App Store Google Play

Спостерігачі ОПОРИ написали на Вілкула заяву до поліції

28.02.2016 11:05
Спостерігачі ОПОРИ написали на Вілкула заяву до поліції

У Кривому Розі спостерігачі ОПОРИ написали заяву до поліції. Причина  - невідповідність вимогам виборчого законодавства агітаційних матеріалів одного з кандидатів.

У п'ятницю, 26 лютого, в розважальному центрі «UNION» (Дзержинський район, вул. Димитрова 30г), спостерігачі ОПОРИ виявили стенд з черговим випуском інформаційного бюлетеня «Криворожанин».

Розміщені у ньому публікації, спрямовані виключно на популяризацію діяльності та підтримку Юрія Вілкула, офіційно зареєстрованого кандидатом на посаду міського голови Кривого Рогу 24 лютого.

Зокрема, стаття під заголовком «Деньги на воздух. Чистую воду ипочву» містить заяву Юрія Вілкула: «Мы поднимаем этот вопрос в рамках децентрализации. Куда должны направляться деньги - на поддержку криворожан, которые работают в горячих цехах, на помощь пенсионерам, которые всю жизнь провели в шахтах и карьерах, на дороги Кривбасса, квартиры для семей молодых специалистов или чиновникам в Киев?».

Крім того в матеріалі «Патриотизм: слово и дело» наводиться цитата Юрія Вілкула: «В рамках городской программы социальной помощи мы помогаем нашим воинам. И эта программа будет расширена - прежде всего с пожеланиями самих солдат». А в публікації з назвою  «Главы района отвечают за качестворемонта дорог» мер зазначає: “В прошлом году нами были капитально отремонтированы большие магистрали. В этом году будет отремонтировано 159 дорог. Но акцент будет поставлен на внутриквартальных и придомовых дорогах и дорогах частного сектора...”.

Такі висловлювання з боку кандидата на посаду міського голови можуть спонукати виборців підтримати його на виборах, а отже потрапляють під критерій перевиборчої агітації визначений ч.1 ст.54 «Про місцеві вибори» як здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за кандидата.

Також увагу спостерігачів привернув той факт, що у вказаному бюлетені, який є згідно до ч.1, ст.56 ЗУ «Про місцеві вибори» друкованим агітаційним матеріалом, не вказана особа відповідальна за випуск.

Так, згідно з ч.2 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори» друкований матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

Відсутність необхідних відомостей дає підстави припускати, що відповідні матеріали були виготовлені не з виборчого фонду. Зазначимо, що ч. 6 ст.54 Закону передбачає здійснення передвиборної агітації виключно за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для агітації коштів з інших джерел забороняється.

Відповідальність за фінансування виготовлення або поширення агітаційних матеріалів з поза виборчого фонду передбачена згідно з ч. 1. ст.159-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Виготовлення чи замовлення таких матеріалів карається накладенням штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Розповсюдження (рознесення, роздавання, вивішування) під час виборчого процесу таких матеріалів тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Виявивши інформаційний бюлетень, спостерігачі ОПОРИ зателефонували до поліції і викликали патрульну групу. Одразу після приїзду правоохоронців, представники ОПОРИ виклали суть зафіксованих обставин, поліцейські склали протокол про прийняття заяви про вчинення ймовірного адміністративного правопорушення.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...