App Store Google Play

Апостола Леніна-Сталіна не можна "перетворити" на апостола Христа

03.02.2016 20:30
Апостола Леніна-Сталіна не можна "перетворити" на апостола Христа

3 лютого на засіданні комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування було вперше розглянуто питання про перейменування міста Дніпропетровська.

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир Вятрович висловив офіційну позицію цієї поважної експертної установи щодо необхідності перейменування міста в рамках процесу декомунізації й обгрунтованості зміни назви з Дніпропетровська на Дніпро.

Пан В'ятрович, а також голова комітету пан Сергій Власенко завважили про неможливість підміни перейменування міста перетлумаченням назви чи якимись іншими "етимологічними" процедурами.

"Власне, це є відповідь на альтернативну моїй пропозицію Вілкула лишити Дніпро з Петровським, але вважати відтепер апостола Леніна-Сталіна апостолом Христа.

Зазначалося, що враховуючи наявність відповідної історичної традиції та думки в експертному і громадському середовищах щодо доцільності перейменування міста на Січеслав чи Кодак, саме назва Дніпро є компромісною в цій ситуації.

Своє рішення у справі перейменування міста на Дніпрі профільний комітет парламенту прийматиме 15 лютого і саме на нього спиратиметься депутатський корпус під час голосування в сесійній залі.

Переконаний, що попри опір Опоблоку як головного прокомуністичного і промосковського лобіста у ВР, і комітет, і рада в цілому виконають норми законодавства про декомунізацію і нарешті офіційно закріплять народну традицію і багатолітню антитоталітарну практику гордо називати наше славне місто саме Дніпром, а його мешканців дніпрянами", - повідомляє народний депутат Андрій Денисенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...