App Store Google Play

Інноваційний переворот: як 2015-й став переломним в історії Дніпропетровщини

26.02.2016 16:30
Інноваційний переворот: як 2015-й став переломним в історії Дніпропетровщини

Адмінпослуги онлайн, прозорий бюджет, електронні закупівлі, Wi-Fi у відкритому доступі, GPS навігація маршруток. Це лише неповний перелік інновацій, якими вже повсякденно користуються мешканці Дніпропетровщини. 83-й рік став переломним для Дніпропетровської області. Новий очільник, нова стратегія та нові підходи. З чим зустрічає регіон 84-й день народження?

З весни 2015 року Дніпропетровська ОДА та її очільник Валентин Резніченко приступили до реалізації нової стратегії розвитку області. В її основі – проактивна позиція, системне управління змінами, впровадження інновацій в менеджмент регіону. ОДА взяла курс на ІТ-інновації та об'єднала фахівців, які готові працювати на благо регіону. Наразі вже реалізовано близько 20 інноваційних проектів.

Дніпропетровщина показала приклад Україні і першою з усіх регіонів впровадили систему електронних торгів ProZorro, яка виключає корупцію при проведенні держзакупівель. Завдяки волонтерам з усього світу 80% найбільш затребуваних адміністративних послуг переведені в електронний формат. Відтепер, не виходячи з дому, можна отримати субсидію, довідки, адміністративні дозволи, замовити паспорт, свідоцтво про народження дитини та оформити виплату.

«Комфорт людей – основна вимога до всіх проектів, які ми реалізуємо в регіоні. З перших днів роботи перед нами постало питання – як змінити життя в області. Відповідь була на поверхні – залучити до роботи всіх активних та прогресивних. Ми співпрацюємо з волонтерами, громадськими активістами, айтішниками, демобілізованими. Ми згуртовуємо їх, підтримуємо ініціативи й разом змінюємо застарілу систему. У нас своя формула ефективності. Основний її принцип: є завдання, знаходимо рішення», - наголосив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Перезавантажили у 2015-му й економіку Дніпропетровщини. Щорічний моніторинг Мінрегіону визначив Дніпропетровщину лідером економічного розвитку України. Успіх регіональної економічної стратегії пов'язаний, насамперед, з бюджетною децентралізацією, інвестиційними проектами і зниженням корупційного тиску на бізнес.

Завдяки бюджетній децентралізації Дніпропетровщина перевиконала планові показники бюджету більш ніж на 2 млрд. грн. Додаткові кошти дозволили у 2015 році лише по обласному бюджету в 5 разів збільшити витрати на соціальну сферу, в 4 рази - на ремонт доріг і в 1,5 рази - на реконструкцію ЖКГ. Очікується, що дохід регіону в 2016-му завдяки децентралізації зросте на 25%. Особливість нового бюджету – його соціальна та інфраструктурна спрямованість. Зокрема, майже втричі збільшено видатки на ремонт доріг та водопостачання, в 2,4 рази на придбання сучасного медобладнання.

Жоден інвестор не пішов з регіону. Область міцно утримує перше місце в країні з реалізації промислової продукції – 288 млрд. грн. (20%) і перше місце по експорту - майже 6,7 млрд. дол. Регіон - один з найбільш інвестиційно привабливих в Україні.

27 лютого Дніпропетровщина відзначає 84-річчя. Цього дня 1932 року було створено одну з перших 5 областей України – Дніпропетровську.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...