App Store Google Play

Опоблок продовжує шантажувати депутатів місцевих рад "соціальними програмами" і примушує до "співпраці"

19.02.2016 19:15
Опоблок продовжує шантажувати депутатів місцевих рад "соціальними програмами" і примушує до "співпраці"

На сесіях місцевих рад всіх рівнів в регіоні депутати Опоблоку вимагають від своїх колег підписати звернення до центральних органів влади про виділення додаткових коштів на "підтримання соціально незахищених верств населення". Автором звернення є сам Опоблок.

Саме з такою пропозицією сьогодні до депутатів облради звертався Євген Удод.

Представники "Сили людей" так прокоментували ситуацію з цим питанням у Кривому Розі:

"Вчора, отримавши проекти рішень на наступну сесію, ми з подивом побачили проект поданий головою фракції Опоблоку Артюхом В. М., яким передбачалося: 1. Ухвалити Звернення Криворізької міської ради до Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, народних депутатів України (додається). 2. Опублікувати рішення в засобах масової інформації. 3вернення складається з трьох сторінок, 90% яких зайнято все тією ж інформацією про здобутки «міської влади і мера Вілкула», яка зараз шаленим потоком ллється на криворіжців звідусиль законними і незаконними методами. І лише в кінці міститься прохання «переглянути бюджет України» і дати більше грошей Кривому Рогу.

«Сила Людей», безперечно, тільки б вітала збільшення державного фінансування «медицини, освіти, підтримки учасників АТО, вирішення інших найважливіших соціальних питань». Але ми в жодному разі не можемо підтримати таке звернення з двох головних причин. По-перше, воно містить неправдиву інформацію, яка є непрямою передвиборною агітацією чинного міського голови. Так, наприклад, ганебні 50 мільйонів, які роздаються 500-гривневими подачками, в тексті перетворилися на 500 мільйонів. По-друге, коштів міського бюджету, судячи з голосування міськради за бюджет на 2016 рік, достатньо для мінімального фінансування названих галузей, і пропонуємо перемкнути увагу на ефективність їх використання. Децентралізація державного бюджету саме й передбачає, що громада сама вирішуватиме, які кошти витрачати на допомогу нужденним, а які — на нові меблі й ремонт у владних кабінетах.
Отже, по пунктах.
1. Економіка — це дуже інертний тонкий механізм. Його легко розладнати, і наслідки цього відчуватимуться довго. Причиною ситуації в нашій країні, яку, на думку авторів проекту звернення, «можна назвати тільки соціальною катастрофою», є передусім злочинна економічна політика влади Януковича, «Партії Регіонів» — тих самих, на чию адресу рівно два роки тому Криворізька міська влада надсилала звернення з вимогою розігнати Майдан. Підписанти цієї вимоги зараз пройшли до міськради під гаслами «Опозиційного блоку».
2. Запропоноване нам сучасне звернення цілковито позбавлене конструктиву. У ньому не вказано ні статті, ні суми витрат, на які ініціатори звернення просять гроші. А це значить, що вони або передбачають його безперспективність, а значить вирішують виключно піарні завдання, або не планують використовувати запитані кошти за тією метою, на яку вони будуть використані. Тож навіщо нам просити в себе самих — ми, українці, і є державою! — гроші для них?
3. «Сила Людей» Кривого Рогу виступала із пропозицією запровадити систему електронних торгів ProZorro для допорогових держзакупівель міста. Це дало б як мінімум 20% економії коштів. Вивільнені гроші можна було б спрямовувати на шляхетні цілі. Нашу постанову «Опозиційний блок» та його сателіти не підтримали. Отже, маємо обґрунтовані підозри: щойно в бюджеті з’являться додаткові гроші — вони будуть витрачені непрозоро і, цілком імовірно, зі значною корупційною складовою.
4. Нагадуємо, що значна частина питань фінансування різних сфер нині належить тільки громаді, а не державі: це і харчування школярів, і оплата праці вчителів, і вартість проїзду тощо — для цього значна частина податків залишається громаді, а не переказується до бюджету держави. Саме розподіл цих коштів для вирішення поточних проблем і мають визначати міська рада, міський голова та міськвиконком — це їхні прямі обов’язки.

Таким чином, пропонуємо авторам проекту звернення повністю прибрати самославослов’я й зосередитися на конкретизації вимог до збільшення фінансування з держбюджету. Після цього «Сила Людей» Кривого Рогу буде готова ще раз розглянути проект звернення.

Також запрошуємо всіх висловитися щодо конкретних перекручень, до яких вдалися автори проекту звернення, поданого депутатами від «Опозиційного блоку».

Опоблок навіть не приховує, що відверто спекулює на "соціальній" темі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...