App Store Google Play

Дніпропетровщина першою в Україні проведе тендер у системі Prozorro

29.10.2015 19:26
Дніпропетровщина першою в Україні проведе тендер у системі Prozorro
Дніпропетровщина першою в Україні перевела всі дотендерні закупівлі в систему електронних торгів Prozorro. Вже у листопаді в планах і перший тендер в електронному форматі. І хоча законопроект у Києві лише розробляється, на Дніпропетровщині знайшли можливість зрушити це питання з мертвої точки. Про це розповів радник голови облдержадміністрації Юрій Голик під час прес-конференції.

«Допорогові закупівлі в Prozorro - це тільки перша частина. Громадськість хоче, щоб ми розповіли про кожну копійку, витрачену з бюджету. Очільник регіону Валентин Резніченко вважає, що це абсолютно справедлива вимога. Вже наступного місяця ми проведемо першу тендерну закупку в Prozorro. Це на суму більше 200 тисяч гривень. Наприклад, будівництво дитсадка. Надалі ми домовилися з місцевими IT-волонтерами про розробку платформи для розміщення бюджету регіону в мережі Інтернет», - наголосив Юрій Голик.

Він додав, що з наступного року в планах облдержадміністрації абсолютно всі закупівлі перевести на систему Prozorro. А вже в січні план закупівель буде оприлюднено на сайті ОДА чи іншому електронному ресурсі, розробленому ІТ-волонтерами.

«Для нас дуже важливо, щоб люди бачили куди йдуть їх гроші. Ми розуміємо, що інколи дуже важко тут в кабінеті визначити, що найбільше потрібно мешканцям в якомусь з сіл. Ми хочемо, щоб всі видатки бюджету формувалися знизу, щоб люди самі говорили, що їм потрібно в першу чергу», - зазначив Юрій Голик.

ProZorro - це система електронних торгів. Через неї укладають угоди до 200 тис. грн. на товари і до 1,3 млн. грн. - на послуги і роботи. Торги відбуваються в режимі он-лайн. Кожен може зайти на сайт bi.prozorro.org і подивитися, яка установа та за якою ціною придбала товари чи послуги. ProZorro - чудовий спосіб боротися з корупцією у державних закупівлях.

За розпорядженням очільника області Валентина Резніченка Дніпропетровська облдержадміністрація перейшла на цю систему у вересні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...