App Store Google Play

Судді задовольнили клопотання прокуратури у справі Геннадія Корбана, яким обвинувачення намагається затягувати судовий процес

02.02.2016 15:00
Судді задовольнили клопотання прокуратури у справі Геннадія Корбана, яким обвинувачення намагається затягувати судовий процес

Адвокати Геннадія Корбана Оксана Томчук та Олександр Лисак заперечують проти задоволення клопотання прокуратури про виклик як свідків заступників головного лікаря Інституту імені Амосова Олександра Берегового та Костянтина Руденка, а також лікаря Ірини Швець для з'ясування обставин щодо стану здоров'я члена президії політради УКРОПу.

«Сьогодні в нас відбувається чергова спроба замінити фактично призначену слідчу дію – судово-медичну експертизу», – заявила адвокат політика Оксана Томчук. При цьому вона зазначила, що захист неодноразово наполягав на завершенні судово-медичної експертизи, яка була раніше призначена Дніпровським районним судом міста Києва. Однак, за її словами, саме сторона обвинувачення затягує проведення відповідної слідчої дії. «Лише експертиза може визначити, чи дійсно мали місце ті обставини, які врахував суддя Дніпровського райсуду Микола Чаус при ухваленні рішення про арешт Геннадія Корбана. Зараз це лише намагання відкласти справу», – підкреслила правозахисниця.

Під час свого виступу адвокат Олександр Лисак наголосив, що прокуратура домагається відкладення розгляду, посилаючись на необхідність викликати свідків, аби все-таки отримати висновок судово-медичної експертизи щодо стану здоров’я Геннадія Корбана. За його словами, без цього висновку законність усіх процесуальних дій у Дніпровському райсуді та Апеляційному суді міста Києва – під великим сумнівом.

Крім того, адвокат Олексій Шевчук зазначив, що відповідне клопотання прокуратури не оформлене належним чином, адже в ньому не вказані ні судді, ні номер кримінального провадження, в якому воно подане. «Не вказано, від кого подається дане клопотання і хто його подав. Не вказано, хто підтверджує повноваження і яким чином підтверджуються повноваження особи, яка подала це клопотання. Не обґрунтовується, чи мала ця особа право подавати клопотання», – зазначив Олексій Шевчук.

Заслухавши аргументи сторін, колегія суддів у складі Дениса Масенка, Валерія Лашевича та Віктора Глиняного постановила задовольнити клопотання прокуратури про виклик до суду як свідків заступників головного лікаря Інституту імені Амосова Олександра Берегового та Костянтина Руденка, а також лікаря Ірини Швець.

Коментуючи внесене прокуратурою клопотання про виклик до зали суду як свідків лікарів Інституту імені Амосова, член президії політради УКРОПу Геннадій Корбан заявив, що розгляд справи навмисно затягується, щоб продовжувати його незаконне утримання під вартою. Також він наголосив, що перебування за ґратами завдає шкоди його здоров’ю.

«Це навмисне затягування справи, і кожен день, який я проводжу за ґратами, завдає моєму здоров’ю ще більшої шкоди, а також спричиняє моральну травму мені та моїм неповнолітнім дітям, моїм батькам-інвалідам… І суспільству, яке є свідком повного судово-прокурорського «бєспрєдєла», який відбувається в нашій країні», – заявив у залі засідань Геннадій Корбан. Він попросив суддю Масенка припинити це знущання та нарешті перейти до розгляду справи по суті.

«З 5 січня до 2 лютого ми влаштовуємо комедію навколо клопотань, але ніяк не почнемо розгляд справи по суті», – наголосив політик та додав, що все суспільство розуміє, що ця справа політична. «Поставлена задача прокурорам, можливо, і вам, Ваша честь, максимально тягнути цю справу з метою утримання мене під вартою. Тиснути на мене», – звернувся до присутніх Геннадій Корбан.

Член президії політради УКРОПу нагадав суддям, що в країні тривають реформи, зокрема судова. Тому не варто сліпо виконувати «замовлення» щодо його справи, а краще дотримуватися букви закону, щоб не втратити самоповаги. «Так, реформа не ідеальна. Я розумію, що багатьох тримають на гачку, зокрема й вас. Але я хочу, щоб ви навчилися себе поважати», – підкреслив політик. 

Нагадаємо, що під час засідання колегія суддів у складі Дениса Масенка, Валерія Лашевича та Віктора Глиняного заслухала аргументи сторін та постановила задовольнити клопотання прокуратури про виклик до суду як свідків заступників головного лікаря Інституту імені Амосова Олександра Берегового та Костянтина Руденка, а також лікаря Ірини Швець.

Також судді задовольнили клопотання адвокатів Геннадія Корбана про виклик як свідків лікарів Центру екстреної допомоги медицини катастроф міста Києва Білошапку та Сидорчука, які надавали допомогу політикові у Дніпровському райсуді, та лікарів Медичного центру «Клініка сімейної медицини» Лєснічук та Кіхтенко, які проводили обстеження Геннадія Корбана у Дніпропетровську та спостерігали за станом здоров’я політика під час його домашнього арешту.

Слід зазначити, що адвокатське клопотання має бути виконане в той самий час, що й прокурорське. Тож захисники наполягають, що з їхнього боку не буде затягування розгляду справи по суті.

}
Промова Геннадія Корбана у залі Київського апеляційного суду 2 лютого 2016 року.


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...