App Store Google Play

Дніпропетровщина впровадить європейську практику гендерного бюджетування

01.02.2016 11:50
Дніпропетровщина впровадить європейську практику гендерного бюджетування

Дніпропетровщина перейматиме європейський досвід гендерного бюджетування.

Запроваджувати таке бюджетування розпочнуть з соцзахисту, пілотними проектами стануть обласний соціальний гуртожиток та центр реабілітації для дітей-інвалідів, повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

Чоловіки та жінки рівні, проте мають різні потреби. Їх задоволення вимагає відповідного фінансування. У цьому ключове визначення гендерного бюджетування.

Такий підхід до розподілу коштів досить популярний у країнах Європи, зокрема у Швеції. Вона й допомагає запровадити таке фінансування в Україні. За підтримки Мінфіну, відповідний проект поширюється на всю країну. Регіони застосовуватимуть гендерне бюджетування у медицині, освіті, спорті.

«Дніпропетровщина крокує у ногу з часом. Ми впроваджуємо інноваційні проекти, розвиваємо IT-галузь та соціальну сферу. Область відкрита до нових цікавих практик та готова переймати досвід провідних європейських країн. Один з таких – гендерне бюджетування», – сказав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Дніпропетровщина спробує застосувати гендерне бюджетування у соцзахисті, зокрема у двох пілотних об’єктах – обласному соцгуртожитку та центру реабілітації для дітей-інвалідів.

«Спочатку займемося збором даних – визначимо скільки хлопців та дівчат мешкає у гуртожитку, скільки відвідують реабілітаційний центр. Далі проведемо поглиблений аналіз вже всередині груп і визначимося з подальшим напрямком роботи», – розповіла директор департаменту фінансів ОДА Тетяна Шебеко.

Проект стартує цього року, зараз він знаходиться на стадії обговорень. Впродовж року робоча група з фінансистів, соцпрацівників та молоді визначиться з напрямком гендерного бюджетування обраних соцоб’єктів.

 Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...