App Store Google Play

Єпархія просить руїни в оренду, але "Самопоміч" підвищує ставки

18.02.2016 16:10
Єпархія просить руїни в оренду, але "Самопоміч" підвищує ставки

16 лютого відбулося чергове засідання Постійної комісії ДОР з питань комунальної власності ЖКГ, під час якого виявлено багато цікавих фактів у стані справ цієї самої комунальної власності.

Як відомо, комунальні підприємства у нас збиткові та дотаційні. Але, наприклад, з'ясувалося, що існує таке собі КП "Аульська хлоропереливна станція". Замість представників КП на засідання комісії приїхали представники ТОВ "Аульська хлоропереливна станція", яке працює на базі зазначеного КП (орендує обладнання та інше майно строком на 49 років). І ось виявляється, що ТОВ працює достатньо вдало - має змогу сплачувати оренду в обласний бюджет, податок на землю, інші видатки і отримує при цьому прибуток. До того ж за останні два роки втратило багато клієнтів серед водоканалів на окупованих територіях. Окрім того, за власний рахунок оновлює основні засоби.

Члени комісії все ж задалися питанням - а де власне відповідне КП? Представники облдержадміністрації та апарату облради не змогли надати актуальну інформацію - диретора не призначали, хто здає звіти невідомо, де печатка установи ніхто не знає. Таке ось ефективне управління комунальним господарством було в області.

Також вчергове розглядали питання КП "Агропроекттехбуд" ДОР". Нагадаємо, що на балансі підприємства 9 об'єктів нерухомості. Однак задіяні в господарській діяльності (здаються в оренду) лише три з них. Інші - в занедбаному стані, а деякі приміщення - геть зруйновані та розкрадені. При цьому заяви про факти розкрадання комунальної власності були подані в органи правопорядку лише теперешінм керівником (на посаді близько трьох місяців).

Одна з будівель, що знаходиться у власності КП, - зруйноване приміщення за адресою вул.Січових Стрільців (Артема), 3а. Тобто будівлі як такої майже немає. Але вона зазначена як пам'ятка архітектури.

Попередньо єпархія УПЦ КП звернулась до косімії ДОР надати в безоплатну оренду вказане приміщення.

Однак прямо під час засідання комісії облради зателефонував керівник фракції "Самопоміч" в ДОР Валентин Бєлік і повідомив, що фракція не буде голосувати на сесії за дане рішення, оскільки "є комерційні структури, які згодні виплачувать ринкову вартість оренди, а також сплатить близько 1 млн грн. за укладання охоронного договору" (без даного документу не можлива передача в оренду власності, яка зазначена в якості пам'яток архітектури). І, звичайно ж, виконати за власний рахунок роботи з реконструкції.  

На підставі нової інформації членами комісії було одноголосно прийняте рішення про пересенення розгляду цього питання, а також про проведення аукціону щодо вказаного об'єкту. Адже комерційна оренда не лише дасть можливість зробити КП прибутковим, але і отримувати кошти в бюджет оласті. А для єпархії буде запропоноване інше приміщення (про це комісія також подбала з власної ініціативи, не чекаючи на запити громадськості). 

Нагадаємо, обласна організація "Самопомочі" зараз знаходиться за адресою вул.Шевченка, 34 (перетин з вул.Січових Стрільців, 3а).

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...