App Store Google Play

У Дніпропетровську ОПОРА розповідала громадськості про енергозбереження

26.02.2016 15:50
У Дніпропетровську ОПОРА розповідала громадськості про енергозбереження

24 лютого в приміщенні Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки представники Громадянської мережі ОПОРА провели інформаційний захід на тему «Енергозбереження у власній оселі».

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко нагадав запрошеним про доступні, прості і при цьому дуже ефективні способи збереження ресурсів. Він пояснив, що завдяки раціональному енергоспоживанню можна не лише зменшити використання електрики, води тощо, а й суттєво зекономити при оплаті рахунків за комунальні послуги.

Під час заходу відбулася жвава дискусія. Одна зі співробітників закладу поділилась своїм нещодавно набутим досвідом енергоощадності. «Після попередньої зустрічі, ініційованої ОПОРОЮ з цієї проблеми, я вирішила замінити в квартирі всі лампи розжарювання на енергозберігаючі. Для мене це не було дешевою ідеєю, але вже через місяць я побачила, що споживання електроенергії зменшилось на третину. Крім того, чоловік поставив між стінами та батареями світловідбивачі, що дозволило підвищити рівень тепла в оселі. У нас стало дійсно тепліше, ніж у сусідів», – розповіла пані Тетяна.

Доповідаючи присутнім про можливості підвищення енергоефективності у багатоповерхівках Вадим Головченко наголосив, що одним з дієвих механізмів покращення житлових умов є заміна форми управління будинком. В період реформи ЖКГ для квартировласників є сприятлива можливість взяти під свій контроль стан будівлі, створивши ОСББ. Він навів ряд аргументів на користь об’єднання, зокрема це можливість:

  • спрямовувати кошти житлового фонду виключно на потреби будинку;
  • долучатись до державних програм з енергоефективності;
  • одержувати фінансування для проведення термомодернізації будівлі з обласного бюджету;
  • брати участь у проектах від закордонних інвесторів, направлених на підтримку ОСББ

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА зауважив, що саме зараз одна з організацій Групи Всесвітнього банку, найбільша установа в області глобального розвитку IFC займається сприянням в отриманні соціального кредитування для реалізації енергоефективних проектів мешканців ОСББ.

Вадим Головченко також порекомендував в питаннях створення та функціонування об’єднання співвласників багатоквартирного будинку звертатись до представництва ОПОРИ та Дніпропетровської Асоціації ОСББ «Наш Дім».

Наприкінці зустрічі активісти роздали присутнім інформаційні буклети з порадами щодо енергоощадності у побуті, розроблені в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», а також посібники зі створення ОСББ.

ОПОРА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...