App Store Google Play

Інноваційний переворот: як 2015-й став переломним в історії Дніпропетровщини

26.02.2016 16:30
Інноваційний переворот: як 2015-й став переломним в історії Дніпропетровщини

Адмінпослуги онлайн, прозорий бюджет, електронні закупівлі, Wi-Fi у відкритому доступі, GPS навігація маршруток. Це лише неповний перелік інновацій, якими вже повсякденно користуються мешканці Дніпропетровщини. 83-й рік став переломним для Дніпропетровської області. Новий очільник, нова стратегія та нові підходи. З чим зустрічає регіон 84-й день народження?

З весни 2015 року Дніпропетровська ОДА та її очільник Валентин Резніченко приступили до реалізації нової стратегії розвитку області. В її основі – проактивна позиція, системне управління змінами, впровадження інновацій в менеджмент регіону. ОДА взяла курс на ІТ-інновації та об'єднала фахівців, які готові працювати на благо регіону. Наразі вже реалізовано близько 20 інноваційних проектів.

Дніпропетровщина показала приклад Україні і першою з усіх регіонів впровадили систему електронних торгів ProZorro, яка виключає корупцію при проведенні держзакупівель. Завдяки волонтерам з усього світу 80% найбільш затребуваних адміністративних послуг переведені в електронний формат. Відтепер, не виходячи з дому, можна отримати субсидію, довідки, адміністративні дозволи, замовити паспорт, свідоцтво про народження дитини та оформити виплату.

«Комфорт людей – основна вимога до всіх проектів, які ми реалізуємо в регіоні. З перших днів роботи перед нами постало питання – як змінити життя в області. Відповідь була на поверхні – залучити до роботи всіх активних та прогресивних. Ми співпрацюємо з волонтерами, громадськими активістами, айтішниками, демобілізованими. Ми згуртовуємо їх, підтримуємо ініціативи й разом змінюємо застарілу систему. У нас своя формула ефективності. Основний її принцип: є завдання, знаходимо рішення», - наголосив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Перезавантажили у 2015-му й економіку Дніпропетровщини. Щорічний моніторинг Мінрегіону визначив Дніпропетровщину лідером економічного розвитку України. Успіх регіональної економічної стратегії пов'язаний, насамперед, з бюджетною децентралізацією, інвестиційними проектами і зниженням корупційного тиску на бізнес.

Завдяки бюджетній децентралізації Дніпропетровщина перевиконала планові показники бюджету більш ніж на 2 млрд. грн. Додаткові кошти дозволили у 2015 році лише по обласному бюджету в 5 разів збільшити витрати на соціальну сферу, в 4 рази - на ремонт доріг і в 1,5 рази - на реконструкцію ЖКГ. Очікується, що дохід регіону в 2016-му завдяки децентралізації зросте на 25%. Особливість нового бюджету – його соціальна та інфраструктурна спрямованість. Зокрема, майже втричі збільшено видатки на ремонт доріг та водопостачання, в 2,4 рази на придбання сучасного медобладнання.

Жоден інвестор не пішов з регіону. Область міцно утримує перше місце в країні з реалізації промислової продукції – 288 млрд. грн. (20%) і перше місце по експорту - майже 6,7 млрд. дол. Регіон - один з найбільш інвестиційно привабливих в Україні.

27 лютого Дніпропетровщина відзначає 84-річчя. Цього дня 1932 року було створено одну з перших 5 областей України – Дніпропетровську.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...