App Store Google Play

Дніпропетровська облрада просить ВРУ і Уряд пожаліти сільгоспвиробників

19.02.2016 15:00
Дніпропетровська облрада просить ВРУ і Уряд пожаліти сільгоспвиробників

19 лютого на другій сесії Дніпропетровської обласної ради VII скликання депутати затвердили звернення до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України щодо перегляду змін до Податкового кодексу України в частині оподаткування сільгоспвиробників.

З 1-го січня 2016 року скасовується спеціальний режим оподаткування для всіх суб'єктів господарювання в агропромисловому комплексі. Ліквідація спрощеної системи оподаткування змусить піти в тінь легальні господарства, позбавить необхідних ресурсів для подальшої діяльності. У свою чергу це відбере у місцевих громад значні кошти, посилить кризу в економіці. Ситуація загрозлива не тільки для регіонів, а й для України в цілому.

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Дніпропетровської обласної ради VII скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України стосовно необхідності перегляду змін до Податкового кодексу України в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників

 

Ми, депутати Дніпропетровської обласної ради, глибоко стурбовані ситуацією, що утворилася у зв’язку з прийняттям у грудні 2015 року змін до Податкового кодексу України, зокрема тими змінами податкового законодавства, що стосуються аграрного сектору.

Норми прийнятого закону з 01 січня 2016 року скасовують спеціальний режим оподаткування для всіх суб’єктів господарювання в агропромисловому комплексі.

Спеціальний режим оподаткування для сільгоспвиробників, що діяв з 1998 року, був найефективнішим, до того ж не корупційним механізмом підтримки галузі. Динаміка економічного розвитку агропромислового комплексу України у 2015 році підтверджує необхідність збереження державної підтримки галузі.

Скасування спеціального режиму оподаткування для всіх суб’єктів господарювання в агропромисловому комплексі з 01 січня 2016 року є згубним не тільки для темпів зростання галузі, але й з точки зору продовольчої безпеки України. Ліквідація спрощеної системи оподаткування для юридичних осіб і зміна такої системи для фізичних осіб-підприємців призведе до підвищення ризиків переходу в тінь суб’єктів господарювання, які на сьогодні легально здійснюють діяльність, позбавить місцеві громади значних фінансових  ресурсів, що будуть спрямовані вже до загальнодержавного бюджету, а також у подальшому поглибить кризові явища в економіці.

Сільськогосподарські товаровиробники є основними роботодавцями для населення у сільській місцевості, а також надають суттєву фінансову підтримку на утримання галузей освіти, культури, охорони здоров’я та інших об’єктів соціальної інфраструктури.

Скасування спеціального режиму оподаткування аграрного сектору, що відбулося у зв’язку з прийняттям змін до Податкового кодексу України матиме своїм наслідком для переважної більшості сільгоспвиробників відсутність необхідних ресурсів для подальшої діяльності з усіма можливими негативними наслідками як для всіх регіонів України, так і для держави в цілому.

Наголошуємо, що збереження спеціального режиму оподаткування аграрного сектору до 01 січня 2018 року передбачено Коаліційною угодою та Програмою дій Уряду. Пільги для агропромислової галузі прописані в Угоді про асоціацію України з ЄС, згідно з нормами СОТ.

Крім того, вимоги чинного законодавства України не дозволяють вносити зміни до податкового законодавства наприкінці поточного року.

Зважаючи на вищевикладене та підтримуючи звернення сільгоспвиробників області, Дніпропетровська обласна рада звертається до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з клопотанням щодо перегляду зазначених положень чинного законодавства та повернення до спеціального режиму оподаткування аграрного сектору.

Упевнені, що спільні зусилля регіонів України та центральних органів влади в цьому напрямі сприятимуть сталому соціально-економічному розвитку держави, забезпеченню продовольчої безпеки і стабільності.

 

Сподіваємося на підтримку та взаєморозуміння!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Про естетичність топономіки

Все одно якось бентежить напрямок думок у деяких коментаторів: мати і сприймати у Дніпрі вулиці Робесп'єра і Гарібальді, Одоєвського і Менделєєва (не плутати з Менделом Шнеєрсоном), Марата і Вагн...