App Store Google Play

В Історичному музеї виставка про побут вояків Другої світової

24.10.2015 17:40
В Історичному музеї виставка про побут вояків Другої світової
Як жили солдати під час Другої світової війни? Про що писали коханим та рідним? Чим розраджували душу в хвилини затишшя? В Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького працює виставка «Війна: залишитись людьми». Вона присвячена 70-річчю Перемоги. Поглянути на відому історію 1941-1945 років під іншим кутом запрошують всіх мешканців та гостей Дніпропетровщини. Про це повідомили в управлінні культури, національностей і релігій облдержадміністрації.

В експозиції – військове обмундирування, амуніція, побутові предмети, що використовувалися радянськими та німецькими військами. Це те, що допомагало вижити фізично, розповідають у музеї.

На виставці також представлені особисті реліквії, що пов’язували військових із домівкою, зразки фронтової творчості і, звичайно ж, листи. Їх читали і перечитували безліч разів з обох боків фронту, вони переходили з рук в руки. Тому більшість з них зачитані, облиті сльозами, що їх ледь можна прочитати.

«Ми хотіли показати, що солдати – це звичайні люди. Війна ж – це ненормально й неприйнятно», - наголошує головний науковий співробітник музею Алла Москалець.

На виставці відтворені бліндаж та вогнева кулеметна точка, в яких створена атмосфера святкування Різдва в умовах фронту. На стінах бліндажу військова зброя, а також hand-made солдатів: малюнки, вироби з дерева. Те, що розраджувало душу та нагадувало про мир.

Вперше на виставці представлені листи німецьких солдатів та трофей – курильна трубка німецького генерала.

Виставка працює з 10.00 до 16.00 щодня, окрім понеділка. Адреса Дніпропетровського історичного музею ім. Д.Яворницького: м. Дніпропетровськ, пр. К. Макрса, 18.
Додаткова інформація за телефоном: (0562) 46-34-22.


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...