App Store Google Play

Мешканці Самарського району просять мера вплинути на підприємство, що забрудює територію

03.02.2016 16:30
Мешканці Самарського району просять мера вплинути на підприємство, що забрудює територію

Жителі Самарського району офіційно звернулися до керівництва області та міста з вимогою привести у відповідність екологічним і санітарним нормам роботу ТОВ "Любимовський кар'єр". За словами мешканців прилеглих кварталів, порушення, здійснювані при роботі даного підприємства, настільки істотні, що впоратися з наслідками жителі власними силами не в змозі.

Текст звернення:

"Голові Дніпропетровської обласної державної адміністрації
п. Резніченку В.М.
Копія:
Дніпропетровському міському Голові
п. Філатову Б.А.

Жителів Самарського району
м. Дніпропетровська
Колективне звернення

Ми, що нижче підписалися, мешкаємо в Самарському районі міста Дніпропетровська та багато років страждаємо від свавілля власників та керівників ТОВ «Любимівський кар’єр», який знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ. вул. Чаплинська, 1а (за даними з сайту підприємства: Дніпропетровський р-н, с. Любимівка, вул. Чаплинська, 1а).

ТОВ «Любимівський кар'єр» - підприємство з виробництва щебню, включає в себе запаси і виробничі потужності Любимівського і Чаплинського кар'єрів, що містять 18 млн. М3 запасів з максимальною річним видобутком 780 тис. М3 на рік.

На протязі останніх декількох років це підприємство грубо порушує санітарні норми під час проведення видобувних та виробничих робіт. Так, роботи по дробленню порід граніту на фракції відбувається в нічний час з 23:00 до 07:00, що провокує страшенний гуркіт протягом усієї ночі. Головні болі та безсоння – це звичайні хвороби для жителів навколишніх кварталів. Окрім цього, потужності виробництва розміщенні в недопустимій близькості до житлових будинків (до найближчого будинку 20 метрів, а двір межує із забором виробництва). Порушено рекреаційну зону, підхід до затоки Дніпра відсутній, що наводить на думку, що заявлена даним виробником технологія «митого щебня», виконується за рахунок водних ресурсів річки Дніпро. Коли проводяться вибухові роботи на кар’єрі вивільняється радіаційний газ радон, який не виводиться із організму та завдяки своїй вазі (в 75 разів важчий за повітря) осідає в житлових будинках і без наскрізного провітрювання може перебувати в приміщенні роками, постійно завдаючи шкоди здоров’ю. Під час дроблення граніту не виконується аспірація (відсмоктування повітря за допомогою спеціальних пристосувань і апаратів на місці утворення шкідливих речовин), що провокує розліт гранітного пилу та інших шкідливих речовин в радіусі багатьох кілометрів. Наприклад, вул. Чаплинська, що є житловим кварталом низької забудови, повністю ховається під щільним шаром гранітного пилу, всі будинки та вулиця вкрита білим «борошном» гранітного пилу. Гранітний пил містить двоокис кремнію - SiO2. При тривалому вдиханні такого пилу розвивається силікоз - невиліковне хронічне захворювання, часто ускладнене туберкульозом. Двоокис кремнію з легенів не виводиться ніякими препаратами. Жителі Самарського району, особливо діти, постійно страждають від захворювань дихальних шляхів, ринітів та алергій.

При проведенні підривних робіт інтенсивність сейсмічних і ударних повітряних хвиль настільки потужна, що приватна забудова, яка знаходиться через ріку Шиянка, зазнає постійного деструктивного впливу та викликає пошкодження будинків.

Також, вантажний транспорт, який перевозить готову продукцію, руйнує дорожнє покриття та постійно порушує екологічні норми щодо транспортування гранітного щебню, організовуючи свою транспортну логістику через житлові квартали та густонаселені вулиці житлового масиву Придніпровський. Оскільки дане підприємство є одним із найбільших видобувних кар’єрів України, потік вантажного транспорту є дуже великим та безперервним. Перевізники, окрім порушення маршруту перевезення, здійснюють перевезення не ізолюючи вантаж, тобто гранітних щебінь пилить по всьому маршруту проїзду. В Самарському районі міста сконцентровані дитячі лікувальні та санаторні заклади, такі як КЗ «Дніпропетровський дитячий протитуберкульозний санаторій № 7 «ДОР», Навчально-Реабілітаційний центр №6 інтенсивної педагогічної корекції, Обласний комунальний заклад Самарського району, у них навчаються та лікуються діти із вадами розумового розвитку та хворобами дихальних шляхів. Щоденний маршрут вантажівок із гранітним щебнем ТОВ «Любимівський кар’єр» проходить у недопустимій близькості із цими закладами.
Згідно ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.
Ми, жителі Самарського району, вимагаємо від влади провести перевірки всіх викладених фактів та відновити, надане нам Державою та Природою, право на екологічну безпеку та благополуччя!"

Підписи жителів, прилеглих до ТОВ «Любимівський кар’єр» кварталів, додаються.

Теги: екологія

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...
Підбиваючи підсумки святкування Нового року постає питання, невже тисячі українців ще не знають, що йде війна? Чи вони вирішили, що вона вже закінчилася? Чи це просто недалекість і нерозуміння якої шк...
Ось надумав ділитися зі своїми френдами та читачами інформацією щодо деяких особливостей контактної мережі дніпровського електротранспорту. На перший погляд ця тема здається нудною та нецікавою. Але н...
Є такий розпрекрасний документ. Називається «Загальна декларація прав людини». Прийнятий цей документ Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року і з того часу не редагувався та не випра...