App Store Google Play

Заява політичної партії «Українське об'єднання патріотів – УКРОП»

28.10.2015 11:27
Заява політичної партії «Українське об'єднання патріотів – УКРОП»
Сьогодні, 27 жовтня 2015року, Центральна виборча комісія, яка втратила легітимність більше року тому, своїм рішенням скасувала другий тур виборів міського голови Павлограда (Дніпропетровська область). Тим самим ЦВК Михайла Охендовського позбавила громаду майже 100-тисячного міста права обрати собі мера відповідно до вимог чинного законодавства України.

Виносячи це ганебне рішення, ЦВК проігнорувала і закон, і думку провідних експертів у сфері виборчого процесу (зокрема - Комітету виборців України). Але головне: рішення Центрвиборчкому - це плювок в обличчя жителів Павлограда, груба наруга над місцевим самоврядуванням в Україні, порушення всіх демократичних норм і процедур. Це демонстрація того, як насправді нинішня влада має намір вчиняти з правами громад. Це наочний приклад «децентралізації по-порошенківськи».

Сама ЦВК пояснює рішення тим, що в Павлограді проживає менше 90 тисяч виборців. Причому цей факт якимсь дивним чином виявився не в ході перепису населення, а при складанні протоколу про голосування на виборах міського голови. Ще одне пояснення - необхідність «економії державного бюджету». Ця брехня виглядає відверто цинічною з урахуванням того, що в Маріуполі та Красноармійську вибори доведеться проводити повторно, оскільки голосування 25 жовтня було зірвано через злочинну бездіяльність Центрвиборчкому.

Усі ці «версії», зліплені нашвидкуруч, не можуть замаскувати очевидної причини скасування другого туру виборів міського голови в Павлограді. А вона зрозуміла: альтернативу кандидатові від «Опоблоку», якого проштовхує бізнес-група Ріната Ахметова, у другому турі може скласти Євген Тєрєхов - герой АТО, «Титановий Джексон», котрий наводив жах на сепаратистів, був важко поранений під Мар'їнкою і врятований лікарями від неминучої смерті.

Страх влади перед патріотами виявився сильнішим за страх перед грубим порушенням закону та громадянських прав жителів Павлограда. Для того щоб врятувати колишнього регіонала від можливої поразки в другому турі, влада вирішила скасувати другий тур взагалі. Немає голосування - немає проблеми.

Ми звертаємося до Президента, який є гарантом Конституції України. Якщо сьогодні Президент не задіє всі свої повноваження для відновлення права громади Павлограда на вільний вибір влади, завтра точнісінько так само можуть вчинити стосовно громади Дніпропетровська, Львова чи Києва. Павлоград - це небезпечний прецедент, який може призвести до правового свавілля по всій країні.

Ми звертаємося до міжнародних моніторингових організацій та представників дипломатичного корпусу Європи, США, Канади та інших країн - партнерів і союзників України з проханням дати оцінку тим діям влади, які грубо і цинічно порушують базові права та свободи громадян нашої країни.

Ми вимагаємо проведення другого туру виборів міського голови в Павлограді. Ми вимагаємо негайної відставки нелегітимного Центрвиборчкому. Хоча того ж самого повинен вимагати інстинкт самозбереження вищих чиновників держави. Якщо влада позбавляє народ права вільного вибору, то народ зносить цю владу. Іноді - в переносному сенсі слова, а іноді - в прямому. Досвід Януковича та Партії регіонів це підтверджує з усією повнотою і ясністю. Ми сподіваємося на те, що нинішні керівники України про це ще пам'ятають.

Настрої ошуканих людей чітко демонструють: після цього свавілля ніяких люстрацій для чиновників, котрі зневажають закони, вже не буде. Буде суд і в'язниця. У кращому випадку. У гіршому - революційний трибунал.

УКРОП виступав і виступає виключно за еволюційні, політичні, мирні методи та зміни. І ми продовжимо стримувати наших активістів і прихильників від радикальних дій.

Але влада своїми протиправними діями вперто провокує всенародне повстання та завершення Революції Гідності за жорстким і силовим сценарієм.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...