App Store Google Play

В Історичному музеї виставка про побут вояків Другої світової

24.10.2015 17:40
В Історичному музеї виставка про побут вояків Другої світової
Як жили солдати під час Другої світової війни? Про що писали коханим та рідним? Чим розраджували душу в хвилини затишшя? В Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького працює виставка «Війна: залишитись людьми». Вона присвячена 70-річчю Перемоги. Поглянути на відому історію 1941-1945 років під іншим кутом запрошують всіх мешканців та гостей Дніпропетровщини. Про це повідомили в управлінні культури, національностей і релігій облдержадміністрації.

В експозиції – військове обмундирування, амуніція, побутові предмети, що використовувалися радянськими та німецькими військами. Це те, що допомагало вижити фізично, розповідають у музеї.

На виставці також представлені особисті реліквії, що пов’язували військових із домівкою, зразки фронтової творчості і, звичайно ж, листи. Їх читали і перечитували безліч разів з обох боків фронту, вони переходили з рук в руки. Тому більшість з них зачитані, облиті сльозами, що їх ледь можна прочитати.

«Ми хотіли показати, що солдати – це звичайні люди. Війна ж – це ненормально й неприйнятно», - наголошує головний науковий співробітник музею Алла Москалець.

На виставці відтворені бліндаж та вогнева кулеметна точка, в яких створена атмосфера святкування Різдва в умовах фронту. На стінах бліндажу військова зброя, а також hand-made солдатів: малюнки, вироби з дерева. Те, що розраджувало душу та нагадувало про мир.

Вперше на виставці представлені листи німецьких солдатів та трофей – курильна трубка німецького генерала.

Виставка працює з 10.00 до 16.00 щодня, окрім понеділка. Адреса Дніпропетровського історичного музею ім. Д.Яворницького: м. Дніпропетровськ, пр. К. Макрса, 18.
Додаткова інформація за телефоном: (0562) 46-34-22.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Синьо-жовта УРСР

За майже 30 років своєї юридичної незалежності Україна й досі не може зруйнувати радянський фундамент, на якому вона продовжує свої потуги стати прогресивною державою. Це стосується як і державних апа...
Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...