App Store Google Play

Двоє дніпропетровських бійців повернулися з полону (фото)

24.02.2016 11:45
Двоє дніпропетровських бійців повернулися з полону (фото)

Квіти, кульки та плакати. Біля Дніпропетровської ОДА зустрічають двох бійців – Олександра Макуха та Вадима Кирпиченко. Чоловіків звільнили з довготривалого полону.

Олександр Макух – старший солдат 40 батальйону. Пробув у полоні рік і 11 днів. Потрапив туди ще з трьома побратимами. Разом вони поверталися з завдання та опинилися в пастці.

«Нас брали з боєм, ми не здавалися, – сказав Олександр. – Тримали у колишній будівлі СБУ в Донецьку. Не били, але давили морально. Погрожували, що доберуться до рідних. Найважчим було просто чекати. Але я знав, що за мене борються і обов’язково звільнять».

Про те, що Олександр у полоні, ми дізналися з російських новин, розповіла сестра бійця Ганна. «Знали, що живий, але зв’язку не було. Три місяці ми геть не чули його голосу. Звільненням брата займалися всі близькі, волонтери, офіцерський корпус. Чекали щохвилини».

Солдат Вадим Кирпиченко з 53 окремої механізованої бригади пробув у полоні 195 днів.

«Новину про те, що сина взяли в полон телефоном повідомили його друзі. Здається, у той момент я на весь світ кричала «Допоможіть», була у відчаї. Уперше він зателефонував через три дні, а потім більше 50 діб не виходив на зв'язок», – сказала його мати Надія Кирпиченко.

Сам Вадим розповідає: «Повертався на базу зі штаба. Бензин закінчився, поки порався, під’їхала машина. Це були сепаратисти. Вони взяли мене у полон. Тримали одного в якомусь підвалі, вікон не було. На вулицю виводили рідко, та й те вночі. Що мене звільнять – сподівався, але не чекав. Просто одного дня до кімнати зайшли і сказали «Збирайся. Але ми тебе не обмінюємо, а просто даруємо».

Тепер Олександра Макуху та Вадима Кирпиченко обстежать в обласній лікарні ім. Мечникова, за необхідності пролікують, зазначила радник голови ОДА Тетяна Губа.

Загалом під час обміну полоненими вдалося визволити 4 українських солдатів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

От не хотів про це писати, так ото з друзяками посміявся у приваті з Чорноволихи і думав, що тема не варта великої уваги аби про неї публічно висловлюватись. Аж, як заліз у стрічку новин... мамо, не г...
Ви колись намагалися знайти українців в Інстаграмі? Ну хоча б для того, аби влаштувати опитування їх думки про Укрзалізницю і її "сервіс". Я тут нещодавно спробувала. І виявилося, що це не так вже й п...
Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...