App Store Google Play

Апостола Леніна-Сталіна не можна "перетворити" на апостола Христа

03.02.2016 20:30
Апостола Леніна-Сталіна не можна "перетворити" на апостола Христа

3 лютого на засіданні комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування було вперше розглянуто питання про перейменування міста Дніпропетровська.

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир Вятрович висловив офіційну позицію цієї поважної експертної установи щодо необхідності перейменування міста в рамках процесу декомунізації й обгрунтованості зміни назви з Дніпропетровська на Дніпро.

Пан В'ятрович, а також голова комітету пан Сергій Власенко завважили про неможливість підміни перейменування міста перетлумаченням назви чи якимись іншими "етимологічними" процедурами.

"Власне, це є відповідь на альтернативну моїй пропозицію Вілкула лишити Дніпро з Петровським, але вважати відтепер апостола Леніна-Сталіна апостолом Христа.

Зазначалося, що враховуючи наявність відповідної історичної традиції та думки в експертному і громадському середовищах щодо доцільності перейменування міста на Січеслав чи Кодак, саме назва Дніпро є компромісною в цій ситуації.

Своє рішення у справі перейменування міста на Дніпрі профільний комітет парламенту прийматиме 15 лютого і саме на нього спиратиметься депутатський корпус під час голосування в сесійній залі.

Переконаний, що попри опір Опоблоку як головного прокомуністичного і промосковського лобіста у ВР, і комітет, і рада в цілому виконають норми законодавства про декомунізацію і нарешті офіційно закріплять народну традицію і багатолітню антитоталітарну практику гордо називати наше славне місто саме Дніпром, а його мешканців дніпрянами", - повідомляє народний депутат Андрій Денисенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...
Так сложилось, что на протяжении 2,5 лет наша команда(ГромКонтроль) дискутирует с ДнепрОГА и проводит совместную работу по ряду направлений. Одно из них - пригородный и междугородный внутриобластной а...