App Store Google Play

Під суд має піти майже все керівництво збройних сил, - Колеснік

01.02.2016 10:10
Під суд має піти майже все керівництво збройних сил, - Колеснік

18 січня понад 200 бійців добровольчих батальйонів та Національної гвардії вийшли на мітинг під Адміністрацію президента.

Вони вимагали завершити розслідування Іловайської трагедії та покарати винних посадовців ЗСУ, а також відсторонити від виконання службових обов'язків на час судового слідства і притягнути до відповідальності екс-міністра оборони Валерія Гелетея, начальника Генерального штабу Віктора Муженка та всіх причетних до трагедії керівників.

Подію прокоментував Микола Колеснік (40-й батальон "Кривбас"):

"У серпні 2014 року на Донеччині українські підрозділи, які відбили Іловайськ у бойовиків, опинилися в оточенні. Терористи заявили, що готові випустити бійців із кільця. 30 серпня українські військові організованими колонами почали виходити з міста. Бойовики розстрілювали їх прицільним вогнем із важкої артилерії. Скільки українських бійців загинули – досі невідомо. Справу веде військова прокуратура. Результати слідства не оприлюднюють. Кажуть про 360 осіб та ще понад 180 зниклих безвісти. Ті, хто вийшли з Іловайського котла, говорять: жертв значно більше.

Всі документи, які мали, передали у військову прокуратуру. Там була інформація, що розпорядження по Іловайську віддавали з Генерального штабу й управління командування АТО. Ще у вересні торік слідчі мали опитати близько 160 бійців 40-го батальйону "Кривбас". Але все зупинилось.

Тепер хлопці з "Донбасу" провели акцію. Ми їх повністю підтримуємо. Чому винні в трагедії досі не покарані? Треба шукати кому це вигідно. ПІД СУД МАЄ ПІТИ МАЙЖЕ ВСЕ КЕРІВНИЦТВО ЗБРОЙНИХ СИЛ. Плюсів владі це не додає. З непопулярними рішеннями в нас завжди затягують чи зовсім не приймають. Але хтось має відповісти за майже тисячу загиблих, приблизно стільки ж зниклих безвісти і полонених.

Про розслідування нічого невідомо. Військова прокуратура в особі її керівника Анатолія Матіоса МОВЧИТЬ. Хоча коли беруться за справи добровольчих батальйонів, то прес-конференції дають щодня. Описують такі подробиці, які, крім відрази, нічого не викликають. А про загибель сотень хлопців – не говорять.

Як влада діятиме далі, залежить від нас. ТІ, ХТО ПРОЙШЛИ КОТЛИ, доб'ються справедливого розслідування. Інакше, як дивитися в очі родичам полеглих за Україну?"

gazeta.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...