App Store Google Play

В Історичному музеї виставка про побут вояків Другої світової

24.10.2015 17:40
В Історичному музеї виставка про побут вояків Другої світової
Як жили солдати під час Другої світової війни? Про що писали коханим та рідним? Чим розраджували душу в хвилини затишшя? В Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького працює виставка «Війна: залишитись людьми». Вона присвячена 70-річчю Перемоги. Поглянути на відому історію 1941-1945 років під іншим кутом запрошують всіх мешканців та гостей Дніпропетровщини. Про це повідомили в управлінні культури, національностей і релігій облдержадміністрації.

В експозиції – військове обмундирування, амуніція, побутові предмети, що використовувалися радянськими та німецькими військами. Це те, що допомагало вижити фізично, розповідають у музеї.

На виставці також представлені особисті реліквії, що пов’язували військових із домівкою, зразки фронтової творчості і, звичайно ж, листи. Їх читали і перечитували безліч разів з обох боків фронту, вони переходили з рук в руки. Тому більшість з них зачитані, облиті сльозами, що їх ледь можна прочитати.

«Ми хотіли показати, що солдати – це звичайні люди. Війна ж – це ненормально й неприйнятно», - наголошує головний науковий співробітник музею Алла Москалець.

На виставці відтворені бліндаж та вогнева кулеметна точка, в яких створена атмосфера святкування Різдва в умовах фронту. На стінах бліндажу військова зброя, а також hand-made солдатів: малюнки, вироби з дерева. Те, що розраджувало душу та нагадувало про мир.

Вперше на виставці представлені листи німецьких солдатів та трофей – курильна трубка німецького генерала.

Виставка працює з 10.00 до 16.00 щодня, окрім понеділка. Адреса Дніпропетровського історичного музею ім. Д.Яворницького: м. Дніпропетровськ, пр. К. Макрса, 18.
Додаткова інформація за телефоном: (0562) 46-34-22.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дана новина попалася на очі випадково – через моніторинг новин по Дніпру. Від Дніпра тут якщо чесно лише аеропорт, але сама новина – просто пісня. В тому сенсі, що є наглядною ілюстрацією...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

В одній країні...

В одній країні керівник республіки пішов в замєс з міністром МВС. (опускаючи терміни "псевдо", "помилка", "404")Хтось казав про різність ідеологій і глобальні політичні мотиви. Хтось казав про "руку о...
Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...