App Store Google Play

Власники металургійних заводів України фінансують терористів, - депутат

19.02.2016 18:45
Власники металургійних заводів України фінансують терористів, - депутат

19 лютого народний депутат України Віталій Купрій подав заяву до СБУ, ГПУ та МВС про факти фінансування терористів з боку одного з "гігантів" металургійної галузі.

"Мені стало відомо про протиправну діяльність ПАТ «Керамет», яке не тільки завдає значних збитків державі, але й напряму фінансує та підтримує терористичні організації на Сході України.

Засновниками та кінцевими бенефіціарами «Керамет» є керівні особи корпорації «Індустріальна спілка Донбасу» (ІСД): Мктрчан Олег Артушович та Завгородній Максим Сергійович.

«Керамет» близько 10 років є монопольним постачальником металобрухту на ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» (ДМК), власником якого з 2003 року є корпорація «ІСД». На теперішній час до українських активів «ІСД» також входять: ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» (АМК), Алчевський та Авдіївський КХЗ. У свою чергу співвласниками «ІСД» є російські компанії, що афільовані до ВТБ Банку.

При цьому, директор «Керамет» Володимир Бублей у приватних бесідах не приховує підтримки ДНР та створення «Новоросії». Оскільки його структура постачає металобрухт на АМК, він має розгалужену мережу метало-прийомок на територіях ДНР-ЛНР. У зв’язку з цим Бублей відверто хизується власними тісними зв’язками з лідером ДНР Олегом Захарченком, з яким він підтримує постійний контакт.

Крім того, Бублей тісно пов’язаний з колишнім міністром часів Януковича Олександром Клименком, з яким його пов’язують кумівські стосунки та до якого він часто літає до Москви.

Зарплатний проект «Керамет» – карточний. Із території Дніпропетровської області Бублей перераховує гроші, в т. ч. зарплату, на карточки співробітникам «Керамет», які зі зброєю в руках воюють на боці ДНР. За словами самого Бублея, 2/3 співробітників підприємства беруть участь у війні на боці збройних формувань «Новоросії», а він утримує їх та виплачує їм зарплату.

Слід зазначити, що й сам Бублей та його співробітники активно підтримують в соціальних мережах російську політику Путіна. Майже всі співробітники «Керамет» знаходяться на сепаратистському веб-сайті «Миротворець».

Таким чином, директор підприємства Володимир Бублей здійснює пряме фінансування тероризму, відповідальність за яке передбачена статтею 258-5 Кримінального кодексу України.

Хочу зазначити, що корпорацією «ІСД» фактично також здійснюється фінансування тероризму. Так, з 2015 року по теперішній час ДМК, за словами Максима Завгороднього, утримує АМК (не перереєстрований в Україні). При цьому, у збиток ДМК, АМК й Армавірський комбінат отримують фінансування на проведення модернізації. Тобто, ДМК здійснює платежі на непідконтрольну Україні територію Алчевському меткомбінату, співробітники якого зі зброєю в руках воюють на боці ДНР-ЛНР та отримують заробітну плату.

Щойно направив заяву про злочин до Голови СБУ Василя Грицака з вимогою негайно вжити заходів для зупинення фінансування тероризму з боку ПАТ «Керамет» та корпорації «ІСД», що становить загрозу для національної безпеки України.

Також необхідно перевірити причетність до фінансування тероризму народного депутата України Сергія Тарути, який донедавна був одним із головних акціонерів «ІСД», - йдеться у повідомленні.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Мир дому твоему

Вчора відкрився 91-й сезон "Дніпропетровського Академічного Театру драми і комедії".Традиційно - "Мир дому твоему".І від тих бійців (та бійчинь)) АТО, добровольців та польових медиків, їх супутників,...