App Store Google Play

Підлеглі Вілкула топлять Кривий Ріг у незаконній агітації, використовуючи найбрудніші методи - ОПОРА

13.02.2016 11:55
Підлеглі Вілкула топлять Кривий Ріг у незаконній агітації, використовуючи найбрудніші методи - ОПОРА

У громадському транспорті та місцях загального користування Кривого Рогу представники ОПОРИ зафіксували нові прояви прихованої політичної агітації. В листівках та інших видах друкованих видань криється непряма дискредитація потенційних кандидатів на пост міського голови.

Зі стартом виборчої кампанії у Кривому Розі в місцевих ЗМІ вже почали з'являтись матеріали, які містять певні ознаки політичної агітації. Редакція муніципального видання «Червоний гірник» ( від 9 лютого 2016 року, №9) опублікувала матеріал, котрий містить елементи маніпуляції, подібні до тих, що раніше виявила ОПОРА у статті, розміщеній на офіційному сайті міськвиконкому.

http://www.oporaua.org/novyny/41990-kryvyi-rih-diiuchyi-mer-yurii-vilkul-poobitsiav-na-vyborakh-peremohu-mista

В поданій у «ЧГ» статті із заголовком «Пересварившись між собою претенденти на посаду «єдиного кандидата» в мери Кривого Рогу не прийшли на віче» журналіст, посилаючись на слова Семена Семенченко підкреслив, що за відсутності єдиного кандидата Ю.Вілкул гарантовано переможе в першому турі позачергових виборів. Публікація, в якій до речі відсутній підпис автора, вже розповсюджена серед інших новинних сайтів.

http://girnyk.com.ua/news/pererugavshyesya-mezhdu-soboy-pretendenty-na-post-edynogo-kandydata-v-mery-kryvogo-roga-ne

http://comments.ua/politics/534940-pererugavshiesya-mezhdu-pretendenti.html

А от у громадському транспорті міста спостерігачі ОПОРИ виявили листівки газети «Червоний гірник», в яких розміщена стаття із заголовком «Під тиском «Самопомочі» та інших Радикалів Парламент «з огидою» підтримав рішення про позачергові вибори у Кривому Розі». Матеріал викладено однобоко та виключно в негативному світлі описує ситуацію стосовно призначення позачергових виборів у місті.

Зазначимо, що розповсюдження подібних публікацій є прямим порушенням п.6, ч.9, ст.60 Закону України «Про місцеві вибори», відповідно до якого забороняється розміщувати носії політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів.

З-поміж тим в супермаркетах та розважальних центрах Дзержинського району Кривого Рогу встановлено стелажі з інформаційними бюлетенями «Криворожанин» з гаслом «Захистимо рідне місто, підтвердимо свій вибір». Згідно реквізитів, зазначених у виданні, його надруковано на замовлення ГО «Молодіжна рада Дніпропетровщини», а поруч зазначено, що даний бюлетень не є агітаційним матеріалом.

Однак, з дванадцяти розміщених у виданні матеріалах дев’ять спрямовані на популяризацію чинного мера і потенційного кандидата на цю ж посаду, Юрія Вілкула, а також містять критику політичних сил, які можуть виступити його опонентами.

Маємо вказати, що у ч.1 ст.54 Закону України «Про місцеві вибори» зазначено: «Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів. Право вести передвиборну агітацію мають місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, зареєстровані відповідною територіальною виборчою комісією для участі у місцевих виборах. Громадяни України мають право здійснювати передвиборну агітацію, вільно і всебічно обговорювати політичні, ділові, особисті якості та передвиборні програми кандидатів, місцевих організацій партій”.

Крім того вищезгадані дії можуть розцінюватись як порушення ч. 2 ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори» відповідно до якої місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

Згідно ч. 7. ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» засобам масової інформації, їх посадовим та службовим особам і творчим працівникам під час виборчого процесу у своїх матеріалах і передачах, не обумовлених угодами, укладеними відповідно до вимог цього Закону, забороняється агітувати голосувати за або не голосувати за кандидатів чи поширювати інформацію, яка має ознаки політичної реклами, безоплатно або яка оплачена з джерел, не передбачених цим Законом, а так само поширювати будь-яку інформацію з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного суб’єкта виборчого процесу. Авторам і ведучим телерадіопередач, які є кандидатами, під час виборчого процесу також забороняється у своїх телерадіопередачах вести передвиборну агітацію.”

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...