App Store Google Play

Для кого Господь, або чому брешуть панотці

22.10.2015 21:58
Для кого Господь, або чому брешуть панотці
20 жовтня в Дніпропетровську спостерігалося справжнє "нашестя" священників різного штибу та інших віп-персон. Пов'язане це було з кількома ювілейними датами для УПЦ МП.

Однак нагадаємо, що справжнє збурення у суспільстві викликав той факт, що активним учасником заходів мав стати горе-кандидат на посаду мера Дніпропетровська Олександр Вілкул. Адже використання релігійних громад в якості аудиторії для поширення агітації протирічить як законодавству України, так і церковним уставам, а також морально-етичним нормам.

Навіть прихожани УПЦ МП і навіть у Києві вийшли на протестні акції щодо таких ганебних дій.

Зважаючи на такий суспільний резонанс, Управління Дніпропетровської єпархії УПЦ МП напередодні візиту намісника церкви митрополита Онуфрія та самого заходу поширило відкрите звернення до "представників всіх політичних сил та ЗМІ", де запевняло, що "недопустимо використувать Церкву на підтримку будь-якої політичної сили".

Попри це 20 жовтня під час Літургії були присутні представники Опоблоку Олександр Вілкул та Євген Удод. Зазначимо, що хоча "літургія" і перекладається з грецької як "спільна справа", пересічні постійні прихожани не були допущені до приміщення і змушені були принизливо мерзнути на вулиці, дивлячись на дійство через екрани. Це мотивувалось тим, що нібито аж забагато священників прибуло на святкування і саме за цим принципом людей залишили зовні. Однак чомусь "віп-гості" на кшталт Вілкула не просто потрапили до храму, а ще й знаходились у першому ряді, весь час знаходячись у фокусі відео- та фото- зйомки.

Потім почалося ще цікавіше. Олександр Вілкул на фоні величного храму на камери почав розповідати традиційні тези свої виборчої програми "ми за мир", що згодом було показано у вечірних випусках новин майже всіх центральних і регіональних телеканалів.

Також під час служіння Вілкула було нагороджено церковною нагородою (за що - так і залишилось невідомим). Про це окремо повідомлено в інтернет-мережі, зокрема на сайті єпархії.

Ще одна "весела" подія відбулася під час зібрання. Було підписано якийсь "папірус", який нібито підтверджує "історичність" та "легітимність" назви міста "Дніпропетровськ" і пов'язує його з іменем Святого Петра. Як відомо, ця тема - одна з базових у виборчій програмі Вілкула, за допомогою якої вдається маніпулювати значною кількістю городян, "хворих" на ностальгію.

Ну і показовими є фото з місця подій, на яких присутні люди з портретами російського імператора та георгіївськими стрічками. Це і є електорат Вілкула.

Все ж найцікавішою після всього цього "зашквару" є відповідь на питання - для чого панотці УПЦ МП порушили Господню заповідь про брехню? Чи свідомо? Чи варте одноденне "задоволення" від візиту екс-регіонала перспективи "вічного пекла"? І що вони робитимуть, коли незабаром виявиться, що Вілкул остаточно пішов у анали історії?

 Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...