App Store Google Play

Дніпропетровщина впровадить європейську практику гендерного бюджетування

01.02.2016 11:50
Дніпропетровщина впровадить європейську практику гендерного бюджетування

Дніпропетровщина перейматиме європейський досвід гендерного бюджетування.

Запроваджувати таке бюджетування розпочнуть з соцзахисту, пілотними проектами стануть обласний соціальний гуртожиток та центр реабілітації для дітей-інвалідів, повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

Чоловіки та жінки рівні, проте мають різні потреби. Їх задоволення вимагає відповідного фінансування. У цьому ключове визначення гендерного бюджетування.

Такий підхід до розподілу коштів досить популярний у країнах Європи, зокрема у Швеції. Вона й допомагає запровадити таке фінансування в Україні. За підтримки Мінфіну, відповідний проект поширюється на всю країну. Регіони застосовуватимуть гендерне бюджетування у медицині, освіті, спорті.

«Дніпропетровщина крокує у ногу з часом. Ми впроваджуємо інноваційні проекти, розвиваємо IT-галузь та соціальну сферу. Область відкрита до нових цікавих практик та готова переймати досвід провідних європейських країн. Один з таких – гендерне бюджетування», – сказав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Дніпропетровщина спробує застосувати гендерне бюджетування у соцзахисті, зокрема у двох пілотних об’єктах – обласному соцгуртожитку та центру реабілітації для дітей-інвалідів.

«Спочатку займемося збором даних – визначимо скільки хлопців та дівчат мешкає у гуртожитку, скільки відвідують реабілітаційний центр. Далі проведемо поглиблений аналіз вже всередині груп і визначимося з подальшим напрямком роботи», – розповіла директор департаменту фінансів ОДА Тетяна Шебеко.

Проект стартує цього року, зараз він знаходиться на стадії обговорень. Впродовж року робоча група з фінансистів, соцпрацівників та молоді визначиться з напрямком гендерного бюджетування обраних соцоб’єктів.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...