App Store Google Play

Дніпропетровщина першою в Україні проведе тендер у системі Prozorro

29.10.2015 19:26
Дніпропетровщина першою в Україні проведе тендер у системі Prozorro
Дніпропетровщина першою в Україні перевела всі дотендерні закупівлі в систему електронних торгів Prozorro. Вже у листопаді в планах і перший тендер в електронному форматі. І хоча законопроект у Києві лише розробляється, на Дніпропетровщині знайшли можливість зрушити це питання з мертвої точки. Про це розповів радник голови облдержадміністрації Юрій Голик під час прес-конференції.

«Допорогові закупівлі в Prozorro - це тільки перша частина. Громадськість хоче, щоб ми розповіли про кожну копійку, витрачену з бюджету. Очільник регіону Валентин Резніченко вважає, що це абсолютно справедлива вимога. Вже наступного місяця ми проведемо першу тендерну закупку в Prozorro. Це на суму більше 200 тисяч гривень. Наприклад, будівництво дитсадка. Надалі ми домовилися з місцевими IT-волонтерами про розробку платформи для розміщення бюджету регіону в мережі Інтернет», - наголосив Юрій Голик.

Він додав, що з наступного року в планах облдержадміністрації абсолютно всі закупівлі перевести на систему Prozorro. А вже в січні план закупівель буде оприлюднено на сайті ОДА чи іншому електронному ресурсі, розробленому ІТ-волонтерами.

«Для нас дуже важливо, щоб люди бачили куди йдуть їх гроші. Ми розуміємо, що інколи дуже важко тут в кабінеті визначити, що найбільше потрібно мешканцям в якомусь з сіл. Ми хочемо, щоб всі видатки бюджету формувалися знизу, щоб люди самі говорили, що їм потрібно в першу чергу», - зазначив Юрій Голик.

ProZorro - це система електронних торгів. Через неї укладають угоди до 200 тис. грн. на товари і до 1,3 млн. грн. - на послуги і роботи. Торги відбуваються в режимі он-лайн. Кожен може зайти на сайт bi.prozorro.org і подивитися, яка установа та за якою ціною придбала товари чи послуги. ProZorro - чудовий спосіб боротися з корупцією у державних закупівлях.

За розпорядженням очільника області Валентина Резніченка Дніпропетровська облдержадміністрація перейшла на цю систему у вересні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дана новина попалася на очі випадково – через моніторинг новин по Дніпру. Від Дніпра тут якщо чесно лише аеропорт, але сама новина – просто пісня. В тому сенсі, що є наглядною ілюстрацією...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

В одній країні...

В одній країні керівник республіки пішов в замєс з міністром МВС. (опускаючи терміни "псевдо", "помилка", "404")Хтось казав про різність ідеологій і глобальні політичні мотиви. Хтось казав про "руку о...
Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...