App Store Google Play

Перше засідання криворізької міської ТВК супроводжувалось низкою незначних конфліктів, - ОПОРА

10.02.2016 17:35
Перше засідання криворізької міської ТВК супроводжувалось низкою незначних конфліктів, - ОПОРА

Криворізька міська виборча комісія, на яку покладена значна частина функцій з підготовки та проведення позачергових виборів Криворізького міського голови, розпочала роботу із суперечок. Навіть перше засідання вдалося провести лише з другої спроби, йдеться у звіті спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА.

У понеділок, 8 лютого, Криворізька міська виборча комісія не змогла провести свої перше засідання, оскільки частина її членів не мали можливості заздалегідь ознайомитися з порядком денним та проектами рішень комісії. Незважаючи на заперечення голови комісії Павла Гивеля (від місцевої організації Політичної Партії "Опозиційний блок") та одного з її членів Валентина Орлова (від місцевої організації Політичної партії "ІНДУСТРІАЛЬНА ПАРТІЯ"), комісія, посилаючись на ч. 6 ст. 27 Закону України  “Про місцеві вибори”("Членам виборчої комісії надаються проекти рішень комісії та необхідні матеріали, як правило, не пізніше останнього дня перед днем проведення засідання комісії, однак не пізніш як до початку засідання") ухвалила рішення про перенесення засідання.

 https://youtu.be/gwr9oDHpw3g

Крім вищезгаданих обставин,  у понеділок 8 лютого серед присутніх у залі відбувся конфлікт. Член комісії Павло Демченко звинуватив журналістів телеканалу “Перший Міський” у  використанні в роботі краденої апаратури, аргументуючи свої звинувачення смс-повідомленням, котре надійшло йому на телефон. Всупереч перешкодам, працівники телебачення продовжили відеозйомку.

https://youtu.be/BTShlodaJ4g

Відповідно перше засідання міської виборчої комісії відбулося наступного дня, тобто 9 лютого. Втім, розпочалось воно знову із суперечок. Голова комісії Павло Гивель перед початком  роботи вирішив з’ясувати особи присутніх на засіданні, котрі не входять до складу комісії.

У зв’язку з тим, що представник Громадянської мережі ОПОРА  ще не набула статусу офіційного спостерігача, вона надала пану Гивелю паспорт громадянина України. Відповідно до ч. 9 ст. 27 Закону України “Про місцеві вибори” інші особи можуть перебувати на засіданні комісії з дозволу комісії відповідно до прийнятого нею рішення. Однак пан Гівель зауважив, що, на його думку, беззаперечним доказом громадянства особи є не перша чи друга сторінки паспорта, які продемонструвала активіст, а сторінка зі штампом реєстрації місця проживання.  Така ініціатива голови однак не вплинула на рішення членів комісії, і всі зацікавлені особи отримали дозвіл бути присутніми на засіданні.

https://youtu.be/BG2ZPXwTL3A

Порядок денний передбачав розгляд чотирьох питання:

  • затвердження кошторису МТВК;
  • затвердження календарного плану;
  • затвердження складу найманих працівників;
  • затвердження складу членів комісії, що працюватимуть на платній основі.

Комісія затвердила чисельність і перелік посад залучених працівників та кошторис витрат, прийняла до виконання календарний план підготовки та проведення позачергових виборів криворізького міського голови.

А от затвердження складу членів комісії, що працюватимуть на платній основі розтяглось на декілька годин. Більшість членів комісії не погоджувалися з кандидатурами, що були запропоновані головою комісії, та висували свої пропозиції. У проекті постанови, поданої Павлом Гівелем, не фігурувало жодного члена комісії з керівного складу, тобто своєю пропозицією Гівель відмовився від виконання обов’язків на платній основі.  Лише через дві години протистоянь голова змінив своє рішення і виявив бажання працювати на платній основі, після чого комісія обрала зі свого складу ще двох осіб.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...