App Store Google Play

Дніпропетровщина впровадить європейську практику гендерного бюджетування

01.02.2016 11:50
Дніпропетровщина впровадить європейську практику гендерного бюджетування

Дніпропетровщина перейматиме європейський досвід гендерного бюджетування.

Запроваджувати таке бюджетування розпочнуть з соцзахисту, пілотними проектами стануть обласний соціальний гуртожиток та центр реабілітації для дітей-інвалідів, повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

Чоловіки та жінки рівні, проте мають різні потреби. Їх задоволення вимагає відповідного фінансування. У цьому ключове визначення гендерного бюджетування.

Такий підхід до розподілу коштів досить популярний у країнах Європи, зокрема у Швеції. Вона й допомагає запровадити таке фінансування в Україні. За підтримки Мінфіну, відповідний проект поширюється на всю країну. Регіони застосовуватимуть гендерне бюджетування у медицині, освіті, спорті.

«Дніпропетровщина крокує у ногу з часом. Ми впроваджуємо інноваційні проекти, розвиваємо IT-галузь та соціальну сферу. Область відкрита до нових цікавих практик та готова переймати досвід провідних європейських країн. Один з таких – гендерне бюджетування», – сказав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Дніпропетровщина спробує застосувати гендерне бюджетування у соцзахисті, зокрема у двох пілотних об’єктах – обласному соцгуртожитку та центру реабілітації для дітей-інвалідів.

«Спочатку займемося збором даних – визначимо скільки хлопців та дівчат мешкає у гуртожитку, скільки відвідують реабілітаційний центр. Далі проведемо поглиблений аналіз вже всередині груп і визначимося з подальшим напрямком роботи», – розповіла директор департаменту фінансів ОДА Тетяна Шебеко.

Проект стартує цього року, зараз він знаходиться на стадії обговорень. Впродовж року робоча група з фінансистів, соцпрацівників та молоді визначиться з напрямком гендерного бюджетування обраних соцоб’єктів.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

Про довіру і віроломство

Розчарування – відчуття, що не перестає переслідувати українців з року в рік. Чергове розчарування з присмаком зради відчули і дніпряни. У 2015-му був прилив енергії та віри, впевненості, що нар...
…ще не вмерла козацька сила, ще не згинуло козацтво! Воно розвинеться пишним квітом по землі, воно розіллється широкою повінню по всьому світу й буде жити, буде гріти серце наших дітей, покисто...
Масштаби еміграції з України вражають не тільки нас, а і європейську спільноту. Протягом останніх років для українців бажання виїхати на заробітки стало домінуючою ідеєю. Особливо це помітно серед мол...
Ярема ГАЛАЙДА

Хто кому переможець

Во, тввваю ж маму нехай. Навіть не знаю, що і сказати. Точніше знаю, але воно якось усе з області зоофілії та ненормативної лексики.Сиджу оце, гортаю стрічку новин аж тут, опа-на! Бачу ще раз розпрекр...