App Store Google Play

Волонтери стають жертвами шахраїв

29.10.2015 16:05
Волонтери стають жертвами шахраїв
Військова прокуратура Південного регіону України звертає увагу волонтерських організацій на можливість шахрайських дій стосовно них.

Військовою прокуратурою Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України спільно із співробітниками військової контррозвідки викрито військовослужбовця однієї з військових частин на Дніпропетровщині, який, діючи з корисливих мотивів, з метою незаконного особистого збагачення, шляхом обману заволодів грошовими коштами та матеріальними цінностями, наданими волонтерською організацію для потреб військової частини.

Так, у ході досудового розслідування з'ясовано, що на початку вересня 2015 р. призваний за мобілізацією військовослужбовець у званні «солдат», відрекомендувавшись полковником та командиром бригади Збройних Сил України, звернувся до волонтерської організації із проханням передати для користування військовій частині 4 радіостанції, 2 планшети, модем та бінокль армійський. Отримавши зазначені предмети, псевдокомандир привласнив їх для особистих потреб.

Через деякий час, продовжуючи свою злочинну діяльність, військовослужбовець вдруге, як командир бригади, звернувся до представника волонтерської організації та повідомив неправдиву інформацію, що нібито для лікування військовослужбовців, поранених під час вибуху танку, необхідні грошові кошти у сумі 12 тис. грн. Того ж дня зазначену суму зловмисник отримав на свій рахунок.

У подальшому, реалізовуючи свою шахрайську схему, він втретє звернувся до волонтерів та повідомив їм неправдиву інформацію, що нібито поранених військовослужбовців необхідно літаком транспортувати до м. Києва для подальшого лікування. При цьому зловмисник надіслав на адресу волонтерів навмання підібрані із мережі «інтернет» фотознімки поранених військовослужбовців ЗСУ. Так, для нібито транспортування поранених, він попросив переказати на свій картковий рахунок грошові кошти у сумі 40 тис. грн., які того ж дня були переховані на вказаний рахунок.

Отриманими коштами, як зазвичай, шахрай розпорядився на власний розсуд.

Таким чином, ввівши в оману представника волонтерської організації, заповзятливий ділок, який нібито піклувався про військовослужбовців своєї частини, привласнив грошові кошти та матеріальні цінності на загальну суму близько 100 тис. грн.
За даним фактом військовою прокуратурою Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 КК України.

Наразі зловмисника у порядку ст. 208 КПК України затримано. Проводяться першочергові слідчі дії.

Довідково:
Санкція ч. 2 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому) передбачає покарання у виді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...