App Store Google Play

ГУМВС попереджає виборців про відповідальність за продаж голосу

29.10.2015 13:19
ГУМВС попереджає виборців про відповідальність за продаж голосу
Під час проведення місцевих виборів 25 жовтня п.р. органи внутрішніх справ області отримали досить велику кількість звернень, як від громадян, так і від кандидатів у депутати різних рівнів про наявні факти масштабного підкупу виборців.

Підкуп виборців це протиправне діяння, за яке законодавством України передбачена кримінальна відповідальність за ст. 160 Кримінального кодексу України (підкуп виборця, учасника референдуму). Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3-х років.
В результаті оперативних заходів були виявлені місця, де організовувався безпосередній підкуп виборців. Проте ми вперше зіткнулися з масштабним підкупом виборців через телефон та мережу Інтернет, коли тисячі людей отримали СМС-повідомлення з пропозицією продати свій голос.

Спеціальним підрозділам, в обов'язки яких входить боротьба з кіберзлочинністю, поставлено завдання виявити не тільки замовників і організаторів, а й тих, хто отримував гроші за продаж свого голосу.

Для цього у нас вже є досвід і всі технічні можливості. Купівля голосів черезінтернет і мобільні телефони на перший погляд менш помітна, ніж скупка безпосередньо, але з іншого боку вона залишає реальний слід.

Громадяни повинні усвідомити, що все, що з'явилося в Інтернет-просторі, залишиться там назавжди, навіть якщо ви видалите це зі свого електронного пристрою.

Ми зможемо відстежити весь ланцюжок з того моменту, коли громадянин дав свою згоду на продаж голосу, отримавши за це грошовий аванс, до відправки фото бюлетеня та отримання решти незаконної винагороди.

У таких злочинів немає терміну давності. Ми встановимо винних, проведемо слідство, а міру покарання визначить суд.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...