App Store Google Play

В Історичному музеї виставка про побут вояків Другої світової

24.10.2015 17:40
В Історичному музеї виставка про побут вояків Другої світової
Як жили солдати під час Другої світової війни? Про що писали коханим та рідним? Чим розраджували душу в хвилини затишшя? В Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького працює виставка «Війна: залишитись людьми». Вона присвячена 70-річчю Перемоги. Поглянути на відому історію 1941-1945 років під іншим кутом запрошують всіх мешканців та гостей Дніпропетровщини. Про це повідомили в управлінні культури, національностей і релігій облдержадміністрації.

В експозиції – військове обмундирування, амуніція, побутові предмети, що використовувалися радянськими та німецькими військами. Це те, що допомагало вижити фізично, розповідають у музеї.

На виставці також представлені особисті реліквії, що пов’язували військових із домівкою, зразки фронтової творчості і, звичайно ж, листи. Їх читали і перечитували безліч разів з обох боків фронту, вони переходили з рук в руки. Тому більшість з них зачитані, облиті сльозами, що їх ледь можна прочитати.

«Ми хотіли показати, що солдати – це звичайні люди. Війна ж – це ненормально й неприйнятно», - наголошує головний науковий співробітник музею Алла Москалець.

На виставці відтворені бліндаж та вогнева кулеметна точка, в яких створена атмосфера святкування Різдва в умовах фронту. На стінах бліндажу військова зброя, а також hand-made солдатів: малюнки, вироби з дерева. Те, що розраджувало душу та нагадувало про мир.

Вперше на виставці представлені листи німецьких солдатів та трофей – курильна трубка німецького генерала.

Виставка працює з 10.00 до 16.00 щодня, окрім понеділка. Адреса Дніпропетровського історичного музею ім. Д.Яворницького: м. Дніпропетровськ, пр. К. Макрса, 18.
Додаткова інформація за телефоном: (0562) 46-34-22.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...