App Store Google Play

Конкурс перевізників зірваний через бюрократію, - експерт

16.02.2016 11:00
Конкурс перевізників зірваний через бюрократію, - експерт

15 лютого було відмінено проведення конкурсу перевізників на міжміських маршрутах Дніпропетровської області через відмову всім учасникам. 

Фактично конкурс було штучно зірвано. Нагадаємо, що причина відхилення пропозицій учасників - ненадання повного пакету документів.

Однак, на думку експерта з транпорту та члена конкурсного комітета Івана Васючкова, конкурс зірвано через бюрократію.

"Всього на конкурс свої заявки на участь та відповідні документи подали 10 перевізників. Однак жоден з них не був допущений до участі в конкурсі з формальних причин - поданий не повний пакет документів. І найбільш спірним, на мій погляд, в цьому питанні є наступна деталь.

Сама процедура проведення конкурсу регламентована Постановою КМУ №1081 (http://goo.gl/cPsoqn).

Згідно ст. 28 цієї постанови було опубліковано оголошення в газеті "Вісті Придніпров'я" та на офіційному сайті облдержадміністрації.

В даному оголошенні був вказаний перелік документів необхідних для участі в конкурсі. Цей перелік в повному обсязі повторював список документів вказаний в ст. 29 Постанови №1081. Але...

У минулому році, в зв'язку зі скасуванням ліцензійних карток, були внесені зміни до ЗУ "Про автомобільний транспорт", зокрема ст. 46 доповнили наступним: "Для участі в конкурсі на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування автомобільний перевізник подає конкурсному комітету такі документи:
..... - Відомості за підпісом суб'єкта господарювання про автобуси, Які будут використовуват на автобусному маршруті з зазначену підстав для їх использование перевізником".

По суті дані "відомості" повністю дублюють вміст "Переліку транспортних средст, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі та пасажиромісткості", який міститься в ст.29 Постанови №1081, з єдиною відмінністю - додатково вказуються правові підстави для використання транспортного засобу підприємством-претендентом.

Однак необхідність подати ці правові підстави так само містяться в Постанові у вигляді:
"Копії свідоцтв про реєстрацію транспортних ЗАСОБІВ або Тимчасових реєстраційніх талонів автобусів, что предлагают до использование на маршруті".

У сухому залишку маємо, що претендент повинен подати список ТЗ, підстави їх використання і окремо список + підстави.

Особисто я сприймаю це як зайвий механізм бюрократизації процесу. А бюрократія є відмінним механізмом боротьби з неугодними. І "попередники" якраз по подібним формальними ознаками не допускали до участі в конкурсах і тендерах "чужих", залишаючи лише "своїх" з такими ж порушеннями.
Саме з цього на засіданні я голосував "Проти" не вибіркового недопуску за формальною ознакою. І саме тому я додатково вказав на формальні порушення у інших перевізників.

В результаті - конкурс по суті зірвано.

Але чи буде це уроком для перевізників? Що це дасть споживачам (читай - пасажирам)? На скільки логічно в вірно через помилку чиновників (а адже саме вони в опублікованому оголошенні в умовах конкурсу не вказали обов'язкову подачу цих відомостей) зривати конкурс і залишити маршрути без обслуговування?

Питання риторичні ... Але те, що зайва забюрократизованість лише шкодить процесу і лише породжує корупцію - незаперечний факт", - йдеться у повідомленні. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...