App Store Google Play

ОПОРА дізналася, хто замовляє незаконну агітацію за Юрія Вілкула

21.02.2016 12:35
ОПОРА дізналася, хто замовляє незаконну агітацію за Юрія Вілкула

Напередодні виборів у Кривому Розі поширюється бюлетень «Криворожанін», котрий постійно містить інформацію, що вказує на приховану агітацію і схиляє до підтримки чинного мера Кривого Рогу Юрія Вілкула. Громадянська мережа ОПОРА дізналася, хто є замовником видання.

ОПОРА вже згадувала розповсюдження у місцях громадського користування вісника "Криворожанін" та зміст його публікацій. На перший погляд,  випуск цього видання  здавався одноразовим. Однак нещодавно спостерігачі зафіксували новий номер тижневика.  До того ж, незважаючи на зазначений трьохтисячний тираж, листівки безкоштовно поширюються настільки масово, що охоплюють  значно більшу кількість мешканців міста, ніж вказано у віснику.

Вісник знаходяться у вільному доступі у приміщеннях розважальних центрів, супермаркетах  та інших громадських місцях, а з недавнього часу  його стали пропонувати як додаток до кожної газети та навіть пачки цигарок в кіосках «Преса».

Проте увагу ОПОРИ  привернула не кількість, а зміст бюлетеня. Понад 50% матеріалів, розміщених на його сторінках, популяризують  роботу чинного мера та спрямовані виключно на створення позитивного іміджу  Юрія Вілкула.  Та попри це у віснику надруковано помітку "не є агітаційним матеріалом".

Тому представники ОПОРИ провели розслідування і з’ясували - замовником видання "Інформаційний вісник "Криворожанин"  є молодіжна громадська організація  "Молодіжна рада Дніпропетровщини".

Зв’язок  чинного мера із "Молодіжною радою Дніпропетровщини" можна простежити ще з того часу, коли син нинішнього мера Кривого Рогу Олександр Вілкул обіймав посаду голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, а  керівником громадської організації був Олексій Мартенс.  До речі, останній у своїх коментарях дляЗМІ дякував Олександру Вілкулу за підтримку молодіжного руху та обіцяв: "Докласти максимум зусиль, щоб виправдати його сподівання".

У серпні 2012 року, Олександр Вілкул спільно з міністром освіти Дмитром Табачником та за ініціативи президента України Віктора Януковича сприяв створенню на базі вже згаданої громадської організації установи під назвою "Молодіжний центр Дніпропетровщини".

Згідно з  інформацією, отриманою від єдиного державного реєстру юридичних  фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДРПОУ), стало відомо, що  через рік (01.08.2013 р.) головою цього центру став Андрій Сухарев, який обіймає цю посаду й до нині. І саме він є чиним головою згаданої раніше ГО “Молодіжна рада Дніпропетровщини”

У телефонному режимі від Андрія В’ячеславовича представники Громадянської мережі ОПОРА отримали підтвердження того, що газети дійсно видаються на замовлення ГО «Молодіжна рада Дніпропетровщини». Однак на питання чому попри те, що у віснику зазначено, що він не є агітаційним матеріалом, більшість статей носять агітаційний характер, Андрій Сухарев відповів: "На даний момент не маю перед собою видання, і тому не може прокоментувати матеріали, про які йде мова".

Та попри те, що пан Сухарев не взяв на себе відповідальність за зміст друкованого матеріалу, зазначимо, що інформація у ньому таки спонукає виборців схилити свої вподобання на бік одного з потенційних кандидатів. 

"Поширення інформаційних бюлетенів такого змісту можна розцінювати, як ймовірне порушення термінів введення агітації. Адже даний бюлетень, містить матеріали, котрі напряму або опосередковано намагаються сформувати позитивний імідж для одного з потенційних кандидатів позачергових виборів міського голови Кривого Рогу. Згідно з виборчим законодавством агітація може розпочатися лише після реєстрації кандидата і має бути оплачена з його виборчого фонду", - підкреслив Андрій Токарський, координатор громадського спостереження за позачерговими виборами міського голови м. Кривий Ріг.

Нагадуємо, згідно з статею 54 Закону Україи  "Про місцеві вибори":

  • ч. 1 Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів.
  • ч.2: Місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.
  • ч.6. Передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондівкандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється.

Громадяська мережа ОПОРА закликає майбутніх кандидатів утриматися від маніпуляції законодавчими положеннями та сприяти дотриманню принципів рівності, що передбачає Закон України "Про місцеві вибори".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...