App Store Google Play

Підлеглі Вілкула топлять Кривий Ріг у незаконній агітації, використовуючи найбрудніші методи - ОПОРА

13.02.2016 11:55
Підлеглі Вілкула топлять Кривий Ріг у незаконній агітації, використовуючи найбрудніші методи - ОПОРА

У громадському транспорті та місцях загального користування Кривого Рогу представники ОПОРИ зафіксували нові прояви прихованої політичної агітації. В листівках та інших видах друкованих видань криється непряма дискредитація потенційних кандидатів на пост міського голови.

Зі стартом виборчої кампанії у Кривому Розі в місцевих ЗМІ вже почали з'являтись матеріали, які містять певні ознаки політичної агітації. Редакція муніципального видання «Червоний гірник» ( від 9 лютого 2016 року, №9) опублікувала матеріал, котрий містить елементи маніпуляції, подібні до тих, що раніше виявила ОПОРА у статті, розміщеній на офіційному сайті міськвиконкому.

http://www.oporaua.org/novyny/41990-kryvyi-rih-diiuchyi-mer-yurii-vilkul-poobitsiav-na-vyborakh-peremohu-mista

В поданій у «ЧГ» статті із заголовком «Пересварившись між собою претенденти на посаду «єдиного кандидата» в мери Кривого Рогу не прийшли на віче» журналіст, посилаючись на слова Семена Семенченко підкреслив, що за відсутності єдиного кандидата Ю.Вілкул гарантовано переможе в першому турі позачергових виборів. Публікація, в якій до речі відсутній підпис автора, вже розповсюджена серед інших новинних сайтів.

http://girnyk.com.ua/news/pererugavshyesya-mezhdu-soboy-pretendenty-na-post-edynogo-kandydata-v-mery-kryvogo-roga-ne

http://comments.ua/politics/534940-pererugavshiesya-mezhdu-pretendenti.html

А от у громадському транспорті міста спостерігачі ОПОРИ виявили листівки газети «Червоний гірник», в яких розміщена стаття із заголовком «Під тиском «Самопомочі» та інших Радикалів Парламент «з огидою» підтримав рішення про позачергові вибори у Кривому Розі». Матеріал викладено однобоко та виключно в негативному світлі описує ситуацію стосовно призначення позачергових виборів у місті.

Зазначимо, що розповсюдження подібних публікацій є прямим порушенням п.6, ч.9, ст.60 Закону України «Про місцеві вибори», відповідно до якого забороняється розміщувати носії політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів.

З-поміж тим в супермаркетах та розважальних центрах Дзержинського району Кривого Рогу встановлено стелажі з інформаційними бюлетенями «Криворожанин» з гаслом «Захистимо рідне місто, підтвердимо свій вибір». Згідно реквізитів, зазначених у виданні, його надруковано на замовлення ГО «Молодіжна рада Дніпропетровщини», а поруч зазначено, що даний бюлетень не є агітаційним матеріалом.

Однак, з дванадцяти розміщених у виданні матеріалах дев’ять спрямовані на популяризацію чинного мера і потенційного кандидата на цю ж посаду, Юрія Вілкула, а також містять критику політичних сил, які можуть виступити його опонентами.

Маємо вказати, що у ч.1 ст.54 Закону України «Про місцеві вибори» зазначено: «Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів. Право вести передвиборну агітацію мають місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, зареєстровані відповідною територіальною виборчою комісією для участі у місцевих виборах. Громадяни України мають право здійснювати передвиборну агітацію, вільно і всебічно обговорювати політичні, ділові, особисті якості та передвиборні програми кандидатів, місцевих організацій партій”.

Крім того вищезгадані дії можуть розцінюватись як порушення ч. 2 ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори» відповідно до якої місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

Згідно ч. 7. ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» засобам масової інформації, їх посадовим та службовим особам і творчим працівникам під час виборчого процесу у своїх матеріалах і передачах, не обумовлених угодами, укладеними відповідно до вимог цього Закону, забороняється агітувати голосувати за або не голосувати за кандидатів чи поширювати інформацію, яка має ознаки політичної реклами, безоплатно або яка оплачена з джерел, не передбачених цим Законом, а так само поширювати будь-яку інформацію з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного суб’єкта виборчого процесу. Авторам і ведучим телерадіопередач, які є кандидатами, під час виборчого процесу також забороняється у своїх телерадіопередачах вести передвиборну агітацію.”

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...