App Store Google Play

У Дніпропетровську ОПОРА розповідала громадськості про енергозбереження

26.02.2016 15:50
У Дніпропетровську ОПОРА розповідала громадськості про енергозбереження

24 лютого в приміщенні Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки представники Громадянської мережі ОПОРА провели інформаційний захід на тему «Енергозбереження у власній оселі».

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко нагадав запрошеним про доступні, прості і при цьому дуже ефективні способи збереження ресурсів. Він пояснив, що завдяки раціональному енергоспоживанню можна не лише зменшити використання електрики, води тощо, а й суттєво зекономити при оплаті рахунків за комунальні послуги.

Під час заходу відбулася жвава дискусія. Одна зі співробітників закладу поділилась своїм нещодавно набутим досвідом енергоощадності. «Після попередньої зустрічі, ініційованої ОПОРОЮ з цієї проблеми, я вирішила замінити в квартирі всі лампи розжарювання на енергозберігаючі. Для мене це не було дешевою ідеєю, але вже через місяць я побачила, що споживання електроенергії зменшилось на третину. Крім того, чоловік поставив між стінами та батареями світловідбивачі, що дозволило підвищити рівень тепла в оселі. У нас стало дійсно тепліше, ніж у сусідів», – розповіла пані Тетяна.

Доповідаючи присутнім про можливості підвищення енергоефективності у багатоповерхівках Вадим Головченко наголосив, що одним з дієвих механізмів покращення житлових умов є заміна форми управління будинком. В період реформи ЖКГ для квартировласників є сприятлива можливість взяти під свій контроль стан будівлі, створивши ОСББ. Він навів ряд аргументів на користь об’єднання, зокрема це можливість:

  • спрямовувати кошти житлового фонду виключно на потреби будинку;
  • долучатись до державних програм з енергоефективності;
  • одержувати фінансування для проведення термомодернізації будівлі з обласного бюджету;
  • брати участь у проектах від закордонних інвесторів, направлених на підтримку ОСББ

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА зауважив, що саме зараз одна з організацій Групи Всесвітнього банку, найбільша установа в області глобального розвитку IFC займається сприянням в отриманні соціального кредитування для реалізації енергоефективних проектів мешканців ОСББ.

Вадим Головченко також порекомендував в питаннях створення та функціонування об’єднання співвласників багатоквартирного будинку звертатись до представництва ОПОРИ та Дніпропетровської Асоціації ОСББ «Наш Дім».

Наприкінці зустрічі активісти роздали присутнім інформаційні буклети з порадами щодо енергоощадності у побуті, розроблені в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», а також посібники зі створення ОСББ.

ОПОРАHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Мир дому твоему

Вчора відкрився 91-й сезон "Дніпропетровського Академічного Театру драми і комедії".Традиційно - "Мир дому твоему".І від тих бійців (та бійчинь)) АТО, добровольців та польових медиків, їх супутників,...