App Store Google Play

Дніпропетровщина впровадить європейську практику гендерного бюджетування

01.02.2016 11:50
Дніпропетровщина впровадить європейську практику гендерного бюджетування

Дніпропетровщина перейматиме європейський досвід гендерного бюджетування.

Запроваджувати таке бюджетування розпочнуть з соцзахисту, пілотними проектами стануть обласний соціальний гуртожиток та центр реабілітації для дітей-інвалідів, повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

Чоловіки та жінки рівні, проте мають різні потреби. Їх задоволення вимагає відповідного фінансування. У цьому ключове визначення гендерного бюджетування.

Такий підхід до розподілу коштів досить популярний у країнах Європи, зокрема у Швеції. Вона й допомагає запровадити таке фінансування в Україні. За підтримки Мінфіну, відповідний проект поширюється на всю країну. Регіони застосовуватимуть гендерне бюджетування у медицині, освіті, спорті.

«Дніпропетровщина крокує у ногу з часом. Ми впроваджуємо інноваційні проекти, розвиваємо IT-галузь та соціальну сферу. Область відкрита до нових цікавих практик та готова переймати досвід провідних європейських країн. Один з таких – гендерне бюджетування», – сказав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Дніпропетровщина спробує застосувати гендерне бюджетування у соцзахисті, зокрема у двох пілотних об’єктах – обласному соцгуртожитку та центру реабілітації для дітей-інвалідів.

«Спочатку займемося збором даних – визначимо скільки хлопців та дівчат мешкає у гуртожитку, скільки відвідують реабілітаційний центр. Далі проведемо поглиблений аналіз вже всередині груп і визначимося з подальшим напрямком роботи», – розповіла директор департаменту фінансів ОДА Тетяна Шебеко.

Проект стартує цього року, зараз він знаходиться на стадії обговорень. Впродовж року робоча група з фінансистів, соцпрацівників та молоді визначиться з напрямком гендерного бюджетування обраних соцоб’єктів.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...