App Store Google Play

Адвокати Корбана надали колегії суддів перелік процесуальних порушень з боку судді Чауса та прокурорів

04.02.2016 10:20
Адвокати Корбана надали колегії суддів перелік процесуальних порушень з боку судді Чауса та прокурорів

3 лютого колегія суддів Апеляційного суду м. Києва у складі Дениса Масенка, Валерія Лашевича та Віктора Глиняного заслухала позицію представників захисту Геннадія Корбана при розгляді по суті скарги на його арешт. Протягом кількох годин поспіль адвокати члена президії політради УКРОПу доводили до відома суддів аргументи щодо незаконності рішення судді Дніпровського райсуду Миколи Чауса.

Захисники звернули увагу колегії суддів на десятки порушень норм чинного КПК України стороною обвинувачення та суддею Чаусом. За словами адвокатів, порушення законодавства розпочалися ще до початку розгляду справи в суді.  Зокрема, клопотання прокуратури про зміну затриманому запобіжного заходу з відповідними додатками не було вручене стороні захисту до початку його розгляду, як це передбачено чинним КПК України. Натомість, розгляд справи розпочався 25 грудня 2015 року, коли в розпорядженні суду не було документів, які підтверджували б вручення клопотання захисникам. Окрім того, суд першої інстанції жодного разу не повідомляв Геннадія Корбана про призначення судових засідань, не кажучи вже про те, що він задовольнив клопотання слідчого прокуратури міста Києва Олександра Неділька про затримання та доставку політика до суду, попри те, що не було факту незастосування приводу, як це передбачено нормами КПК.

Адвокат Олександр Лисак наголосив на тому, що Дніпровський районний суд задовольнив клопотання прокуратури про затримання та доставку Геннадія Корбана на засідання, не врахувавши надані стороною захисту докази про те, що він знаходився на стаціонарному лікуванні після перенесеної операції. Наступного ж дня суддя Чаус знову задовольнив чергове клопотання сторони обвинувачення про доставку до суду Геннадія Корбана, хоч напередодні була оголошена перерва в засіданні через різке погіршення стану здоров'я політика.

Відтак суддя Чаус провів понад 30-годинне засідання, під час якого Геннадій Корбан перебував у критичному стані та потребував надання негайної медичної допомоги. Навіть той факт, що посеред ночі до зали засідань увірвалися з десяток невідомих осіб («тітушок») у масках, які трощили меблі та намагалися спровокувати бійку, не зупинив суддю Чауса і не став приводом для оголошення перерви.

За словами адвокатів, ще «однією родзинкою від Миколи Чауса» став той факт, що суд так і не дочекався результатів призначеної ним же напередодні судово-медичної експертизи, яка мала визначити можливість участі політика у слідчих діях, зокрема, і в судовому засіданні. Натомість суддя Чаус, не маючи на те жодної компетенції, самостійно визначив стан Геннадія Корбана як задовільний і такий, що дозволяє підозрюваному брати участь у засіданні. При цьому він не врахував ні висновки лікарів, ні результати медичних обстежень, які свідчили про протилежне.

Та чи не найбільше, що цікавило адвокатів протягом всього процесу розгляду справи саме суддею Чаусом, було те, який все ж стосунок має до неї Дніпровський суд, адже в матеріалах справи не було жодного підтвердження його відношення до прокуратури міста Києва, яка має юридичну адресу в Печерському районі столиці. «Дане клопотання повинне було розглядатися в Печерському суді за місцем розташування та реєстрації прокуратури міста Києва», – зазначив правозахисник Олександр Лисак.

У свою чергу, адвокат Оксана Томчук повідомила, що захисники досі не отримали відповідь від Київського бюро судово-медичних експертиз, експерт якого повідомив, що установа позбавлена можливості надати інформацію щодо перебігу судово-медичної експертизи Геннадія Корбана до її завершення. «Цей документ досі знаходиться під якимось секретним грифом», – заявила Оксана Томчук, зазначивши, що відповідний документ має ледь не вирішальне значення для рішення суду щодо скарги на арешт Геннадія Корбана.

Під час свого виступу адвокат Олексій Шевчук нагадав, що суддя Микола Чаус, всупереч закону, ухвалив також рішення про проведення закритого судового засідання, не маючи на те жодної компетенції. «Будь-які рішення судді Чауса без висновків судово-медичної експертизи є неправомірними», – наголосив адвокат. 

Захисники попросили колегію суддів уважно розглянути всі наведені факти та винести справедливе рішення у справі. «Такі процеси не можуть залишатися поза увагою суспільства. Ми всі розуміємо політичну складову цієї справи, той тиск, який чиниться на всіх учасників процесу. Проте я маю щирі сподівання, що ситуація не безнадійна. Я прошу суд задовольнити наші апеляційні скарги в повному обсязі», – сказала Оксана Томчук.

У свою чергу, адвокат Олександр Мірошник звернув увагу суддів Апеляційного суду на численні неточності у протоколах судового засідання Дніпровського райсуду під час розгляду клопотання прокуратури про арешт політика. Загалом під час свого виступу Олександр Мірошник навів понад десяток фактичних та технічних неточностей у документі, а також продемонстрував колегії суддів численні приклади, коли до протоколу не були внесені важливі факти, з-поміж яких і заявлені захисниками клопотання. «В результаті заміни секретаря судового засідання через банальну втому під час розгляду справи більшість протоколів судових засідань взагалі позбавлені будь-якої логіки та хронології», – заявив Олександр Мірошник. 

Останньою з-поміж захисників свою позицію висловила адвокат Аліна Самарець, яка розповіла колегії суддів про порушення суддею Миколою Чаусом її прав як адвоката під час розгляду клопотання про арешт Геннадія Корбана. Зокрема, за словами правозахисниці, суддя не надав їй часу для ознайомлення з матеріалами справи. «Я зазначила, що 20 хвилин для ознайомлення з понад 300 сторінками мені було недостатньо, і законодавець чітко визначив мінімальний термін, який у мене є на ознайомлення з клопотанням та для підготовки до захисту – це не менше, ніж 2 години. Проте суддя Чаус не звернув на це уваги і намагався продовжити засідання», – розповіла адвокат. Окрім того, вона зазначила, що суддя не оголосив їй ані склад суду, ані роз'яснив права на відвід, на що Микола Чаус, підміняючи поняття, сказав, що він запитав, чи зрозумілі адвокату її права.

Заслухавши позицію сторони захисту, колегія суддів задовольнила клопотання адвоката Оксани Томчук про перенесення судового засідання у справі через втому учасників процесу, і в першу чергу її підзахисного Геннадія Корбана. Голова суду Денис Масенко оголосив про «перерву для відпочинку» і перенесення засідання на 8 лютого 2016 року, об 11.00. До наступного засідання сторони захисту та обвинувачення мають забезпечити явку свідків у справі політика Геннадія Корбана. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...