App Store Google Play

БПП втрачає депутатів. Лави фракції партії Президента рідшають

08.02.2016 11:50
БПП втрачає депутатів. Лави фракції партії Президента рідшають

Заяву про вихід з фракції написав народний депутат Єгор Фірсов.

"Це рішення далося мені дуже не просто. Я підійшов до нього виважено, обмірковував кілька днів, але зрозумів, що іншого виходу у мене немає. Тому я виходжу з фракції "Блоку Петра Порошенка".

Чесно кажучи, я хотів вийти з фракції ще в той день, коли вона не підтримала рішення про позбавлення мандата Ігоря Кононенко. Але колеги порадили не робити необачних кроків. Я трохи охолов, порадився з людьми, думкою яких дорожу, і не змінив свого рішення. Залишатися у фракції разом з паном Кононенко я більше не можу, тому що не згоден покривати його корупційну діяльність і не хочу, щоб мене асоціювали з нею.

Ще деякий час тому я вважав, що принципово не повинен йти. Що з фракції повинні йти корупціонери, а не ті, хто не сприймає корупцію. Але після голосування по Кононенко я зрозумів, що більшість моїх колег по фракції свідомо покриває корупційні схеми "нової родини", причому роблять вони це навіть тоді, коли про цю корупції відкрито говорять наші журналісти і західні партнери. Я бачу, як фракція БПП, завдяки кільком людям, впевнено повторює шлях Партії регіонів.

Не буду приховувати, я, звичайно, розумів з самого початку, що більшість депутатів не живуть на офіційну зарплату і використовують своє становище, щоб заробити. Але давайте будемо говорити прямо - одна справа якийсь лобізм, який в загальному-то поширений і в цивілізованих країнах. А інша справа - відверте злодійство і мародерство. Та ще в умовах війни! Ігор Кононенко виводить через сумнівні офшори з України мільйони євро. Його партнер, ще один член нашої фракції Олександр Грановський кешем отримав від свого бізнес-партнера Адамовського 700 тисяч доларів, які не вказав ні в одній декларації. І все це відбувається під розмови про реформи, інвестиції та боротьбі з корупційними схемами старої влади. Звичайно, я не для того йшов у парламент, щоб брати участь в цьому позорище.

Я вже писав раніше, що не підтримував рішення керівництва УДАРу про злиття з БПП.Конечно, я розумів, якого роду люди об'єдналися по брендом партії влади. Тому я переконував "ударівці" не йти на цей крок. Але у рядових членів партії не питали, чи згодні вони на об'єднання. На жаль, партія, яка мені дуже подобалася і якої я віддав багато часу і сил, була просто продана і ліквідована, як комерційна фірма. І, мабуть, в БПП вважають, що раз нас "ударівці" продали, то ми повинні, як кріпаки, мовчати і тупо тиснути на кнопки разом з ними, виконуючи рознарядки зверху.

Я не згоден на таку роль. Я не мовчав, весь час піднімав гострі питання на засіданні фракції. Мене довго просили не виносити сміття з хати, і я не виносив. Виявляв невдоволення тільки на закритих засіданнях, в публічній площині висловлював критику помірно. Але проблема в тому, що всередині фракції моя думка нічого не значить. Фракцією БПП керують кілька людей, наближених до президента. Вони пригнічують будь-яку критику і будь-яке інакомислення. Не тільки я намагався заперечувати - в тому ж ключі регулярно виступають і Наталія Новак, і Сергій Лещенко, і Мустафа Найєм, і Віктор Чумак, і Світлана Заліщук. Вони теж йшли в парламент не для того, щоб незграбно вигороджувати на шоу Шустера корупційні оборудки Кононенко, Березенко і Грановського. Але сьогодні вже зрозуміло, що їх імена та їх репутацію просто використовували пройдисвіти, щоб отримати на виборах більше голосів. Нас просто відверто ігнорують коли ми говоримо про корупцію і вимагаємо розслідувати злочини в цій сфері.

Я одним з перших підписався за відставку Шокіна, але Президент дав зрозуміти, що не звільнятиме Генпрокурора не дивлячись ні на що. Я виступав на фракції по темі виборів в Кривому Розі, де осередок БПП відразу визнала вибори, не дивлячись на фальсифікації.

Я піднімав питання про структуру уряду, коли на фракцію нам спускали готові рішення з АП. Також я говорив про заміну членів ЦВК, які брали ганебні рішення і вже відпрацювали свій термін.

Коли я говорив про корупцію і критикував Ігоря Кононенко, мене в досить грубій формі зазвичай обривав Юрій Луценко, який вимагав, щоб я звертався до НАБУ і не піднімав цю тему на телеефірах. Ми домовилися, що я віднесу документи в НАБУ, і я так і вчинив. Але не отримав досі ніякої відповіді. Ігор Кононенко в нашій країні просто якась недоторканна персона ...

Історія з Айварас, якого я поважаю, стала останньою краплею. Я більше не можу залишатися у фракції "Блок Петра Порошенка". Розумію, що колишні колеги можуть помститися і позбавити мене мандата, але я не тримаюся за депутатське крісло. На відміну від корумпованої верхівки БПП, воно не приносить мені грошей.

Шкода, що все так вийшло. Найбільше мені незручно перед виборцями, які нам повірили. Обіцяю, що буду використовувати всі наявні важелі, щоб боротися проти корупції та оприлюднювати всі відомі мені факти.

Проте, не все втрачено для цього парламенту і для фракції БПП. Там є достатня кількість адекватних людей. Важливо щоб вони усвідомили власну силу, перестали бути спостерігачами, почали відстоювати свою позицію, сперечатися, не погоджуватися, бунтувати. Відкритою і чесною позицією можна багато чого змінити, спочатку у фракції, потім в парламенті, а незабаром і в усій країні", - йдеться у повідомленні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Шкурный альянс

Только сквозь призму времени мы можем увидеть все ошибки, промахи и неудачи – дабы понять и оценить события, слова и поступки, свои и чужие. И сделать выводы…………...
Прочитав у Корбана прекрасний пост про те, як він ... мля, виявляється, безпосередній учасник Іловайської операції. Оба на, пацани-іловайці! У нас з вами новий соратник, який разом з нами землю г...
Максим Мірошниченко

Празька весна і сучасний момент

Завтра будуть згадувати придушення "Празької весни". В принципі та подія демонструє логіку подальших україно-російських відносин. Поки Україна буде "не своєю" для них, вона буде "терористичною", "фаши...
От не хотів про це писати, так ото з друзяками посміявся у приваті з Чорноволихи і думав, що тема не варта великої уваги аби про неї публічно висловлюватись. Аж, як заліз у стрічку новин... мамо, не г...