App Store Google Play

У Чаплине відкрили єдиний у селі дитячий садочок

23.10.2015 15:10
У Чаплине відкрили єдиний у селі дитячий садочок
У Чаплине Васильківського району справжнє свято - довгоочікуване відкриття садочка. Ошатно вдягнені діти читають вірші та посміхаються, а їх батьки ледь стримують сльози. Це єдиний у селі дошкільний заклад. Урочисте перерізання стрічки - і «Калинка» вперше за останні чотири роки відкриває свої двері.

5-річний Антон не стримує радості. Хлопчик оглядає великі кімнати садочку та захоплено розповідає: «Буду грати у футбол, ладки та хованки, мені тут дуже подобається».

Простір - це те, чого малим так не вистачало, розповідає голова батьківського комітету садочка Марина Дем'яненко.

«У 2011-му садочок закрили на реконструкцію. Малих перевели до місцевої школи. Там для них виділили декілька кабінетів. Місця не багато, та й умови не з кращих. Радію, що тепер наші діти виховуватимуться у теплому садочку з новими меблями та іграшками», - сказала жінка.

На відкриття садочка мешканці села чекали чотири роки.

«Ремонт проводився з перервами, не вистачало фінансування, - розповідає завідуюча садочком Лариса Передерій. - Процес зрушив з мертвої точки лише цьогоріч. За літо відремонтували старе приміщення, добудували нову будівлю. Замінили всі труби, вікна та двері, полагодили дах, пофарбували стіни, зробили нову підлогу, придбали меблі, іграшки, посуд».

Голова Васильківської райдержадміністрації Сергій Літвінов зазначив, що довгоочікуваним відкриттям селяни завдячують очільнику області Валентину Резніченко: «Я звернувся до Валентина Михайловича, розповів про проблему. Він поставився з розумінням. Були задіяні усі служби та департаменти. На ремонт садочка з обласного та районного бюджету виділено понад 3 млн. гривень».

Тепер у садочку три групи - на 60 дітей від 3 до 6 років. Це дозволить прийняти на 20 малюків більше, ніж було до реконструкції.

Цьогоріч на Дніпропетровщині вже відкрито 3 дитячі садочка, 24 додаткові групи та 9 навчально-виховних комплексів. Загалом понад 800 нових місць для дошкільнят. Очікується, що до кінця року їх стане ще на 700 більше. Нові садочки та НВК з'являться у Новомосковську, Дніпродзержинську, Павлоградському, Синельниківському, Солонянському, Криворізькому, Криничанському, Магдалинівському, Петриківському та Софіївському районах.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...