App Store Google Play

В Тернівці судять молодика за ухилення від призову

14.11.2015 10:05
В Тернівці судять молодика за ухилення від призову

Повістку від Павлоградського військкомату про призов чоловіку вручили ще 16 квітня на шахті ім. Героїв Космоса, де він працює. Однак в військкомат протягом зазначеного терміну він не з’явився.

Нещодавно тернівчанина О. визвали на судове слухання з цього приводу (суддя Пономаренко І.П.). Йому інкримінують статтю 336 КК України (Ухилення від проходження служби цивільного захисту в особливий період чи у разі проведення цільової мобілізації). В разі доведення провини обвинувачуваний карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

На одному з засідань громадянин О. разом зі своїм адвокатом заявив до суду клопотання про те, що заключив договір з прокуратурою міста. Згідно цього договору молодик зізнається, що уклонився від призову та погоджується на умовне покарання - на 2 роки позбавлення волі умовно.

11 листопада суд розглядав вищезазначене клопотання. На засідання прийшли військові, мешканці Павлограду та Тернівки, які вже воювали в зоні АТО, для того, щоб подивитися, як проходить судовий процес і приймаються подібні вироки.

Під час свого виступу обвинувачуваний О. дуже розхвилювався (мабуть від присутності вояків) та повідомив, що дійсно отримав повістку 16 квітня на своїй ділянці на шахті.

«Причину своєї неявки до військкомату не вважаю поважною. У мене були особисті проблеми, через які я і не з'явився, - каже обвинувачуваний. – На досудовому слідстві я пояснив, що злякався, страшно було йти на війну. Зіграв людський фактор».

На запитання прокурора, чи проходив він медичну комісію в Павлоградському військкоматі і який висновок дали військові лікарі, тернівчанин відповів, що медкомісію він проходив ще в листопаді 2014 року. Лікарі зробили висновок, що він абсолютно здоровий та придатний для проходження військової служби.

tn-express

Що стосується повістки, врученої йому 16 квітня, обвинувачуваний несподівано став плутатися в своїх показаннях. Спочатку він сказав, що знав, коли йому потрібно було з’явитися в військкомат, потім - що на момент вручення повістки в ній не була вказана дата, коли саме треба прийти до військкомату.

«В повістці дати не було. В ній було зазначено, що мені «наказано явитися до військкомату протягом 2015 року о 8 годині», - сказав обвинувачуваний О.

Тем не менш, в матеріалах кримінального провадження (справи) в підшитій розписці про отримання повістки ця дата була вказана.

Після такої заяви обвинувачуваного прокурор зауважив, що «у зв’язку з тим, що в суді виникли вказані обставини, розглядати угоду з прокуратурою про визнання винуватості недоцільно, оскільки свою провину підсудний не визнає. А для всебічного розглядання кримінального провадження в суд потрібно викликати свідків, які працюють з обвинувачуваним і вручали йому повістку». Суддя Іван Пономаренко повністю підтримав прокурора, оголосив в суді перерву і призначив наступне засідання суду (з викликом свідка) на 17 грудня.

А значить ухилитися підсудному від повної кримінальної відповідальності, як він ухилився від мобілізації, вже навряд вийде.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...