App Store Google Play

Суд дозволив фірмі збивати зі шляховиків 58 мільйонів боргу включно з 7 мільйонами завищених виплат

03.02.2016 11:20
Суд дозволив фірмі збивати зі шляховиків 58 мільйонів боргу включно з 7 мільйонами завищених виплат

Господарський суд Дніпропетровської області відмовив ТОВ «Спецбудконтакт» у вимозі зменшити борг на 6,71 млн грн., який Служба автодоріг у Дніпропетровській області сплачує фірмі за рішенням суду.

У 2008-2013 рр. Служба автодоріг у Дніпропетровській області уклала з ПАТ «Трест Дніпродорбуд» низку угод на ремонт і будівництво доріг на загальну суму 58,18 млн грн.

7 листопада 2014 автодорівці підписали з компанією акти виконаних робіт, які не були оплачені.

26 листопада 2014 «Трест Дніпродорбуд» відступив по договору право вимоги боргу фірмі «Спецбудконтакт», яка стала стягувати гроші через суд.

26 грудня 2014 р. Госпсуд Дніпропетровської області задовольнив позов щодо стягнення 58,18 млн грн.

Прокуратура подала апеляцію, стверджуючи, що «Спецбудконтакт» здобув право стягнення без дотримання встановленого порядку реєстрації і обліку бюджетних зобов’язань. Встановлено, що станом на 9 лютого 2015 документи для реєстрації та оплати бюджетних фінансових зобов’язань служби автодоріг перед «Спецбудконтактом» не реєструвалися, а також відсутні бюджетні асигнування. Втім суд вирішив, що це не є підставою для звільнення від оплати за роботи.

9 листопада «Спецбудконтакт» звернувся до обласного Госпсуду з заявою скасувати борг у розмірі 58,18 млн грн. і призначити меншу суму заборгованості – 51,47 млн грн. Цю заяву фірма обґрунтувала результатами перевірки діяльності Служби автодоріг обласною Держфінінспекцією. Ревізія встановила, що сума заборгованості шляховиків перед «Трест Дніпродорбуд» була завищена на 6,71 млн грн.

9 грудня суд відмовив фірмі, зауваживши, що відсутнє судове рішення, яке б слугувало підставою для проведення позапланової ревізії. Також, на думку суду, акт перевірки ДФІ не доводить вину фірми, оскільки цей документ не є первинним та не носить обов’язковий характер. Тому виявлені ревізією порушення не впливають на умови спірних договірних відносин і не можуть їх змінювати.

За даними порталу публічних фінансів Є-data, 8 грудня 2015 Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області перерахувала «Спецбудконтакту» 19,99 млн грн.

Раніше обласну службу автодоріг очолював екс-секретар Дніпропетровської міськради Сергій Костюченко. Його син Андрій значиться директором ДП «Дніпропетровський облавтодор». Брат Сергія Костюченко Леонід був міністром транспорту. Братам Костюченкам належить понад 45% акцій ПАТ «Трест Дніпродорбуд».

Від «Наших грошей»:

За даними SMIDA, ще двома акціонерами компанії «Трест Дніпродорбуд» є Андрiй Телесай і Валентина Губарєва. До середини листопада 2010 року Андрій Телесай був співвласником «Спецбудконтакт». Зараз власником «Спецбудконтакту» записаний Дмитро Орел.

На тендері «Спецбудконтакт» вказував адресу Дніпропетровськ, вул. Передова 671, хоча офіційно фірма має запорізьку прописку. По вул. Передовій 671 зареєстроване зокрема ТОВ «Екобудмаш», директором і співвласником якого є Андрій Телесай. Співвласниками цього підприємства через ТОВ «Дніпром-М» також є члени сім’ї екс-директора Дніпропетровської служби автодоріг (2005-2010) Валерія Фалюша – син Владислав і дружина Наталія.

Наші грошіHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Мир дому твоему

Вчора відкрився 91-й сезон "Дніпропетровського Академічного Театру драми і комедії".Традиційно - "Мир дому твоему".І від тих бійців (та бійчинь)) АТО, добровольців та польових медиків, їх супутників,...