App Store Google Play

Волонтери стають жертвами шахраїв

29.10.2015 16:05
Волонтери стають жертвами шахраїв
Військова прокуратура Південного регіону України звертає увагу волонтерських організацій на можливість шахрайських дій стосовно них.

Військовою прокуратурою Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України спільно із співробітниками військової контррозвідки викрито військовослужбовця однієї з військових частин на Дніпропетровщині, який, діючи з корисливих мотивів, з метою незаконного особистого збагачення, шляхом обману заволодів грошовими коштами та матеріальними цінностями, наданими волонтерською організацію для потреб військової частини.

Так, у ході досудового розслідування з'ясовано, що на початку вересня 2015 р. призваний за мобілізацією військовослужбовець у званні «солдат», відрекомендувавшись полковником та командиром бригади Збройних Сил України, звернувся до волонтерської організації із проханням передати для користування військовій частині 4 радіостанції, 2 планшети, модем та бінокль армійський. Отримавши зазначені предмети, псевдокомандир привласнив їх для особистих потреб.

Через деякий час, продовжуючи свою злочинну діяльність, військовослужбовець вдруге, як командир бригади, звернувся до представника волонтерської організації та повідомив неправдиву інформацію, що нібито для лікування військовослужбовців, поранених під час вибуху танку, необхідні грошові кошти у сумі 12 тис. грн. Того ж дня зазначену суму зловмисник отримав на свій рахунок.

У подальшому, реалізовуючи свою шахрайську схему, він втретє звернувся до волонтерів та повідомив їм неправдиву інформацію, що нібито поранених військовослужбовців необхідно літаком транспортувати до м. Києва для подальшого лікування. При цьому зловмисник надіслав на адресу волонтерів навмання підібрані із мережі «інтернет» фотознімки поранених військовослужбовців ЗСУ. Так, для нібито транспортування поранених, він попросив переказати на свій картковий рахунок грошові кошти у сумі 40 тис. грн., які того ж дня були переховані на вказаний рахунок.

Отриманими коштами, як зазвичай, шахрай розпорядився на власний розсуд.

Таким чином, ввівши в оману представника волонтерської організації, заповзятливий ділок, який нібито піклувався про військовослужбовців своєї частини, привласнив грошові кошти та матеріальні цінності на загальну суму близько 100 тис. грн.
За даним фактом військовою прокуратурою Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 КК України.

Наразі зловмисника у порядку ст. 208 КПК України затримано. Проводяться першочергові слідчі дії.

Довідково:
Санкція ч. 2 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому) передбачає покарання у виді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Про естетичність топономіки

Все одно якось бентежить напрямок думок у деяких коментаторів: мати і сприймати у Дніпрі вулиці Робесп'єра і Гарібальді, Одоєвського і Менделєєва (не плутати з Менделом Шнеєрсоном), Марата і Вагн...