App Store Google Play

Судді задовольнили клопотання прокуратури у справі Геннадія Корбана, яким обвинувачення намагається затягувати судовий процес

02.02.2016 15:00
Судді задовольнили клопотання прокуратури у справі Геннадія Корбана, яким обвинувачення намагається затягувати судовий процес

Адвокати Геннадія Корбана Оксана Томчук та Олександр Лисак заперечують проти задоволення клопотання прокуратури про виклик як свідків заступників головного лікаря Інституту імені Амосова Олександра Берегового та Костянтина Руденка, а також лікаря Ірини Швець для з'ясування обставин щодо стану здоров'я члена президії політради УКРОПу.

«Сьогодні в нас відбувається чергова спроба замінити фактично призначену слідчу дію – судово-медичну експертизу», – заявила адвокат політика Оксана Томчук. При цьому вона зазначила, що захист неодноразово наполягав на завершенні судово-медичної експертизи, яка була раніше призначена Дніпровським районним судом міста Києва. Однак, за її словами, саме сторона обвинувачення затягує проведення відповідної слідчої дії. «Лише експертиза може визначити, чи дійсно мали місце ті обставини, які врахував суддя Дніпровського райсуду Микола Чаус при ухваленні рішення про арешт Геннадія Корбана. Зараз це лише намагання відкласти справу», – підкреслила правозахисниця.

Під час свого виступу адвокат Олександр Лисак наголосив, що прокуратура домагається відкладення розгляду, посилаючись на необхідність викликати свідків, аби все-таки отримати висновок судово-медичної експертизи щодо стану здоров’я Геннадія Корбана. За його словами, без цього висновку законність усіх процесуальних дій у Дніпровському райсуді та Апеляційному суді міста Києва – під великим сумнівом.

Крім того, адвокат Олексій Шевчук зазначив, що відповідне клопотання прокуратури не оформлене належним чином, адже в ньому не вказані ні судді, ні номер кримінального провадження, в якому воно подане. «Не вказано, від кого подається дане клопотання і хто його подав. Не вказано, хто підтверджує повноваження і яким чином підтверджуються повноваження особи, яка подала це клопотання. Не обґрунтовується, чи мала ця особа право подавати клопотання», – зазначив Олексій Шевчук.

Заслухавши аргументи сторін, колегія суддів у складі Дениса Масенка, Валерія Лашевича та Віктора Глиняного постановила задовольнити клопотання прокуратури про виклик до суду як свідків заступників головного лікаря Інституту імені Амосова Олександра Берегового та Костянтина Руденка, а також лікаря Ірини Швець.

Коментуючи внесене прокуратурою клопотання про виклик до зали суду як свідків лікарів Інституту імені Амосова, член президії політради УКРОПу Геннадій Корбан заявив, що розгляд справи навмисно затягується, щоб продовжувати його незаконне утримання під вартою. Також він наголосив, що перебування за ґратами завдає шкоди його здоров’ю.

«Це навмисне затягування справи, і кожен день, який я проводжу за ґратами, завдає моєму здоров’ю ще більшої шкоди, а також спричиняє моральну травму мені та моїм неповнолітнім дітям, моїм батькам-інвалідам… І суспільству, яке є свідком повного судово-прокурорського «бєспрєдєла», який відбувається в нашій країні», – заявив у залі засідань Геннадій Корбан. Він попросив суддю Масенка припинити це знущання та нарешті перейти до розгляду справи по суті.

«З 5 січня до 2 лютого ми влаштовуємо комедію навколо клопотань, але ніяк не почнемо розгляд справи по суті», – наголосив політик та додав, що все суспільство розуміє, що ця справа політична. «Поставлена задача прокурорам, можливо, і вам, Ваша честь, максимально тягнути цю справу з метою утримання мене під вартою. Тиснути на мене», – звернувся до присутніх Геннадій Корбан.

Член президії політради УКРОПу нагадав суддям, що в країні тривають реформи, зокрема судова. Тому не варто сліпо виконувати «замовлення» щодо його справи, а краще дотримуватися букви закону, щоб не втратити самоповаги. «Так, реформа не ідеальна. Я розумію, що багатьох тримають на гачку, зокрема й вас. Але я хочу, щоб ви навчилися себе поважати», – підкреслив політик. 

Нагадаємо, що під час засідання колегія суддів у складі Дениса Масенка, Валерія Лашевича та Віктора Глиняного заслухала аргументи сторін та постановила задовольнити клопотання прокуратури про виклик до суду як свідків заступників головного лікаря Інституту імені Амосова Олександра Берегового та Костянтина Руденка, а також лікаря Ірини Швець.

Також судді задовольнили клопотання адвокатів Геннадія Корбана про виклик як свідків лікарів Центру екстреної допомоги медицини катастроф міста Києва Білошапку та Сидорчука, які надавали допомогу політикові у Дніпровському райсуді, та лікарів Медичного центру «Клініка сімейної медицини» Лєснічук та Кіхтенко, які проводили обстеження Геннадія Корбана у Дніпропетровську та спостерігали за станом здоров’я політика під час його домашнього арешту.

Слід зазначити, що адвокатське клопотання має бути виконане в той самий час, що й прокурорське. Тож захисники наполягають, що з їхнього боку не буде затягування розгляду справи по суті.

}
Промова Геннадія Корбана у залі Київського апеляційного суду 2 лютого 2016 року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...