App Store Google Play

Двоє дніпропетровських бійців повернулися з полону (фото)

24.02.2016 11:45
Двоє дніпропетровських бійців повернулися з полону (фото)

Квіти, кульки та плакати. Біля Дніпропетровської ОДА зустрічають двох бійців – Олександра Макуха та Вадима Кирпиченко. Чоловіків звільнили з довготривалого полону.

Олександр Макух – старший солдат 40 батальйону. Пробув у полоні рік і 11 днів. Потрапив туди ще з трьома побратимами. Разом вони поверталися з завдання та опинилися в пастці.

«Нас брали з боєм, ми не здавалися, – сказав Олександр. – Тримали у колишній будівлі СБУ в Донецьку. Не били, але давили морально. Погрожували, що доберуться до рідних. Найважчим було просто чекати. Але я знав, що за мене борються і обов’язково звільнять».

Про те, що Олександр у полоні, ми дізналися з російських новин, розповіла сестра бійця Ганна. «Знали, що живий, але зв’язку не було. Три місяці ми геть не чули його голосу. Звільненням брата займалися всі близькі, волонтери, офіцерський корпус. Чекали щохвилини».

Солдат Вадим Кирпиченко з 53 окремої механізованої бригади пробув у полоні 195 днів.

«Новину про те, що сина взяли в полон телефоном повідомили його друзі. Здається, у той момент я на весь світ кричала «Допоможіть», була у відчаї. Уперше він зателефонував через три дні, а потім більше 50 діб не виходив на зв'язок», – сказала його мати Надія Кирпиченко.

Сам Вадим розповідає: «Повертався на базу зі штаба. Бензин закінчився, поки порався, під’їхала машина. Це були сепаратисти. Вони взяли мене у полон. Тримали одного в якомусь підвалі, вікон не було. На вулицю виводили рідко, та й те вночі. Що мене звільнять – сподівався, але не чекав. Просто одного дня до кімнати зайшли і сказали «Збирайся. Але ми тебе не обмінюємо, а просто даруємо».

Тепер Олександра Макуху та Вадима Кирпиченко обстежать в обласній лікарні ім. Мечникова, за необхідності пролікують, зазначила радник голови ОДА Тетяна Губа.

Загалом під час обміну полоненими вдалося визволити 4 українських солдатів.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...