App Store Google Play

На Дніпропетровщині голова сільради вимагав 448 тис грн хабара (ФОТО)

27.02.2016 12:15
На Дніпропетровщині голова сільради вимагав 448 тис грн хабара (ФОТО)

За швидке оформлення документів на право власності земельних ділянок голова однієї з сільських рад Криворізького району вимагав у громадян неправомірну вигоду. Вказані землі повинні були надаватися громадянам безоплатно, але посадовець ігнорував норми законодавства. В його службовому кабінеті вилучили 8 тисяч гривень та 8 тисяч доларів США, які він отримав у якості частини хабара.

Співробітниками Управління захисту економіки (УЗЕ) Національної поліції в Дніпропетровській області зібрано матеріали злочинної діяльності голови сільради.

За матеріалами УЗЕ прокуратурою Дніпропетровської області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

Під час проведення слідчо-оперативних заходів працівники УЗЕ та прокуратури встановили, що за оформлення документів на передачу земельних ділянок у власність 8 громадянам для ведення особистого селянського господарства посадовець вимагав гроші. За прискорення очільник зажадав 8 тисяч гривень та 16 тисяч доларів США, в еквіваленті до національної валюти загальна сума хабара становить 448 тисяч гривень. У разі отримання грошей, 16 га землі в короткий проміжок часу опиняться у приватній власності.

Незважаючи на те, що згідно з чинним законодавством, громадяни мають право на безоплатне отримання земельної ділянки поза межами міста, голова сільради вимагав від них гроші.

Враховуючи, що сума неправомірної вигоди була досить великою для громадян, здирник погодився отримати її частинами.

Під час отримання частини "винагороди" голову сільради затримали працівники Управління захисту економіки Національної поліції та прокуратури Дніпропетровської області.

Під час проведення санкціонованого обшуку в службовому кабінеті затриманого вилучено 8 тисяч гривень та 8 тисяч доларів США, отриманих від громадян. Крім того, виявлено 24,5 тисячі гривень, які знаходились у куртці посадовця.

На теперішній час вирішується питання щодо оголошення правопорушнику про підозру та обрання міри запобіжного заходу. Йому загрожує позбавлення волі на строк від 4-х до 8-и років з конфіскацією майна або без такої.

Теги: земля, хабар


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...