App Store Google Play

Апостола Леніна-Сталіна не можна "перетворити" на апостола Христа

03.02.2016 20:30
Апостола Леніна-Сталіна не можна "перетворити" на апостола Христа

3 лютого на засіданні комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування було вперше розглянуто питання про перейменування міста Дніпропетровська.

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир Вятрович висловив офіційну позицію цієї поважної експертної установи щодо необхідності перейменування міста в рамках процесу декомунізації й обгрунтованості зміни назви з Дніпропетровська на Дніпро.

Пан В'ятрович, а також голова комітету пан Сергій Власенко завважили про неможливість підміни перейменування міста перетлумаченням назви чи якимись іншими "етимологічними" процедурами.

"Власне, це є відповідь на альтернативну моїй пропозицію Вілкула лишити Дніпро з Петровським, але вважати відтепер апостола Леніна-Сталіна апостолом Христа.

Зазначалося, що враховуючи наявність відповідної історичної традиції та думки в експертному і громадському середовищах щодо доцільності перейменування міста на Січеслав чи Кодак, саме назва Дніпро є компромісною в цій ситуації.

Своє рішення у справі перейменування міста на Дніпрі профільний комітет парламенту прийматиме 15 лютого і саме на нього спиратиметься депутатський корпус під час голосування в сесійній залі.

Переконаний, що попри опір Опоблоку як головного прокомуністичного і промосковського лобіста у ВР, і комітет, і рада в цілому виконають норми законодавства про декомунізацію і нарешті офіційно закріплять народну традицію і багатолітню антитоталітарну практику гордо називати наше славне місто саме Дніпром, а його мешканців дніпрянами", - повідомляє народний депутат Андрій Денисенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...