App Store Google Play

Апостола Леніна-Сталіна не можна "перетворити" на апостола Христа

03.02.2016 20:30
Апостола Леніна-Сталіна не можна "перетворити" на апостола Христа

3 лютого на засіданні комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування було вперше розглянуто питання про перейменування міста Дніпропетровська.

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир Вятрович висловив офіційну позицію цієї поважної експертної установи щодо необхідності перейменування міста в рамках процесу декомунізації й обгрунтованості зміни назви з Дніпропетровська на Дніпро.

Пан В'ятрович, а також голова комітету пан Сергій Власенко завважили про неможливість підміни перейменування міста перетлумаченням назви чи якимись іншими "етимологічними" процедурами.

"Власне, це є відповідь на альтернативну моїй пропозицію Вілкула лишити Дніпро з Петровським, але вважати відтепер апостола Леніна-Сталіна апостолом Христа.

Зазначалося, що враховуючи наявність відповідної історичної традиції та думки в експертному і громадському середовищах щодо доцільності перейменування міста на Січеслав чи Кодак, саме назва Дніпро є компромісною в цій ситуації.

Своє рішення у справі перейменування міста на Дніпрі профільний комітет парламенту прийматиме 15 лютого і саме на нього спиратиметься депутатський корпус під час голосування в сесійній залі.

Переконаний, що попри опір Опоблоку як головного прокомуністичного і промосковського лобіста у ВР, і комітет, і рада в цілому виконають норми законодавства про декомунізацію і нарешті офіційно закріплять народну традицію і багатолітню антитоталітарну практику гордо називати наше славне місто саме Дніпром, а його мешканців дніпрянами", - повідомляє народний депутат Андрій Денисенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...
Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...