App Store Google Play

Антимонопольний комітет зупинив корупційну оборудку дніпродзержинського чиновника

22.02.2016 17:30
Антимонопольний комітет зупинив корупційну оборудку дніпродзержинського чиновника

Мова йде про злочинну діяльність директора департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Дніпродзержинської міської ради Сергія Понізова, пов’язану із державними закупівлями.

Про інцидент повідомляє народний депутат Віталій Купрій.

"АКВАТЕХ" брав участь у конкурсних торгах на закупівлю «Послуги щодо очищування, інші (Послуги щодо дезінфікування та винищування шкідників (ДК-016-2010 код 81.29.11-00.00))» № 221399, замовником яких був департамент ЖКГ.

При розкритті пропозицій учасників конкурсних торгів виявилось, що запропонована ціна «АКВАТЕХ» була найменшою. Усі документи, надані підприємством, були у наявності, відповідали нормам чинного законодавства та документації конкурсних торгів.

Проте, комітетом конкурсних торгів у ході розгляду та оцінки пропозицій конкурсних торгів пропозицію «АКВАТЕХ» було необґрунтовано відхилено за начебто невідповідність вимогам документації конкурсних торгів.

1 лютого 2016 року Адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг щодо порушення порядку проведення процедури закупівлі винесла рішення, яким зобов’язала департамент ЖКГ скасувати всі рішення, прийняті після розкриття пропозицій конкурсних торгів учасників процедур закупівель.

Незважаючи на це рішення, замовник ухилився від його виконання і просто визнав торги такими, що не відбулись, мотивувавши це скороченням видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт та послуг.

Таким чином, Сергій Понізов, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам очолюваної ним установи, з метою одержання неправомірної вигоди від учасника конкурсних торгів порушив законодавство про здійснення державних закупівель та вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 364 Кримінального кодексу України.

А також внесенням у протокол засідання завідомо неправдивих відомостей, що стосуються визнання торгів такими, що не відбулися, він вчинив злочин, передбачений ч.1 ст. 366 КК України.

Протиправним усуненням ТОВ «АКВАТЕХ» від участі в конкурсних торгах Понізов мав на меті визначення іншого переможця, який запропонував менш вигідну для департаменту ЖКГ ціну, але пообіцяв сплатити йому хабар у вигляді так званого "відкату".

Він намагався заволодіти бюджетними коштами на суму більш ніж 200 тисяч гривень! Такими діями Понізов учинив замах на кримінальне правопорушення, передбачене ст.15, ч.4 ст.191 КК України.

Звернувся до прокурора Дніпропетровської області, в Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області та Голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка щодо кримінальних злочинів Сергія Понізова.

Також вимагаю від мера Дніпродзержинська, колишнього заступника Володимира Гройсмана, Андрія Білоусова довести громаді, що він не був причетний до вказаної оборудки та негайно звільнити Понізова з займаної посади!", - йдеться у повідомленні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...