 14 тонн. Вимоги щодо повернення майна не виконані.

У 2005 році заступник прокурора Дніпропетровської області подав позов про повернення цінностей держрезерву і стягнення з приватного комбінату штрафу у розмірі 101,19 млн грн.

Однак це провадження неодноразово зупинялося через розгляд адміністративної справи – позову комбінату Дзержинського про визнання незаконним розпорядження Кабінету міністрів щодо накопичення та розбронювання матеріальних цінностей мобрезерву. У 2012 році суд залишив без розгляду цей позов комбінату Дзержинського.

У 2013 році провадження по справі про стягнення цінностей і штрафів з комбінату Дзержинського було поновлено.

У травні 2014 р. Госпсуд м.Києва задовольнив позов частково і зобов’язав повернути держрезерву відсутні матеріальні цінності. У вимогах про стягнення штрафу суд відмовив у зв’язку зі спливом позовної давності.

У травні 2015 р. прокурор домігся рішення Вищого господарського суду щодо стягнення з комбінату Дзержинського ще і 101,19 млн грн. штрафних санкцій.

Вищий госпсуд виходив з того, що в час прийняття на зберігання матеріальних цінностей державного резерву та вчинення порушення відносини комбінату Дзержинського з державою регулювалися положенням про державний матеріальний резерв, згідно з постановою Кабміну 1992 р. Цим положенням передбачено, що на майнові вимоги Держкомрезерву України та його підприємств про повернення їм заборгованості строки пред’явлення претензій та позовної давності не поширюються.

У листопаді 2015 р. комбінат Дзержинського подав заяву про перегляд постанови Вищого госпсуду за нововиявленими обставинами.

Під нововиявленими обставинами комбінат Дзержинського мав на увазі той факт, що згідно з довідкою Держфінінспекції від 09.10.2015 р., на обліку Держагентства резерву у 2013-2015 рр. дебіторська чи кредиторська заборгованість комбінату Дзержинського не числилась, а, отже, була відсутня.

24 грудня Вищий госпсуд скасував свою попередню постанову і направив справу на перегляд у Господарський суд м.Києва.

При перегляді справи встановлено, що залишки цінностей мобілізаційного резерву на комбінаті Дзержинського відсутні, у 2013-2015 рр. договори зберігання не укладалися, а заборгованість комбінату перед Держрезервом не числилась. З огляду на це у попереднє судове рішення про повернення майна державі було скасовано. Чи буде прокуратура подавати апеляцію поки невідомо.

Власником 93,5% акцій «Дніпровського металургійного комбінату ім. Ф.Е. Дзержинського» є корпорація «Індустріальна Спілка Донбасу». Власність корпорації оформлено на кіпрські компанії «Каірто Лімітед» і «Каслроуз Лімітед». Бенефіціарами корпорації в українському реєстрі значаться Олег Мкртчан і позафракційний народний депутат Сергій Тарута.

НАШІ ГРОШІ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...
Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...